Jump to content
Adrian

Najmniej lubiane utwory NW

Recommended Posts

Były najlepsze utwory, teraz pora na te, których słuchamy najrzadziej albo omijamy szerokim łukiem. :) Jest ich pewnie mniej, więc nie narzucam liczby do wypisania. :) Mile widziane uzasadnienie, co z daną piosenką jest nie tak.

 

Discuss \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cały czas myślę, póki co przychodzi mi na myśl "For The Heart I once Had" - słucham ekstremalnie rzadko.

Nie ma w tym utworze niczego, co by przykuło moją uwagę. Już samo intro jest... po prostu słabe, refren słaby... Nie, nie, nie.

Myślę jeszcze o "Whoever Brings The Night" czyli pierwsza i ostatnia (do tej pory) kompozycja napisana przez Emppu. Intro zapowiada coś ciekawego, ale potem to już kiepska sprawa. Refren mnie odstrasza i słucham równie rzadko co FTHIOH.

Oba utwory pochodzą z DPP, ale nie sugerowałem się albumem, tylko odczuciami co do piosenek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też omijam For The Heart I once Had , a także Cadence of her last breath . Są też inne , które nie są jakieś wspaniałe, ale nie odrzucają mnie tak jak te.

Najgorsze łatwiej mi wybrać, ponieważ jest ich dużo mniej :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Myślę jeszcze o "Whoever Brings The Night" czyli pierwsza i ostatnia (do tej pory) kompozycja napisana przez Emppu. Intro zapowiada coś ciekawego, ale potem to już kiepska sprawa. Refren mnie odstrasza i słucham równie rzadko co FTHIOH.

 

Ja akurat lubię choć polubiłem jeszcze bardziej ten utwór jak usłyszałem orchestral (to znaczy nie ma oficjalnych ale ktoś z dvd-dpp wyciął ściezke wokalu i reszty rzeczy) to świetna kompozycja tylko gitary trochę za mocno wysunięte zakrywają wiele.

Nie ma już tego w sieci ale znalazłem

Poza tym jedyny kawałek nw w ktorym są solówki na cymbałach, zawsze czekam na te momenty ;) plus zupełny eksperyment z nietypowymi perkusjonaliami (szyna kolejowa, kamienny blok, stalowe kontenery)

 

Osobiście cięzko mi wskazać kawałek którego nie lubię może "Crownless" bo nie przepadam za takim tradycyjnym patataj metalem z drugiej strony ma dobry tekst więc też ciezka sprawa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najrzadziej słucham DPP, ale przecież nie podam całej płyty ;P Chociaż, jakby się tak zastanowić, to tu miałabym problem z podaniem tego, co mi się bardziej nie podoba, dlatego z DPP wymienię to, co mi w tej chwili przychodzi do głowy jako najbardziej dla mnie asłuchalne momenty albumu.

Hmmm... "For The Heart I Once Had" - mam podobne zdanie do Adriana, z tym że refren jest tu akurat na plus, bo wybija się jako najbardziej "strawny" z całej piosenki. No to kolejnym z nielubianych będzie "Amaranth" - przejadł mi się po prostu, on jest wszędzie - tak jak Nemo (chociaż grana na koncertach wersja akustyczna jest całkiem ok). W ogóle Nemo niespecjalnie do mnie trafiało już przy pierwszych odsłuchach Once, potem sie do niego przekonałam, by znowu się zniechęcić - jest dla mnie za "mdłe", mało wyraziste, czegoś tam brakuje.

Może jeszcze "The Carpenter" - to nie jest tak, że nie lubię tego utworu. Po prostu rzadko go słucham ze względu na głos Tuamasa :P Gdyby śpiewał to ktoś inny, byłoby to o wiele przyjemniejsze w odsłuchu (jak np. ponownie nagrane "Astral Romance").

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaginaerum:

Slow, Love, Slow

 

DPP:

For The Heart I once Had

Cadence of Her Last Breath

Last Of The Wilds

7 Days To Wolves

 

Once:

Dark Chest Of Wonders

 

Century Child:

Lagoon

The Wayfarer

Bless The Child

 

Wishmaster:

Crownless

Bare Grace Misery

Wanderlust

 

Z reszty nie dam rady wymienić bo spory czas ich nie słuchałem :P Jakoś tak wyleciały mi z głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze? Nie mogę zdzierżyć dwóch utworów - Lagoon i Swanheart. Nigdy ich nie zaakceptowałem. Nie przepadam również za Last of the Wilds - jego wokalny odpowiednik toleruję. Na chwilę obecną mam dość Nemo - strasznie mnie to irytuje. Kiedyś lubiłem bardzo - ale teraz... no zęby mnie bolą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moją pierwszą myślą było: "a są takowe?", ale po chwili przyszło mi przynajmniej kilka do głowy, których zwyczajnie nie da się słuchać za często, żeby nie powiedzieć - nie da się słuchać ich wcale.

 

1. Whoever Brings The Night - głos Anette zniekształcony komputerowo - elektronicznym brzmieniem i brak jakiejkolwiek linii melodycznej - ble!

2. Master Passion Greed - lubię/ubóstwiam/adoruję głos Marco, ale ten utwór nie jest w ich stylu i tyle - w moim też nie.

3. Cadence Of Her Last Breath - emmm...jakby to...nie.

4. For The Heart I Once Had - melodia na ogół jest ok. (wersja instrumentalna to miód) , choć trochę cukierkowa i głos Anette wypadł zdecydowanie za słodko.

