Jump to content
beatag60

Galeria Beatki

Recommended Posts

Hmmmm pojęcia nie mam co to za kwiat ,ale jakieś egzotiko chyba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie nie, rośnie w wielu polskich ogrodach. Znam go od ponad 20stu lat. Znane mi są jego 3 nazwy: Eremulus, Igła Kleopatry i Pustelnik. Są mniejsze i większe egzemplarze w kolorach od jasnego żółtego do "brudno" różowo pomarańczowego. Według wikipedii prawidłowe są nazwy: Eremurus i Pustynnik, pochodzi z Azji i dorasta do 250cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igła Kleopatry fajna nazwa ,a to mnie zaskoczyłaś nigdy nie widziałem takiego kwiatu który mi się trochę z paprocią skojarzył gdyby nie ten kolor ,bo paproć jest raczej zielona

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, paproć jest zielona a eremulus ma kształt podobny do łubinu. Na żywo serio robią wrażenie fotka nie oddaje jej rozmiarów i prezencji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oryginalny pomysł ,heh na początku myślałem że to wycieraczka w stylu Welcome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beatko, śliczny bukiecik, te "czekoladowe" róże są urocze!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beato, nie jesteś osamotniona w swoich zainteresowaniach. Ostatnio czytam sobie Rośliny wydawnictwa Multico. Szczególnie zainspirował mnie Dyptam jesionolistny z rodziny rutowatych zwany ognistym krzewem. Ma w sobie tyle olejków eterycznych, że odpowiednich warunkach dochodzi do samozapłonu. Najciekawsze, że nie niszczy to tej wspaniałej rośliny. I jak tu nie być ateistą ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie piękne żółte różyczki ,to tego jeszcze by żonkile pasowały

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy macie kwiaty na swoim parapecie a może hodujecie na balkonie? Pochwalcie się swoim :ogrodem"?

Moje ukochane bratki:

bratki.jpg.58fab6f457677d853d519e47782a1092.jpg

bratkii.jpg.607e978147525ee90263f7c257c6d98d.jpg

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ślubne kompozycje są takie piękne, kolorowe (i nie tylko), ciekawie zaprojektowane, dopracowane i ułożone, że można je oglądać i podziwiać godzinami! Te w Twoim wykonaniu - zachwycające :D ! Szczególnie z małymi bukiecikami do butonierki, tworzą idealną całość. Szkoda, że ślub jest tą jedyną okazją do posiadania takiego oryginalnego bukietu, ale kto powiedział, ze kwiaty w takim stylu są zarezerwowane tylko na tą okoliczność?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aż człowiek chciałby wziąć ślub! Choćby z nieznaną osobą! Oby tylko napawać się pięknem kwiatowych kompozycji! Doświadczenie zawodowe robi swoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuje osłodzić Wam troszkę nostalgiczny nastrój jesieni czyli dla każdego coś dobrego:)

dzi.thumb.jpg.0a9150e653cd631fa5aae789a1292390.jpg

fx1.thumb.jpg.c66236d4a2e8f28b9b199743ec08af81.jpg

blogggg.jpg.0f49bb030f0f3fd4b74d4fe1df01f182.jpg

kkk.jpg.ca487172097969f25fb906576f454910.jpg

cccc.jpg.c13e31a2adec09679fea13b242df699f.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te słoneczniki są przecudowne! Bardzo do mnie "przemawiają". To jedne z nielicznych kwiatów, które moim zdaniem nie potrzebują żadnych dodatkowych przystrojów, są piękne same w sobie. No i oczywiście krwistoczerwone róże w kremowym flowerboxie. Prostota z klasą! Beatko, jesteś mistrzynią kwiatowych kreacji  :D (y)!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

LuciferMorningStar nie ma niebieskich róż w naturze, są lawendowe i fioletowe. Kolory inne uzyskujemy farbując je w stadium rozwoju farbkami do kwiatów- rośliny piją farbkę z wodą i wtedy zabarwia się ich cala powierzchnia z liśćmi. Ostatnio w kwiaciarstwie były b modne malowane tą metoda kwiaty, nie tylko róże.

rainbow.jpg.77ff0c787eae887f7ed7ed7700d46123.jpg

bbbbbb.thumb.jpg.1b4bf7d474fc5b097835e6978e0f2af4.jpg

nnnnowe.thumb.jpg.92009344696bfce7a0f12fba784f4199.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nami Walentynki 2020. Niektórzy nie akceptują tego święta, ale zakochani raczej lubią korzystać z klimatu tego dnia. W mojej ofercie były różne atrakcje, którą byś wybrał? Bukiet- niespodzianka czekający (na klamce) na powrót ukochanej, bukiet z lizakami (można zastosować inne słodycze), róża długości 1metr 30cm czy mini koszyczek z motylkiem? 

walentynki.jpg

walentynk.jpg

walentyn.jpg

walenty.jpg

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetne! Ta róża jest prawie tak duża jak Ty! ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem miłośniczką róż i wielkie wrażenie zrobiła na mnie ta imponującej długości sztuka ?! Ciekawie prezentuje się również bukiet z bilecikiem na klamkę. Dobra alternatywa dla wazonu. I fajna niespodzianka dla ukochanej osoby, która nim wejdzie do domu/pokoju, od razu wie, że ktoś o niej pamięta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.