Jump to content
Adrian

Tarja

Recommended Posts

Brakowało mi tu tego wątku. :) Co sądzicie o solowej karierze byłej wokalistki NW?

 

Wielu fanów dawnego NW rozczarowała jej twórczość. Spodziewali się czegoś w stylu dawnej kapeli - tymczasem Tarja stworzyła swój własny styl, bardziej rockowy niż metalowy. Osobiście lubię jej utwory i śledzę jej karierę. Z niecierpliwością czekam na jej kolejny album (choć większe emocje wzbudza we mnie oczekiwanie na album NW).

 

Moje ulubione piosenki:

- ballady: Oasis, Boy And The Ghost, Our Great Divide, The Reign, River of Lust, Archive Of Lost Dreams, I Feel Immortal, Into The Sun

 

- rockowe: I Walk Alone, Die Alive, Enough, Falling Awake, Anteroom Of Death, Dark Star, Crying Moon

 

Są też utwory, których nie lubię... między innymi: Little Lies, Never Enough (byłyby spoko, ale refreny niszczą te piosenki...), Crimson Deep (coś mi tu nie pasuje, nie wiem co dokładnie)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam całej jej dyskografii, wszystkich wydanych solo utworów, więc ciężko mi oceniać jej poczynania okiem "znawcy", niemniej lubię posłuchać utworów w jej wykonaniu. Przez długi czas nie dawało mi spokoju "Leaving You for me" (nagrana z Martinem Kesici). Ale to - o ile się nie mylę - jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem solowej kariery (?).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przez długi czas nie dawało mi spokoju "Leaving You for me" (nagrana z Martinem Kesici). Ale to - o ile się nie mylę - jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem solowej kariery (?).

Z tego, co wiem to jest to utwór sprzed albumu My Winter Storm, więc masz rację. :)

 

Z gościnnych występów lubię:

- Tired Of Being Alone (z Schilller)

- The Good Die Young (ze Scorpionsami)

- Leaving You For Me (z M. Kesicim)

oraz to, co stworzyła z Beto Vasquezem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W pierwszej chwili zauważyłem ten futurystyczny wózek. :) Ciekawe jak mała wygląda. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Córeczka Tarji nazywa się Naomi Eerika Alexia Cabuli Turunen- zawsze zastanawiałam się po co rodzice nadają dzieciom tyle imion?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja! Lubię bardzo jej solową karierę - i znam jej każdy kawałek :) Poza tym mogę zostać uznany za masochistę - ale sobie specjalnie kupiłem "Act 1" - który strasznie lubię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Córeczka Tarji nazywa się Naomi Eerika Alexia Cabuli Turunen- zawsze zastanawiałam się po co rodzice nadają dzieciom tyle imion?

W Finlandii jest to chyba taki zwyczaj, ponieważ członkowie zespołu też mają wiele imion. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem ogromnie ciekaw tego utworu... nagrywa go z lampą skierowaną na twarz i karmiąc (?) małą Naomi. :D

Jakaś inna wersja "Into the sun"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie tam zastanawia bardziej to jak ona schudła i utrzymała ten efekt "mimo" ciąży?

 

A tak na serio prześliczne to zdjęcie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem sympatyczne zdjęcie, tylko po co dzieciakowi takie długaśne imię? Jakby mała miała zostać koronowana na Princessę Zjednoczonych Nacji Finlandii i Ameryki Południowej ;).Wracając do tematu głównego - lubię kilka piosenek Tarji, ale - jeśli wolno mi wyrazić swoje skromne zdanie - nie szokuje mnie jej solowa kariera muzyczna.

Jej głos nie bardzo odpowiada mi na ostatnim albumie (What Lies Beneath), a i sama muzyka na nim jest raczej średnia.

Winter Storm był nieco lepszy.

Żeby nie było wybuchu wojny - Tarji nie krytykuje - nic osobiście do niej nie mam :). Co w końcu mogłabym mieć nie znam jej - po długich rozmowach i przemyśleniach - nie zajmuje stanowiska w sprawie z 2005 - to zamknięta dawno kwestia.

Z tarjowych przebojów słucham czasem:

- I Walk Alone

- Oasis

- Sadness In The Night

- You Would Have Loved This

- Die Alive

- Falling Awake

- Until My Last Breath

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie tam zastanawia bardziej to jak ona schudła i utrzymała ten efekt "mimo" ciąży?

 

A tak na serio prześliczne to zdjęcie

 

A to po urodzeniu dzieci trzeba się roztyć? :D

 

Tarja jest doskonałym przykładem kobiecości, udowadniając że ciąża i macierzyństwo nie muszą oznaczać "dodatkowych kilogramów", wyciągniętych dresów i bezczynności w domowych pieleszach :P Powiedziałabym nawet, że macierzyństwo uszlachetnia i dodaje nowych barw kolorom duszy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie tam zastanawia bardziej to jak ona schudła i utrzymała ten efekt "mimo" ciąży?

 

A tak na serio prześliczne to zdjęcie

 

A to po urodzeniu dzieci trzeba się roztyć? :D

 

Tarja jest doskonałym przykładem kobiecości, udowadniając że ciąża i macierzyństwo nie muszą oznaczać "dodatkowych kilogramów", wyciągniętych dresów i bezczynności w domowych pieleszach :P Powiedziałabym nawet, że macierzyństwo uszlachetnia i dodaje nowych barw kolorom duszy ;)

 

Ale jak z pyzy ze Sleeping sun stała się chudzinką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet nie wiesz, jak dzieci potrafią "wyciągnąć" kilogramy... :P

Jestem chodzącym tego przykładem, albowiem podobnie jak Tarja, jestem szczuplejsza niż przed ;))

Można;)

Ja bym prosiła o przepis: jak przytyć?!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby nie było wybuchu wojny - Tarji nie krytykuje - nic osobiście do niej nie mam :)

Spokojnie, nikt Cię tu nie zje za własne zdanie. :)

 

Wiecie, że 1 lutego wyjdzie nowa płyta Mike Oldfielda z utworem, w którym gościnnie wystąpi Tarja? :)

Informacja prosto z fanpage'a Winterstorm Polska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mike Oldfield, chylę czoła dla jego twórczości i Tarja- może być intrygujące zestawienie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw Scorpionsi, teraz Mike... Same klasyki. :) Czym jeszcze Tarja nas zaskoczy? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to jak słodkie, ale widziałem już to na fb.

Można pogodzić i prace i macierzyństwo.

A tak nawiasem mówiąc jestem ciekaw jest kawałka ballady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Fragment utworu Mike Oldfielda z jego najnowszego albumu, na którym gościnnie śpiewa Tarja.

Kto jak kto, ale ja jestem pod wrażeniem. Przepiękna, nastrojowa muzyka. Głos Tarji uczynił ten utwór jeszcze bardziej epickim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolaboracja z najwyższej półki bo Oldfield to nie byle kto ;) zapowiada się ciekawie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, zobaczymy co z tego będzie. Na razie odpłynęłam przy tych dźwiękach z jak najbardziej pozytywnymi wrażeniami ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę powiedzieć, że solowa kariera Tarji mnie rozczarowała, bo nie oczekiwałam żadnego wielkiego zaskoczenia.

W sumie Tarja nie mogła zrobic kontynuacji Nightwisha, bo dla zespołu napisała dosłownie kilka piosenek. Musze przyznać, że nie podoba mi się fakt, iż gra utwory, które nagrała z zespołem, nie wiem dlaczego, ale mi to nie leży po prostu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.