Nowy album kontynuacją tematyki poprzednika

Lider Nightwisha, Tuomas Holopainen, zapowiada że ich dziewiąty album będzie kontynuacją tematu przewodniego Endless Forms Most Beautiful – chociaż jeszcze nic nie napisał.

Lider Nightwisha, Tuomas Holopainen, zapowiedział że dziewiąty album zespołu będzie kontynuować tematy poruszone na wydanym w zeszłym roku Endless Forms Most Beautiful.
Zdradził jednak, że do tej pory jeszcze nic nie napisał, chociaż normalnie w tej chwili powinien już mieć gotowych kilka utworów.
Endless Forms Most Beautiful jest wynikiem badań nad ewolucją i religią – tytuł jest cytatem Charlesa Darwina, którego naukowiec użył do opisania środowiska, w którym żyjemy, a na krążku pojawił się gościnnie biolog ewolucyjny – Richard Dawkins.
W 2017 roku zespół robi sobie przerwę, ale lider potwierdził, że mają już plany na lata 2018, 2019 i 2020.
Holopainen mówi Uber Rock:

Myślę, że jesteśmy w połowie drogi. Pójdziemy dalej. Nie powiedzieliśmy jeszcze wszystkiego, co mamy do powiedzenia. Świat inspiracji jest bardzo głęboki, a my ledwo dotknęliśmy powierzchni. Odkryłem takich autorów jak Carl Sagan, Richard Dawkins, Christopher Hitchens i Brian Cox, i przez kilka lat niczego innego nie czytałem. Zainspirowało mnie to i pomyślałem że to dobry sposób na połączenie wszystkich członków zespołu. Wiedziałem, że też się tym interesują. Nie wszyscy w grupie lubią bajki i Tolkiena, ale wszyscy mamy wzajemny szacunek do tego tematu i każdy zagrał swoje partie z uśmiechem na twarzy.

Holopainen opisuje siebie jako „kompletnie pustego” po kilku latach ciężkiej pracy twórczej.

Normalnie powinienem mieć teraz pięć czy sześć utworów – mówi. – Na razie nie czułem się na siłach by jakikolwiek napisać, ale może w przyszłym roku przyjdzie natchnienie. Jeśli tak się stanie, to świetnie, ale jeśli nie, to przecież nigdzie nam się nie spieszy. Byłbym zaskoczony, gdybym nie miał weny w przyszłym roku. Nie chcę też pracować pod presją. Po to też robimy sobie ten rok przerwy.

 


Żródło: TeamRock | Tłumaczenie: Evi