Jump to content
LucidDreamer

Ręczna robótka czyli paznokcie naszego autorstwa :)

Recommended Posts

Zachciało mi się brokatów, więc zrobiłam eksperyment :v

Bordowy lakier z Yves Rochera (mój ulubiony odcień ♥), a na to fioletowy brokatowy. 

 

 

orMteOA.jpg

pm6WvkY.jpg

 

 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale super :D Ja w czwartek kupiłam z Lovely top coat, który nadaje paznokciom matowego wyglądu i jestem mega zadowolona. Co prawda nie wyglądają lakiery jak te matowe z Avonu, ale najgorzej nie jest. ;3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje nowe dzieło. Starałam się nadać paznokciom kształt "migdału" - od spodu wszystko pięknie, ale z góry już nie za bardzo :P

14650051_1244221412309037_3540546623449003566_n.jpg?oh=17ac8475a7e786082c0b9a72317052a0&oe=586C19F6

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami, ten brokat wygląda obłędnie ♥

LucidDreamer, wcale nie widać, że coś jest nie tak. Śliczne masz te pazurki :3

A ja ostatnio zafundowałam sobie manicure japoński. Już miałam dość łamiących się paznokci. Jak jeden pęknięty, to drugi rozdwojony... I powiem Wam, że to chyba najlepiej wydane 30 złotych w tym miesiącu (w sensie w tamtym, bo to koniec września był). Płytka jest wyraźnie mocniejsza. I tak pięknie się błyszczy ♥ Serio, one nie są niczym pomalowane, świecą się tak same z siebie.

 

14470900_984611874982574_1324970860_n.jpg.cd7976331c17a5130f716528afec1bd7.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu myślałam nad zakupem zestawu do japońskiego manicure. Oglądałam filmiki jak się go wykonuje, poszukałam na Allegro i w sumie nie są bardzo drogie takie zestawy. No, tylko ja to sprawdzałam jakiś czas temu :) Może jak skończę szkołę pójdę za radą @"beatag60" i zajmę się hybrydami :) Jednak w to trzeba troszkę zainwestować, więc dopiero jak znajdę pracę to będę się interesować lampami UV i lakierami ;)


Może jakiś kurs manicure się znajdzie to pójdę ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje nowe dzieło. Starałam się nadać paznokciom kształt "migdału" - od spodu wszystko pięknie, ale z góry już nie za bardzo 21x21http://forum.nightwish.pl/images/nw/smilies/tongue.png[/img]

 

 

 

Piłuj po bokach paznokcie pod lekkim skosem tylko w jedną stronę( ciągle z dołu do góry, nie w tą i z powrotem). Jeśli chcesz je ładnie i równo wypiłować to po odsunięciu skórek ołówkiem lub flamastrem podziel paznokcia  linią na pół, dzięki temu wyznaczysz wierzchołek migdałka. Potem w tym kierunku piłuj. Ale poza tym wyszły Ci całkiem ładnie:)

 

Przepiękny metaliczny efekt robi się na hybrydach przy pomocy pyłków i specjalnych topów bez warstwy dyspersyjnej( czyli lepkiej, jaką zostawiają lakiery hybrydowe). Tu mam na przykład taki efekt lustra zrobiony pyłkiem Metal Manix Multichrom firmy Indigo( akurat to zdjęcie nie oddaje w pełni tego, jak to wygląda ponieważ robiłam kuzynce paznokcie wieczorem i nie miałam czasu na zrobienie ładnej fotki w dobrym oświetleniu).

 

6e89e3700bbd7483.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Anetko za radę! ^^ Widziałam jakie cuda można stworzyć za pomocą Mirror Powder - przepiękne efekty ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli efekt lustra jest zasługą pyłków? Dobrze wiedzieć! Właśnie czegoś takiego szukałam!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli efekt lustra jest zasługą pyłków? Dobrze wiedzieć! Właśnie czegoś takiego szukałam!

 

Dokładnie tak! W hybrydach ma go Indigo( Metal Manix Silver i Gold- tylko na czarny lakier oraz Multichrome do nakładania na wszystkie kolory) i Semilac( Semi Flash chyba). Innych firm nie znam, widziałam jakiś tam Mirror Powder ale dokładnych nazw nie znam. Ja pracuję na tych pierwszych:) Na zwykłe lakiery nie wiem czy jest coś, co da taki niebrokatowy efekt tafli.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

NeoNail i ProNails mają takie pyłki w swoich sklepach ;) Wiem, że NeoNail ma Moonlight Effect, który nadaje satynowego efektu paznokciom oraz Chrome Effect. Jeśli chodzi o ProNails to mało się ich marką interesuję.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

14872432_1703814686604595_616115535_n.thumb.jpg.3e7c82f22345be5f28c5a0dc13623f6c.jpg

Zrobiłam sobie ombre na "odwal się" zmywakiem do naczyń :D

Top coat mi trochę wszystko rozmył bo nawet nie czekałam aż lakiery wyschną :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"beatag60" Z takimi szponami mogłabyś robić bukiety bez użycia nożyczek i noża :D

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

W piątek kupiłam w Rossmannie podwójną sondę do zdobienia paznokci, obcinaczkę do skórek oraz srebrny lakier z serii Wonder Metal z Miss Sporty. Oczywiście musiałam wypróbować obydwa nabytki. W lakierze się zakochałam, sonda jest o niebo lepsza od zwykłych wykałaczek, których używałam do tej pory. Kokardki, które nią robiłam nie są idealne, ponieważ strasznie trzęsły mi się dłonie przy zdobieniu. Dodatkowo mój top coat z Wibo znowu rozmył mi wzorki, chyba będę musiała go zmienić. Jak oceniacie?

15350539_1314585611939283_3804022497397214333_n.jpg?oh=f431ebe74fb92b2b89ef9cd080b68ebf&oe=58AEA00E

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udało mi się zapuścić paznokcie :D Jestem dumna, bo trzymają się dzielnie i nie łamią. Mam pytanie, czy znacie może lakier podobny kolorystycznie do Chanel Vamp (np z golden rose)? Ten kolor kojarzący się z zaschniętą krwią robił furorę po premierze Pulp Fiction i mnie też wpadł w oko ;)

 

Chanel%2B18%2BVamp%2BNatural%2B4.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

China Glaze Nail Polish Wild Thing Lacquer 70348 ;) Kolor nie jest może identyczny, ale równie piękny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yves Rocher, Rose Pourpre. 

Mój ulubiony kolor :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, to ładne kolory :) Chyba znalazłam faworyta Essie Wicked. Niestety cena też dość wysoka, ale o niebo niższa niż wspomniany Vamp :D

 

To jeszcze mam pytanie, macie jakieś sposoby na zmywanie ciemnych kolorów? :)

 

Skoro przetestowałam ten lakier, to napiszę kilka słów. Przy zastosowaniu bazy i topu trzyma się u mnie 6-7 dni, kolor jak najbardziej w moim typie. Firma Essie ma sporo świetnych kolorów lakierów do paznokci, tyle że odstrasza mnie cena - dla porównania lakiery GoldenRose za około 7zł trzymają się na moich paznokciach tyle samo czasu, a cenę mają bardzo przystępną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.