5. 7 Days To The Wolf - lubię fragment z piszczałkami i bębnami w środku utworu i jego tylko słucham.

6. Devil And The Deep Dark Ocean - mogę posłuchać, ale na ogół nie jestem wielką fanką.

7. Astral Romance (1997 i 2000) - byłoby nieźle gdyby nie głos Tuomcia, ryczącego jak ranny jeleń w wersji z 1997 i byłoby nieźle gdyby nie przeróbka dźwięku w wersji z 2000.

 

Tyle! :sleepy:

 

*jak możecie zauważyć typowałam wiele z DDP, ale nie mam wcale uprzedzenia do tej płyty i nie uważam jej (o dziwo) wcale za szczególnie złą - sama muzyka na płycie była dobra, teksty też uważam za dobre (nawet świetne - to w końcu Tuomas), ale ogół wyszedł trochę niedopracowany i kaleki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6. Devil And The Deep Dark Ocean - mogę posłuchać, ale na ogół nie jestem wielką fanką.

No popatrz, a ja zaliczyłabym ten utwór do jednego z moich ulubionych. Widać gusta mogą być bardzo różne ;)

 

5. 7 Days To The Wolf - lubię fragment z piszczałkami i bębnami w środku utworu i jego tylko słucham.

Pamiętam, że na początku bardzo to lubiłam, ale potem mi przeszło i właściwie też mogłabym zaliczyć ten utwór do najrzadziej odtwarzanych, co z resztą tyczy się, w moim przypadku, całego DPP :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na prawdę wszystkie utwory ujdą, jedynie z niewiadomych mi powodów nie lubię Wish I Had An Angel. Uważam, że ta piosenka odstaje od reszty, jest jakby "nienightwishowa" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo to taka WIHAA :P Ogólnie dobre na koncerty do poskakania, ale kompozycyjnie jest to taki prosty kawałek singlowy. (:dodgy: właściwie o kompozycji i obiektywnej ocenie muzyki to ja się nie powinnam wypowiadać, bo niewiele na ten temat wiem i dopiero nadrabiam braki w poznawaniu "bardziej wartościowej" myzyki , ale co tam; przynajmniej się wypowiedziałam :-D).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielu spośród ich piosenek już od dawna nie słuchałem, a co za tym idzie nie wiem jak i czy moje odczucia względem tych kawałków się zmieniły) ale tak na szybko:

- The Siren - jakoś nigdy nie trawiłem tego klimatu (a jak na ironię, przez długi czas miałem w swoich zbiorach singiel).

- Walking in the Air - nudzi mnie

- Two For Tragedy - jak wyżej

 

DPP przesłuchałem w całości jakieś 3 razy (chociaż pojedynczych piosenek słuchałem znacznie częściej), więc się nie wypowiadam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo to taka WIHAA

WI(oc)HAA :-D

 

No, dokładnie :D Ale mnie tam się to na początku podobało :P Teraz już po prostu irytuje i rzadko słucham

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbardziej nie lubię albumu DPP i to z niego pochodzi większość tych utworów, których nie lubię.

1. Amaranth, Bye Bye Beautiful - jak dla mnie zbyt komercyjne. wpadają w ucho, to fakt, ale też szybko się nudzą

2. The Poet and the Pendulum - początek jest super, niestety głos Anette mi tu przeszkadza. poza tym trochę to przekombinowane jak dla mnie...

3. Candence of her last breath - nie pasuje mi to trochę do Nightwisha i jakoś nie mogę się do tego przekonać...

4. Two for tragedy, Higher then hope - tych po prostu nie lubię, nie potrafię podać powodu. nie trafiają do mnie.

5. Ghost River, I want my tears back - takie w kółko powtarzanie tego samego... chociaż Ghost River jeszcze jest w miarę ok, zwłaszcza refreny.

 

jeżeli chodzi o DPP to jedyny utwór jaki mi się tam podoba to Islander. i w sumie to najrzadziej chyba słucham tej właśnie płyty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łatwiej powiedzieć, najmniej lubiane, bo wszystkie mi się podobają.

 

A Return to the Sea

Trochę jest dla mnie problematyczny, ciężko mi się wczuć taki styl, jest bardzo nietypowy.

Podobnie jak album Angels Fall First

 

I tak momentami bardzo lubię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angels Fall first ( tą płytę słucham najrzadziej ):

-The Carpenter - tylko tej piosenki nie mogę nigdy przesłuchać do końca, głównie ze względu na cudne wstawki Tuo, ale i ogólnie całość kompozycji zupełnie mi nie podchodzi. Co innego tekst, bo ten mi się bardzo podoba.

 

Oceanborn:

-Swanheart

 

Wishmaster:

-Two For Tragedy

 

Century Child:

-Forever Yours

 

Once:

-White Night Fantasy

-Higher Than Hope i Live To Tell the Tale też dość rzadko słucham

 

Dark Passion Play:

-Eva

-For The Heart I Once Had

 

Imaginaerum:

-Slow, Love, Slow

 

no i mam akurat 10tkę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Agnees, te które wymieniłaś należą do jednych z najczęściej przeze mnie odtwarzanych :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agnees, te które wymieniłaś należą do jednych z najczęściej przeze mnie odtwarzanych :D

 

Haha, no widzisz czyli mamy zupełnie inny gust :D


Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie potrafię wybrać ulubionych i znienawidzonych piosenek Nightwisha, wiadome ze pod względem muzycznym to znalazłoby się pewnie coś, ale teksty mi zawsze chyba odpowiadają. Po za tym, u mnie to nie jest prosta sprawa,bo wszystko zależy od nastroju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.