Jump to content
Adrian

Tarja

Recommended Posts

KarolinaBlacking, mnie też niezbyt podoba się, że Tarja śpiewa piosenki NW.Jakimś estradowym prawem może i min.tym zdobywa serca fanów. Nie można jednak ując jej kunsztu i przepięknego głosu, chociaż ostatnio intrygująco zmanierowanego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi kompletnie nie przeszkadza. Przyzwyczaiłam się, że Tarja śpiewa te piosenki. Mam natomiast zgrzyt, kiedy takie utwory jak "Nemo", "LGS" wykonuje kolejna "prawowita" wokalistka z ramienia NW.

 

Tak samo nie miałabym nic przeciwko, gdyby Anetka śpiewała solo kawałki nagrane dla NW. Poniekąd to też "ich" utwory.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie Tarja nie mogła zrobic kontynuacji Nightwisha' date=' bo dla zespołu napisała dosłownie kilka piosenek.[/quote']

Sęk w tym, że Tarja nie napisała żadnej piosenki dla NW. :) Wszystkie teksty są autorstwa Tuomasa, bo to jego pamiętnik. Jeśli chodzi o muzykę to pisze ją głównie Tuomas, czasem Marco czy Emppu coś pomogą. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest taki zwyczaj przyjęty że wokal nawet po wyrzuceniu z zespołu śpiewa pisoenki poprzedniego bandu nawet jesli nie miał żadnego wpływu na ich stworzenie.To jest norma, mi to nie przeszkadza. Zresztą Tarja celowo chyba wybiera często covery typu Phantom.. ,Walking.. czy Where were You..

Byłem na koncercie Tarji i miło było tez usłyszeć utwory NW.Nie da się ukryć że Tarja to przede wszystkim wokalistka a nie kompozytor, aranżer czy poeta.Miejmy nadzieje że na nowej płycie znajdzie sobie współpracowników którzy zapewnią jej dobrej klasy repertuar,Ostatnia płyta bardziej mi się podobala niż pierwsza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie też nie przeszkadza to, że Tarja śpiewa piosenki NW. Za to denerwuje mnie ta jej maniera :huh: Ogólnie w jej karierę solową się jakoś specjalnie nie zagłębiałam; znam WLB i pojedyncze piosenki z pierwszej płyty, ale nie pieję nad nimi z zachwytu. WLB podobało mi się na początku, kiedy jeszcze miałam małą fazę na jej głos, ale dość szybko mi się ta płyta znudziła; owszem czasem posłucham, ale już coraz rzadziej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pełna wersja utworu z płyty Mike'a Oldfielda. Cudo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie śliczne :) warto było czekać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja wystąpi w Polsce 11 maja we Wrocławiu w ramach projektu

który współtworzy z Mikiem Terraną , zazwyczaj wspomga ich też lokalna orkiestra i chór.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Się też właśnie dowiedziałem. Jestem zuy. Pomiędzy maturą - a maturą. 400 km ode mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo lubię Tarję. po odejściu z Nightwish to już niestety nie to samo, ale lubię czasem jej posłuchać. szczególnie I Walk Alone - baśniowy klimat i tan jej magiczny głos. boskie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja wystąpi w Polsce 11 maja we Wrocławiu w ramach projektu

który współtworzy z Mikiem Terraną , zazwyczaj wspomga ich też lokalna orkiestra i chór.

 

Cena biletów, z tego co czytałem na winterstorm.pl, jest dość kosmiczna, więc nie ma mowy, żebym się wybrał.

Szczerze to nawet nie wiem, co to dokładnie za projekt- będę musiał spojrzeć na YT. Jakieś nowe utwory, czy po prostu znane rzeczy w nowej aranżacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jej solo kawałki, plus jakieś nightwisha plus jakies ogólne znane standarty wykonywane przez Beauty (Tarja) a w tle Beat (czyli Mike Terrana) do tego orkiestra, swoje pięc minut ma tez Mike który ma solówki na bębnach do jakiejś klasyki najczęściej.

 

Gdyby było blizej/taniej tez bym pojechał a tkto niestety sobie daruje, bardziej teraz czekam na nowa płytę Tarji , która nadchodzi coraz większymi krokami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam jego bębnowe klasyki... jest genialny:

 

[video=youtube]

 

Nie dość, że przyjemnie się słucha to i ogląda. :) Bardzo humorystyczne wykonanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites


[video=youtube]

a ja na rozładowanie emocji uwielbiam słuchać tego
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam Falling Awake - chyba mój numer jeden na WLB. :)

 

Utwór z Mike Oldfieldem również przyjemnie się słucha.. idealny na wyciszenie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
superowe mniki robi tu Tarja

Ogólnie bardzo pozytywnie to odbieram :D

Piękna, uśmiechnięta, uwielbiam ♥

 

Na wyciszenie najbardziej lubię Oasis, też dlatego, że uwielbiam fiński ^^

http://youtu.be/tmyCIvzP7D4

 

Może nie każdy słyszał to wykonanie Underneath podczas fińskiego idola z Jyrki 69 z The 69 Eyes:

[video=youtube]

Jak się podoba :P ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Ja uwielbiam ballady w jej wykonaniu. "Minor heaven" nawet spodobała się mojej siostrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

\

Tarja przy bębnach i co na to powiecie ,jak dla mnie rewelacja:-D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Szczęka mi opadła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, tego jeszcze nie było!

Ale gość ma fajny głos :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info od Winterstorm Polska:

 

Zdjęcie Tarji z kręcenia teledysku do "Never Enough" w Czechach

 

902321_441186455962874_1744174785_o.jpg

 

Jestem trochę rozczarowany - słuchałem tej piosenki i jest strasznie kiczowata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Dziś Mam syndrom zapętlenia tego numeru Tarji,znalazłem go przypadkiem przeglądając single Tarji,a co do Never Enough to wcale nie jest taki zły choć lepszy jest Into the Sun :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.