Jump to content
Nightwish.pl

Dokument o fanach Nightwisha w fińskiej telewizji

Recommended Posts

Wspólnie z zaprzyjaźnionymi z nami fanklubami:

Oceansouls of America, Tuomas Lauri Johannes Holopainen (Nemo), Nightwish Canada, Nightwish France, Dark Chest of Wonders (Nightwish Australia),

mamy zaszczyt ogłosić projekt, który z pewnością zainteresuje fanów Nightwish! Dostaliśmy informację od przedstawicielki fińskiej telewizji YLE, że pracują nad dokumentem poświęconym fanom zespołu. Projekt jest o tyle wyjątkowy, że zostanie on przygotowany przez samych fanów!

Oddajmy głos do studia :)

YLE TV: Planujemy to, co następuje: Fani z całego świata nagrywają siebie (tak, dokument będzie stworzony przez samych fanów!) w połączeniu z najlepszym, profesjonalnym scenariuszem i postprodukcją wykonaną przez nas. Dramatyczna historia Nightwisha, oddani fani, ich marzenia i nadzieje. To będzie wspaniały dokument i produkcja na stronie internetowej, w których fani będą odgrywać kluczową rolę.

Casting rozpocznie się w ciągu dwóch tygodni. Poszukujemy około 30 interesujących fanów, którzy wezmą udział w nagrywaniu. Poszukujemy oddanych fanów Nightwisha z całego świata, którzy otworzą swoje serca. Szukamy kogoś, kto kocha muzykę Nightwisha, jest aktywny na wielu polach (koncerty, strony, społeczności) i jest gotów nagrać klip w stylu filmików na YouTube (przy użyciu telefonu itp.).

Brzmi ciekawie, prawda? Będziemy Was na bieżąco informować o szczegółach.

Zapraszamy też na forum, gdzie możecie podyskutować o tym projekcie z innymi fanami!

Skomentuj na forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nagrałyśmy dzisiaj z mamą nasz filmik :D A co! Raz się żyje! Właśnie go przesyłam ^^

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też nagrałam... Już tydzień temu, ale dopiero jakoś może jutro albo pojutrze go obrobię, żeby się nadawał do pokazania światu ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to drugi etap poszedł w świat.

Nie jestem dumna z efektu, światło jest do niczego, miejsce jest średnie, a ja jak to ja, skrajny introwertyk, wkurzałam się niesamowicie, kiedy ktoś przechodził nawet 50m ode mnie i musiałam daną rzecz nagrywać jeszcze raz.

 

To poszło do Kaisy i jej ekipy z NW Fandoc

 

Explicit content. Jak chcecie sobie posłuchać jak się wkurzam, to proszę, oto i ja.

 

A to jest mały bonusik tylko dla was :D

 

PS. Tam jest na początku cytat z mojej znajomej, która mówi czasem 'gówno gównitas et omnia gówno". Bo średnio słychać :D

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się te Twoje dropboksy nic a nic nie wyświetlają. No ale nic. Póki mam zepsute wszystko, to się nie będę burzyć. W kwestii ewentualnych pytań, odradzam ingerowanie w programowanie komputera PowerShellem, nawet jeśli mówi Wam to doświadczony informatyk z Microsoftu. Przynajmniej coś działa, nie jest tak źle... A ja sama jestem sobie winna. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się te Twoje dropboksy nic a nic nie wyświetlają. No ale nic. Póki mam zepsute wszystko, to się nie będę burzyć. W kwestii ewentualnych pytań, odradzam ingerowanie w programowanie komputera PowerShellem, nawet jeśli mówi Wam to doświadczony informatyk z Microsoftu. Przynajmniej coś działa, nie jest tak źle... A ja sama jestem sobie winna. xD

 

Mi się wyświetla wszystko normalnie, ale ja jestem właścicielem tego dropa, więc teoretycznie powinno :D Ale chyba wszystko jest in order, bo Kaisa z NW Fandoc jeszcze nie pisała z pretensjami w stylu 'znowu link nie działa' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przejmuj się jakością, moja też jest do dupy (delikatnie mówiąc). Mamy do dyspozycji tylko mój telefon. Sprawdza się kiedy stoi nieruchomo (statyw ze stosu książek, czemu nie! :D) ale w plenerze... Każda z nas miała nagrać osobny film. Ja w innym miejscu i mama też gdzie indziej. No i trochę drżały nam ręce... Poza tym ja stoję w lesie, więc jest cimniutko :/

