Nowy skład Nightwish – Floor Jansen oficjalnie wokalistką

Mamy zaszczyt poinformować, że Nightwish ma oficjalnie sześcioosobowy skład. Nową wokalistką została holenderka Floor Jansen. To nie koniec zmian, do grupy dołączył także na stałe Troy Donockley, obsługujący instrumentarium folkowe. Z wyborem wokalistki miano poczekać do 2014 roku, jednak zdecydowano się na ten krok już teraz.
Nowy Nightwish
Komentarz wokalistki Floor Jansen:

Słowa nie opiszą tego co czuje, to połączenie jest poza wszystkim i nie mogę nawet tego wypowiedzieć, jak wspaniale jest móc kontynuować tą niesamowitą podróż, razem z moim nowymi braćmi. Kiedyś miałam marzenie i oto ono!

Komentarz Troya Donockleya:

Imaginaerum World Tour było dla mnie objawieniem, w trakcie jego trwania stałem się świadomy jedności, jaka między nami się wytworzyła, teraz nareszcie nastąpiła transcendencja tych wszystkich małych spraw, które wpływają na zespół. Piękny proces. Idea i muzyczne marzenie jakim jest NIGHTWISH stały się częścią mnie zanim się urodziłem, czuje się rozkosznie mogąc oficjalnie wpłynąć na nieznane wody razem z moimi braćmi i siostrą. Cudowne sceny Ahoy!

Nowy skład, będzie można obejrzeć na DVD Showtime, Storytime, którego trailer opublikowano razem z nowiną o dołączeniu Floor i Troya do grupy.