Jump to content
beatag60

Tuomas Holopainen

Recommended Posts

Artykuł o Tuo i Scrooge'u od str. 20:

http://www.rockmetalmagazine.com/en/048.html

:)

 

O, dzięki Paula! Recenzja track-by-track to jest to, na co czekałam. Chociaż nie dostarczy mi nawet połowy rewelacji, da pewne pojęcie o tym, na co wszyscy tu czekają. :happy: Lecę czytać, dalej.

 

EDYCJA: "Cold Heart of the Klondike" zapowiada się znakomicie. To ma być dłuższa kompozycja, a wiemy, że w takich najwyraźniej ujawnia się geniusz Tuo. "Duel & Cloudscapes" też zapowiada się genialnie z tymi skocznymi a'la "Scaretale" wstawkami...

Przeczytanie tej recenzji tylko zaostrzyło mój apetyt. Umrę z głodu do tego zakichanego kwietnia! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja czytałam (i oglądałam wideo w linku!), ale czułam się zbyt słabo, żeby odpisać (chora). Już mi lepiej - chwała Bogu.

Niestety, nic nie rozumiem. Gada to-to coś po ichnemu, a ja niestety po fińsku raczej nada. Moja znajomość "ichnego" jest zbyt ograniczona, by pojąć 99% jego szybkich monologów. A szkoda. Tak melodyjnie brzmi fiński... muszę go kiedyś poznać głębiej, choć słyszałam, że to raczej nie łatwe narzecze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Miśki, to już tylko miesiąc. I tydzień. I czas potrzebny na pojawienie się albumu w sieci. Czujecie to? :3

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest i trzeci zwiastun ;)

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny Cover :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętacie słynne zadanie Tuomasa w szkole, w którym miał dokończyć zdania? Wygląda na to, że wyżej trzeba było narysować siebie!

 

1947953_235007720017629_1523580682_n.jpg

 

Ciekawa kreska, musicie przyznać. :)

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Phi! Jego autoportret nie dorasta do pięt mojej narysowanej dawno temu dziewczynce z szyją wyrastającą z ramienia, jeśli jesteśmy przy twórczości milusińskich! :>

Ale ząbki sobie fajne narysował :happy: A Tuosiowe bazgrolenie przywołuje wspomnienia z pierwszej klasy :D W ten sposób piszą tylko dzieci :D Skąd ty wykopujesz takie perełki, Adrianie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skąd ty wykopujesz takie perełki' date=' Adrianie? [/quote']

Niestety nie ja je odnajduję, ale nasi przyjaciele z Oceansouls of America - https://www.facebook.com/Oceansouls.America

 

Co jakiś czas wrzucają naprawdę ciekawe i trudno dostępne zdjęcia. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czwarty zwiastun. :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas Holopainen jest genialnym kompozytorem. Jestem pełen podziwu jego twórczości. Pomysł by muzycznie zinterpretować jedną z bajek z dzieciństwa jest naprawdę imponujący i godny podziwu. Jednak utwór "a lifetime of adventure" zupełnie mi się nie podoba, przez co mój apetyt na krążek wygasł. Utwór brzmi trochę jakby wyjęty z soundtracku jakiejś animowanej bajki. Może takie było zamierzenie, w końcu jest to główny motyw płyty "bajkowość" i "magia". Nie będzie to płyta na pewno skierowana do mnie. Super jednak, że sam Tuo pragnie rozwijać się i tworzyć poza projektem jakim jest Nightwish.

 

Zastanawiałem się też ostatnio nad głosem Tuomas'a. Możemy go usłyszeć w kilku początkowych piosenkach Nightwish, m.in w Astral Romance czy The Carpenter. Może nie śpiewa źle, ale "katuje" troszkę swoim głosem. Barwę ma dobrą, ale też "nudzącą". Oglądając kilka wywiadów, przyłapywałem się na tym, że wypowiedzi Tuo mnie nudziły, na dłuższą metę, dlatego chwała reżyserowi Showtime Storytime, który nie pokazywał samego frontu, ale każdego członka zespołu. Każdy się wypowiadał, przez co ten dokument jest taki idealny, taki doskonały.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nie śpiewa źle, ale katuje głosem. Barwa dobra, ale nudząca." - to tak jak mój kuzyn i jego "Dobre, ale mi nie smakuje" :happy:

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuomas podpisujący płyty. :)

 

1947530_834346489914886_47987732_n.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbardziej uprzejmy uśmiech roboczy, jaki widziałam. Chciałabym, żeby i na mojej twarzy taki gościł w szkole i odzwierciedlał mój zapał i radość z godzin spędzonych w klasie, ale niestety...

Genialne zdjęcia, tak, czy inaczej, to się nazywa niezła odprężająca robota! :D

 

A słyszeliście o nowym "Teraz Rocku"? Mamy tam dwustronicowy wywiad z Tuomasem (nic nowego, poza tym, że Tuomas na poważnie zapałał miłością do tworów polskiego kompozytora Zbigniewa Preisnera - wiemy coś o tym, gdyż "Lacrimosa" Preisnera była niedawno na liście ulubionych aktualnie piosenek Tuo), a stronę dalej dwustronicowy wywiad z Anette (w krzykliwym, czerwonym kole wybija się napis: "Nie odeszłam! Wykopano mnie!").

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matko to już nie długo nowy album. :happy:

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahhha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, strona Tuomasza też świętuje primaaprilis ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmiechem żartem mi, by się podobał taki pomysł. Jakby zrobili remake The Carpenter. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że taki duet byłby bardzo ciekawy. Może nawet dostaniemy dokument "Please learn how to sing in 48 hours"!

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

To był dzisiaj pierwszy żart, którego nie ogarnęłam od razu. Tzn. taki zaskok po kilku sekundach. Hahahah ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.