Ale nie narzekajmy będzie dobrze! :D

Trochę się tylko stresuję czy wszystkie filmiki dotarły, bo ciągle mi się coś zawieszało podczas dodawania :c

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Really, a tapestry of chemistry...? It is a second-hand embarrassment that is pouring down on me right now..." - haa, żeby nie było za słodko :happy:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przejmuj się jakością, moja też jest do dupy (delikatnie mówiąc). Mamy do dyspozycji tylko mój telefon. Sprawdza się kiedy stoi nieruchomo (statyw ze stosu książek, czemu nie! :D) ale w plenerze... Każda z nas miała nagrać osobny film. Ja w innym miejscu i mama też gdzie indziej. No i trochę drżały nam ręce... Poza tym ja stoję w lesie, więc jest cimniutko :/

Ale nie narzekajmy będzie dobrze! :D

Trochę się tylko stresuję czy wszystkie filmiki dotarły, bo ciągle mi się coś zawieszało podczas dodawania :c

 

A weź wrzuć nagranie na forum, plz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wrzucę, wrzucę :) Do mojej galeryjki, skoro już tam zaczęłam je gromadzić to niech tak zostanie.

Boże, oby filmiki dodały się w całości :O męczy mnie to okropnie :c

 

Nikt się nie obrazi jak wrzucę te filmiki jutro? Bo wysyłałam je przez Asperę no i nie mogę ich przez to tutaj wrzucić. Dodam je na yt i pojawią się na forum jutro albo pojutrze. Ok? Nie zjecie mnie? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Really, a tapestry of chemistry...? It is a second-hand embarrassment that is pouring down on me right now..." - haa, żeby nie było za słodko :happy:

 

Żeby nie było za słodko. Trafił im się tough fan, który dobre pochwali, a słabe wyśmieje. Takie jest życie :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za offtop, ale poniekad nawiazuje on do tego co wrzucila Sami :)

 

Sami bardzo podoba mi sie twój akcent! - jest bardziej 'amerykanski' niz 'angielski', na pewno nie 'polski'; rozmawiajac z toba po angielsku nie domyslilbym sie, ze pochodzisz wlasnie z Polski; ja mam z tym mega problem, nie umiem wkladac jezyka tam gdzie powinienem; raz nawet myslalem nad specjalnym kursem, który dotyczyl akcentu; porzucilem jednak ten pomysl :)

 

tak nie mam polskich znaków klawiaturze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za offtop, ale poniekad nawiazuje on do tego co wrzucila Sami :)

 

Sami bardzo podoba mi sie twój akcent! - jest bardziej 'amerykanski' niz 'angielski', na pewno nie 'polski'; rozmawiajac z toba po angielsku nie domyslilbym sie, ze pochodzisz wlasnie z Polski; ja mam z tym mega problem, nie umiem wkladac jezyka tam gdzie powinienem; raz nawet myslalem nad specjalnym kursem, który dotyczyl akcentu; porzucilem jednak ten pomysl :)

 

Szlag, a ja chciałam celować w British accent :>

Mam bardzo mało możliwości gadania po angielsku z ludźmi, żeby ćwiczyć. Trzeba by było poćwiczyć, posłuchać więcej brytyjskich programów i seriali (bo na razie oglądam tylko te amerykańskie i pewnie to stąd się wzięło).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szlag, a ja chciałam celować w British accent :>

Mam bardzo mało możliwości gadania po angielsku z ludźmi, żeby ćwiczyć. Trzeba by było poćwiczyć, posłuchać więcej brytyjskich programów i seriali (bo na razie oglądam tylko te amerykańskie i pewnie to stąd się wzięło).

 

Ja mieszkam w Szkocjii - oni to dopiero maja akcent! Jak znajde filmik, to moze tu wstawie, jakie oni kombinacje jezyka angielskiego potrafia wymyslic :)

 

Np. Zamiast mówic 'TAK' czyli 'YES' lub 'YUP' - w jezyku potocznym, oni mówia 'AYE' (co czyta sie 'AJ'; zupelnie tak jak 'JA' czyli 'I') - ich gwara na poczatku byla ciezka dla mojego ucha, teraz juz sie przyzwyczailem. Czesto sie smieje, ze mówia oni jak 'rolnicy country' - i cos w tym jest :)

 

...dobra koniec offtopu :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szlag, a ja chciałam celować w British accent :>

Mam bardzo mało możliwości gadania po angielsku z ludźmi, żeby ćwiczyć. Trzeba by było poćwiczyć, posłuchać więcej brytyjskich programów i seriali (bo na razie oglądam tylko te amerykańskie i pewnie to stąd się wzięło).

