Jump to content
Izzy

The Best of Nightwish Survivor - Komentarze

Recommended Posts

Oto miejsce, gdzie możecie dyskutować o swoich wyborach (dlaczego ten właśnie utwór odrzuciliście?) oraz przemyśleniach (kto wygra survivor?). Bez off-topów. Trzymać się tematu, argumentować i dbać o poprawną polszczyznę. Tyle w temacie. Miłej zabawy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze ze dwie rundy i znowu będzie ciężko wybierać :D

Ghost Love Score, TP&TP czy Scaretale... i jeszcze DBP... Każdy z tych utworów jest zupełnie inny i ciężko mi stwierdzić który lubię bardziej :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już sobie zrobiłam na kartce listę, nie miałam z nią większego problemu, aż dziwne :D Jestem bardzo ciekawa, jaki utwór wygra, bo każdy z nich jest całkiem inny. Obstawiam GLS, ale mam nadzieję, że to jednak będzie coś innego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to kibicuję "Scaretale" najbardziej. Na drugim miejscu widziałabym chyba DBP, a na trzecim GLS (sama się dziwię, ze to piszę, ale teraz jestem jakoś bardziej w nastroju na DBP :D DBP ma TEKST ♥). Potem... ej, to jest łatwiejsze, niż myślałam! Z albumami było trudniej! Potem TGSOE, potem "Ever Dream", potem TPATP, potem "Walking In The Air" (to jest śliczna piosenka, ale serio, z Ob tak bardzo powinno wygrać coś innego. Gwiezdne Paczacze, na przykład. ♥ Chociaż tam jest jeszcze cała masa innych wspaniałych rzeczy. Kocham Ob.), potem OTHAFA, a potem BatB i jęczący Tuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i zaczyna się... Trzeba eliminować utwory, które tak bardzo lubię... Btw - ciekawa jestem, czy GLS znowu okaże się tym NAJ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może zakładzik :D Obstawiam, że wygra TGSoE. Ale zobaczy się. Większość to giganty, trochę dziwnie patrzeć jak zostają typowane najdłuższe utwory. W tajemnicy powiem, że uważam, że ludzie specjalnie wybierają giganty :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taaaa, to bardzo ciężka runda! Zwłaszcza, że rezygnujemy z utworów, które cały czas nam się podobają, ciągle do nich wracamy i słuchamy. Ja to sobie wymyślam takie dziwne kryteria przy eliminacji, wiedząc, że muszę coś wybrać. Teraz odrzuciłam The Poet And The Pendulum nie dlatego, że mi się nie podoba, ale np. dlatego, że nie słyszałam tej piosenki zbyt często w wersjach "live", Anette brzmi momentami trochę dziwnie, męczą trochę te zmiany tempa i różnorodność wokali...(tak sobie tłumaczę, zgodnie z moimi kryteriami...ale nadal jestem w wielkiej rozterce). Zostawiłam Scaretale, bo to chyba mój ulubiony utwór z Imaginaerum..A i jeszcze dlatego, że przy tym utworze bardzo dobrze idzie mi sprzątanie;)( ha,ha...wiem, że to bez sensu, ale tak właśnie jest ). I w ogóle lubię cały drugi album z Anette. Stąd moje ostatnie wybory:). Ale i tak na końcu będzie najgorzej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś nie lubiłam TP&TP, ale ostatnio to jeden z moich ulubionych kawałków NW, mogłabym słuchać go bez przerwy! I właśnie te zmiany tempa, ta różnorodność wokali - to podoba mi się tam najbardziej! Jeszcze pół roku temu oceniłabym ten utwór na pewno niżej niż Scaretale, ale nie dziś...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tajemnicy powiem' date=' że uważam, że ludzie specjalnie wybierają giganty :D[/quote']

Czy ja wiem. Myślę, że po prostu długie utwory Nightwisha mają to "coś". Z tego co pamiętam Tuo sam kiedyś w jakimś wywiadzie powiedział, że lubi takie pisać i trudniej jest napisać 3-minutowy utwór, który się nie znudzi po entym przesłuchaniu.

 

edit: Ja to już nawet teraz nie wiedziałam na co głosować. Nie mam serca, za bardzo lubię piosenki z tego survivora :D ale chyba teraz zagłosuję, bo chciałabym, żeby TGSOE wygrało.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie tak nieraz jest! Zmieniają się nasze gusta, zmysły bardziej wyczulają się na dany utwór i bywa tak, że nawet po pewnym czasie odkrywamy daną piosenkę na nowo..Tylko u mnie zawsze tak się działo ze Scaretale. Za TP&TP zabierałam się wiele razy w zamyśle, że to kolos, utwór niezwykle różnorodny, mający specyficzną przestrzeń, świetne solówki wokalno-chóralne...I chyba mnie to trochę zmęczyło. Ale nie znaczy, że nie lubię TP&TP. Słucham teraz nawet dość często, szczególnie w wykonaniach z ostatnich koncertów NW:) Po prostu Scaretale ma dla mnie w sobie to "coś". I oczywiście to, że przy tym utworze dobrze mi się lata ze szmatą i odkurza, to nie jest to absolutne kryterium w sensie odbioru i muzycznych wrażeń dotyczących piosenki. A gdy chcę posłuchać "Poety..." prawie zawsze siadam skupiona ze słuchawkami na uszach. Wtedy najlepiej wczuwam się w ten utwór:)...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scaretale, giń! Jestem zaskoczona, że głosujecie już na TP&TP, i że tak szybko odpadł DBP. Serio, nie spodziewałam się tego :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, co powinno wygrać. Moi faworyci to GLS i SoM. Od strony muzycznej to na pewno GLS, natomiast pod względem tekstu i przekazu całości to zdecydowanie SoM. Gdyby GLS miało genialny tekst, to byłoby bezkonkurencyjnie najlepszym utworem NW.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuda czy nie, nie można skompresować giganta w 3 minuty. Właściwie TGSoE to kilka utworów w jednym. Najważniejszy w tym jest jeden cenny element, czyli łączenie. Długi utwór, bez dobrych przejść i dobrze zróżnicowanych partii, nie będzie ciekawym utworem. Nie wiem czy trudno napisać krótki. Wiem, że oba wymagają sporego wysiłku. NW ma dużo utworów po około 4:30. I dlatego mnie to zastanawia, "skąd tyle gigantów?".

