Żadnej informacji o nowej wokalistce przed 2014

Fiński program informacyjny Nelosen Uutiset przeprowadził ostatnio krótki wywiad z Tuomasem Holopainenem, klawiszowcem i głównym kompozytorem zespołu Nightwish. Poniżej znajduje się video z angielskimi napisami.

Rozmowa z Tuomasem Holopainenem:

  • Macie tymczasową wokalistkę w zespole [Floor Jansen (ReVamp, After Forever)]. Kiedy zamierzacie ogłosić kto będzie wokalistką na stałe i jak zamierzacie ją wybrać?
  • Gdybym tylko wiedział. Zgodziliśmy się z Floor, że będziemy grać koncerty, które zostały zaplanowane do końca przyszłego lata. W tej chwili nastrój w zespole jest niesamowity. Co się stanie po tym czasie i czy Floor zostanie – nie chcemy jeszcze o tym myśleć. Wszystko jest możliwe, ale nic nie zostanie ustalone przed 2014.
  • Jakie różnice zdań były pomiędzy zespołem a byłą wokalistką, Anette Olzon?
  • Dotykamy teraz tematu, o którym nie chcemy więcej rozmawiać. Wszystko, co chcieliśmy powiedzieć, jest w oświadczeniu, które opublikowaliśmy miesiąc temu. Zostawmy więc to.

Jansen miała swój debiut jako twarz zespołu Nightwish 1 października podczas występu w Showbox Sodo w Seattle (Waszyngton).
Floor objęła obowiązki wokalistki podczas północnoamerykańskiej i brytyjskiej trasy koncertowej po tym, jak grupa rozstała się z Anette Olzon pod koniec września.
We wpisie na blogu na jej oficjalnej stronie Floor napisała: Dziesięć lat temu dołączyłam do Nightwish w trasie z After Forever jako support. Od tego czasu byliśmy w kontakcie i to sprawiło, że cała ta sytuacja była łatwiejsza.

Olzon dołączyła do Nightwish w 2007 roku po rozstaniu z Tarją Turunen w 2005 roku.

Nightwish napisał o nagłej zmianie wokalistki:

W ostatnim czasie stało się coraz bardziej oczywiste, że kierunek i potrzeby zespołu były w konflikcie, a to doprowadziło do podziału, któremu nie możemy zapobiec.

Dodali:

Jesteśmy mocno zaangażowani w tę podróż, w ten wehikuł ducha i jesteśmy pewni, że to rozwiązanie poprowadzi wszystkich do świetlanej przyszłości.

Na zawsze pozostaniemy podekscytowani przygodami, które nadejdą oraz jesteśmy niezwykle dumni z tych dwóch pięknych albumów i wspaniałych występów, które razem dzieliliśmy.