 

Ja mieszkam w Szkocjii - oni to dopiero maja akcent! Jak znajde filmik, to moze tu wstawie, jakie oni kombinacje jezyka angielskiego potrafia wymyslic :)

 

Np. Zamiast mówic 'TAK' czyli 'YES' lub 'YUP' - w jezyku potocznym, oni mówia 'AYE' (co czyta sie 'AJ'; zupelnie tak jak 'JA' czyli 'I') - ich gwara na poczatku byla ciezka dla mojego ucha, teraz juz sie przyzwyczailem. Czesto sie smieje, ze mówia oni jak 'rolnicy country' - i cos w tym jest :)

 

...dobra koniec offtopu :)

 

 

'Aye' mówią piraci :D Ogólnie Szkoci mają śmieszny język, a Walijczycy to już zupełnie :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imo Walijczycy spoko mówią, to Szkotów nigdy nie mogłam zrozumieć, zwłaszcza jak mówili szybko xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moi drodzy! Dostałam dziś maila następującej treści:

"Hi there,

 

congratulations! You are in Fellow Imagineers documentary

production team. And we are super happy that you have joined us!

(...)

We don’t know yet the exact date of the premiere, but we are

looking for the best date with the band and TV channels in Finland.

Despite where and when it is, you will see it anyway immediately."

 

 

♥ ♥ ♥

No i są tam jeszcze instrukcje co robić dalej ♥

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedziałające urządzenia nagrywające mnie wykluczają z zabawy. Bu. Tai rzecze: bu. :( Ale śledzę sprawę i bardzo jestem ciekawa samego dokumentu. Chciałabym bardzo zobaczyć szczególnie naszyhc forumowiczów (i pierwszy raz ich usłyszeć!). :D Szkoda, że link Sami mi nie działa (i wcześniej też nie działał), ale widzę, że nie tylko mnie, więc nie muszę uciekać się do żadnej przemocy względem mojego komputera. No, ale ja was tak, czy siak mam nadzieję zobaczyć w dokumencie.

Gratuluję Arabesque (już jeden Dreamer joined :happy: )!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praca nad dokumentem idzie pełną parą! :D Wrzucam kilka zdjęć z "planu". Trzeba było zatańczyć... Zaszalałam i nagrałam cały teledysk. Do Taikatalvi ^^

Oto i moje dzisiejsze wyczyny :D

WP_20151115_013.thumb.jpg.87bc72e09ae4d5a71fe0020419ac0bf0.jpg

WP_20151115_016.thumb.jpg.98efe0fd7934607f877b7f3ff7112210.jpg

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wstawiałam to już na grupę na FB, ale wrzucę to jeszcze tu (gdyby ktoś nie widział ;))

Jedyny "przeciek" z Fellow Imagineers jaki mogę Wam podarować. Mamy swoją małą grupkę przyjaciół, połączyło nas FI :D Postanowiliśmy więc powiedzieć słówko o tym jak Nightwish potrafi łączyć ludzi z całego świata. Nagraliśmy ten filmik na własną rękę, nie było to zadanie odgórne, ale Kaisa i Harto podeszli do niego bardzo entuzjastycznie.

Inglisze perfekcyjne nie są, ale liczy się przekaz, co nie? :D

Enjoy!

[video=youtube]

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj wieczorem pojawił się pierwszy zwiastun Fellow Imagineers.

Enjoy!

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem go bardzo ciekawa? To unikatowo wspaniała możliwość oddania hołdu idolowi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje, byłaś w fińskich wiadomościach :)

 

Sądząc po minie Tuomasa to podoba mu się dokument (albo fragment dokumentu, który zobaczył, nie wiem czy jest skończony). :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas odwiedził dzisiaj studio. Nie mam pojęcia ile zobaczył, ale słyszałam, że był wzruszony. Niby dowiedzieliśmy się niewiele, ale przez całą grupę FI galopują jednorożce. Tęcze też są. I wróżki.

Jarają się wszyscy. No, prawie wszyscy. Do mojej mamy właśnie dotarło, że niedługo film ujrzy światło dzienne i teraz wciąż grozi, że mnie zabije xD

Dopiero teraz zrobiła się nieśmiała. Także ten... Istnieje możliwość, że nie dożyję września xD

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.