Szczerze, jak widzę listę z utworami, co mają tyle minut, to jedno między innymi przychodzi mi na myśl: To chodzi o to by było jak najdłużej :)

Ja tam, nie dziwię się wynikowi tych głosowań.

Skoro wszyscy się chwalą swoimi faworytami, wybieram TP&tP. Zawsze tak będzie :P No chyba, że Tuo mnie zaskoczy :D

A w tej gierce wykorzystuje technikę, "który będzie na końcu". Zaczynam od najlepszych, kończąc na mniej interesujących. Tak sobie wybieram, który utwór pójdzie w "odstawkę".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuda czy nie, nie można skompresować giganta w 3 minuty. Właściwie TGSoE to kilka utworów w jednym. Najważniejszy w tym jest jeden cenny element, czyli łączenie. Długi utwór, bez dobrych przejść i dobrze zróżnicowanych partii, nie będzie ciekawym utworem. Nie wiem czy trudno napisać krótki. Wiem, że oba wymagają sporego wysiłku. NW ma dużo utworów po około 4:30. I dlatego mnie to zastanawia, "skąd tyle gigantów?".

Szczerze, jak widzę listę z utworami, co mają tyle minut, to jedno między innymi przychodzi mi na myśl: To chodzi o to by było jak najdłużej :)

Ja tam, nie dziwię się wynikowi tych głosowań.

Skoro wszyscy się chwalą swoimi faworytami, wybieram TP&tP. Zawsze tak będzie :P No chyba, że Tuo mnie zaskoczy :D

A w tej gierce wykorzystuje technikę, "który będzie na końcu". Zaczynam od najlepszych, kończąc na mniej interesujących. Tak sobie wybieram, który utwór pójdzie w "odstawkę".

 

Jeżeli chodzi o przejścia to Poeta ma o wiele gorsze. Przejście z 3 do 4 części jest strasznie chaotyczne, a 5 doklejona jak na siłę.

 

Nie mam pojęcia co wg. mnie powinno wygrać. GLS ostatnio mi się mocno znudziło... Może Greatest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym, żeby wygrało The Greatest Show On Earth, gdyż Poeta i GLS mi się trochę znudziły. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dave, Ma, nie ma, ale wiesz według ciebie i tego się trzymajmy ;) Mnie się Poeta bardzo podoba jest taki kosmiczny i fantazyjny. :) Napisałbym coś, ale wszystko mam zakodowane (wszystko jest w uczuciach zapisane) :D Piąty fragment jest jak "P.S.".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz wyrzucamy utwór, tak? Czy wybieramy najlepszy? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyrzucamy, no bo zmiana zasad by mieszała ludziom w głowach :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że wygra The Greatest Show On Earth. Nie wierzę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio wolę TGSOE, jakoś GLS mi się przejadło. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytam się bo nie spodziewałem się, że aż tylu ludzi wybierze Greatest Show. Byłem pewien, że będę w mniejszości :O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że TGSOE jest nowe, świeże i nie zdążyło się jeszcze ludziom znudzić.

 

Mimo wszystko wybieram GLS, który słucham namiętnie od lat i który jest moim ulubionym utworem w ogóle. Obie kompozycje dzieli przeszło 12 lat, więc to i tak spory plus dla giganta z Once. :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Długo się zastanawiałam...A jednak! Wybrałam GLS. Oczywiście kolosowi z najnowszej płyty nic nie brakuje i niewątpliwie jest to utwór wybitny. Jednak dla mnie w GLS jest ten "duch" Nightwisha, niesamowity klimat, epickość i emocje. Przez długie lata nigdy się nie znudził. Dziś mam gęsią skórkę, gdy słucham tego wspaniałego zakończenia w wykonaniu Floor. Dla mnie GLS to utwór ponadczasowy, tak wzniosły i piękny, że na pewno pozostanie mym faworytem na długo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eeeee, ja tam się nie chcę wtrącać, ale "Over the Hills..." nie jest kompozycją Nightwish. Tak samo nigdy nie powiem że najlepszy numer "The Rolling Stones" to "Just Like a Rolling Stone"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.