Jump to content
Taiteilija

Bazgroły i inne tworki by Taiteilija

Recommended Posts

Nie ma chyba sensu zamieszczać tu moich prac, ponieważ o wiele łatwiej i szybciej możecie, jeśli taka wasza wola, zobaczyć je w mojej galerii na stronie DeviantArt:

TUTAJ

Nie jestem szczególnie świetnym artystą i wiecznie mam pretensje do swoich rąk, że nie są w stanie realizować szczegółowych obrazów z mojej wyobraźni, ale ćwiczę wytrwale i ćwiczyć tak długo będę, aż w końcu pewnego dnia powiem: "ta praca jest doskonała".

Będę bardzo wdzięczna za wasze szczere opinie, bo mogą mi one pomóc w dalszej działalności twórczej.

Kiitos!

:blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo podoba mi się "Nightwish Fairytale" i widzę chyba element bałwanka z Im :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz swój styl. ;) Nie znam się na rysunku, ale Twoje mi się podobają. Także twórz dalej, a może będzie z tego coś więcej? Bardziej podobają mi się czarno białe prace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza bazgraniem bazgrołów lubię też pisać: wiersze i miniatury...cokolwiek (raczej krótkie utwory - trochę brak mi cierpliwości i bywam mało konsekwentna w pisaniu). Chwilowo są to rzeczy "o niczym" pisane pod wpływem impulsu - piszę od niedawna i ciągle pracuję nad warsztatem, gdy tylko czas pozwala.

Umieszczam tu linki do moich "pisadeł" wstawionych przeze mnie na forum literackim Via Appia - nie ma ich zbyt dużo.

Będę wdzięczna za waszą ocenę i ogólną opinię! Wstąpcie, więc, i przeczytajcie, gdy tylko znajdziecie czas i chęć!:blush:

 

Miniatura: "Do Covington i jeszcze dalej..."

 

Wiersz: "Szkic"

 

Wiersz: "Byłem kiedyś człowiekiem..."

 

Miniatura: "Krótka historia"

 

Wiersz: "Papierowy erotyk"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszesz pięknie:) Masz niesamowitą literacką wyobraznię, potrafisz bardzo plastycznie ubrać w słowa obrazy- brawo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

o matko przenajświętsza! Edward nożycoręki jest GENIALNY. Ta zabawa kolorem, o matko, teraz cały dzień będę o nim myśleć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo Ruby Tuesday (Twój nick mnie fascynuje i jest mi dziwnie znajomy ;)) ! Uwielbiam Edwarda - genialny film! Zresztą filmy Burtona są na ogół jednymi z moich ulubionych - w szczególności te stare, bo większość nowych to książkowy przypadek spadku formy.:undecided:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pochwały, ale grunt to nadal ćwiczyć, a ostatnio moja wena podupadła i słabo mi idzie - czekam na przypływ natchnienia (artystycznego głównie) omal tak samo niecierpliwie jak na wiosnę.

 

W międzyczasie udało mi się napisać jeszcze jedną miniaturkę literacką, ale to tak naprawdę nic wielkiego:

 

"Każdy chce umierac bezboleśnie"

 

*bynajmniej nie chodziło mi o to, że każdy chce umierać (bo tak można by było pomyśleć czytając mój krótki tekst), ale o to, że gdybyśmy mieli wybór wolelibyśmy umrzeć bezboleśnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasem z Izzym urządzamy sobie małe "konkursy" literackie; każdy daje drugiemu jedno zdanie i mamy 20 minut, żeby napisać jakąś miniaturkę literacką, albo wiersz, zaczynając od tego "podarowanego" zdania.

Wczoraj napisałam coś takiego, właśnie podczas "konkursu" i uznałam, że nie jest złe, więc wstawiłam na forum literackie:

 

Może...

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się podoba Twój styl pisania. Taki swobodny, naturalny, bardzo przyjemnie się czyta :)

Wyruszam w poszukiwaniu innych Twoich tekstów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Sami, ujęła dokładnie tak jak chciałam napisać o Twojej twórczości. Piszesz bardzo przystępnym językiem, pobudzając wybraznię i świetnie przekazujesz nastrój w jaki chcesz wprowadzić czytelnika. W tekście "Może.." jest wielka życiowa mądrość i refleksja nad przyszłością. Bardzo mi się podoba:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Zgadzam się z Sami i Beatą. Masz tego więcej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo! :blush: Lubię pisać i staram się szkolić w tym rzemiośle - to bardzo satysfakcjonujące i odprężające zajęcie.

Chwilowo tych lepszych tekstów jest tyle, ile tu zamieściłam - kilka prywatnych, lub niedoskonałych odłożonych w kącie czeka na swój czas...no i jest jedno obszerniejsze opowiadanie (pierwsze obszerniejsze w mojej "karierze pisarskiej"), które postanowiłam wysłać na konkurs Litera Scripta (nie liczę na sukces, zależy mi na "spróbowaniu") i, gdy tylko ogłoszą wyniki, na pewno gdzieś je wstawię, bo do tego czasu obowiązuje mnie zakaz umieszczania.

Dziękuję jeszcze raz. To bardzo motywująca rzecz - ludzkie wsparcie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

spodobał mi się Edward Nożycoręki oraz Nightwish Fairytale. *o* zresztą, wszystko jest śliczne c:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podrzucam dwa kolejne twory literackie:

 

Opowiadanie:"Kroki" (z którego jestem poniekąd dumna, a rzadko bywam dumna ze swojej twórczości)

 

Wiersz: "8" (tu z kolei trochę nawaliłam. Miałam tego nie wstawiać, ale no cóż, słowo się rzekło, a kości zostały rzucone)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opowiadanie jest nieziemskie i ma wspaniałą atmosferę.Wiersz też jest fajny choć rymy są dziwne (ja akurat wierszy na rymy nie piszę więc dodatkowy plus). Ale dlaczego wiersz ma tytuł 8 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za komplement, co do wiersza to on faktycznie nie jest za dobry - każdy ma prawo nawalić :-D. Co do tytułu wiersza to 8 to liczba, która nie ma początku i końca - nie wiadomo gdzie się zaczyna, a gdzie kończy. Ósemka napisana poziomo stanowi symbol nieskończoności.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako Twój oddany fan, muszę powiedzieć, że podoba mi się :) Wiersz. Piszę bardzo podobne rzeczy, surrealistyczne, take, że kiedy puścisz wyobraźnię, to ona leci i ty też lecisz, pośród tych gwiazd i słońc, obracasz się w kwiatach i mgłach. Bo ciebie nie ma. Jest tylko mgła, zapach kwiatów. Szczerze mówiąc, to czegoś mi w nim brakuje, może tego, że dopiero się zaczął, a już się skończył. Na poezji się nie znam..

A opowiadanie przeczytam, kiedy będę miała więcej czasu :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.