Jump to content

Theli85

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  male
 • Skąd
  Śląsk
 1. Jestem z woj. Śląskiego (nie mylić z dolnośląskim). Zajmuję się gł. pracą umysłową i na niej zarabiam :)
 2. Theli85

  WonderOnce

  Dość świeży band wykonujący epicki cinematic fantasy metal. Dotąd wydali tylko jeden album Freedom Odyssey. Jeżeli ktoś lubi klimaty w stylu Władcy pierścieni, Opowieści z Narni, Hobbita, braci Grimm lub starsze filmy Tima Burtona to powinien się zainteresować.
 3. Theli85

  Therion

  Moja kapela-bóg. Od niej wszystko się zaczęło. Często zmieniają skład ale zawsze wychodzą na tym dobrze. NIkt tak perfekcyjnie nie łączy różnych gatunków metalu z klasyką/operą. Najlepsze albumy - Theli, Sirius B, Gothic Kabbalah, Vovin, Secret of the Runes. Ostatnio jest słabiej ale mam nadzieję że tworzona przez nich Rock opera będzie zajefajna :)
 4. Theli85

  Epica

  To można nie lubić tego zespołu? :) To lider sceny sympho-metalowej. Ich wokalistkę zaliczam do najlepszych zaraz obok Sharon z WT i Tarjii T. Utwór Beyond the Matrix i chce się żyć!
 5. Witam, zwą mnie Michał od urodzenia ;) Poszukiwałem zorganizownej społeczności fanów cięższych brzmień (nie tylko NW) więc korzystając z odrobiny czasu i leniwej niedzieli postanowiłem sie tutaj zalogować. Zespoł Nightwish poznałem w 2004r. Obejrzałem na MTV teledysk do Nemo i zaczęło się. Wcześniej mój gust ograniczał się jedynie do Theriona. Mój ulubiony utwór NW? Trudne pytanie. Chyba Ghost Love Score. Obecnie słucham niemal wszystkiego co jest związane z kliimatycznym, melodyjnym metalem. Lubię rozmach, chórki, riffy, bogate brzmienie, różnorodność instrumentów. Moim konikiem jest metal symfoniczny ale nie stronię od folku czy klasycznego heavy. Całkowicie unikam jedynie brutal death metalu ze względu na agresję i tematyke. Bolą mnie podziały wśród metalowców. Dla wielu NW i jemu podobni to pop a nie metal - muza dla męskich niewiast :( PS. Nik/login wziął się od jednej lepszych płyt Theriona tj. albumu Theli z 1996r. Nazwa ta oznacza również smoka (Sefer Jecira - księga stworzenia). Pozdro all :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.