Jump to content
Ares

Leaves' Eyes/Liv solo

Recommended Posts

Rzadko się zdarza abym w ciągu tygodnia miał na laście 100 odsłuchów jednego wykonawcy, a tu proszę- jest dopiero czwartek, a ja mam już ponad 100 odsłuchów LE- głównie krążka "Meredead", który mnie bardzo wciągnął. Nie słucham tylko "Tale-tale eyes", które mi nie podeszło (na razie?) oraz "To France", bo jakoś nie mam potrzeby głębszego poznania tej przeróbki.

 

Teraz czas na dokładniejsze zapoznanie się z "Symphonies...", których właśnie słucham, a potem przyjdzie pora na "King of Kings".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liv Kristine wystąpi 14 grudnia w Warszawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

LEAVES' EYES announce new singer

Dear Fans and Friends,

with the upcoming shows, tours and releases Leaves' Eyes will introduce their new female singer: Elina Siirala, Finnish vocalist living in London. Leaves’ Eyes and former vocalist Liv Kristine will part ways.

Leaves’ Eyes: "Liv was the female voice of the band since the beginning in 2003. Together we toured through 50 countries and 5 continents, moreover we recorded 6 studio albums with outstanding singer Liv. We are full of pride in what we have reached together! From the bottom of our hearts we want to thank Liv for amazing 13 years of being our front lady, the work we have done together and all the passion for music that we shared all these years! We wish Liv all the best for the future, her solo career and other projects! Liv will always be an important part of the Leaves’ Eyes history but now we are looking forward to a new chapter and the new musical adventures of Leaves’ Eyes!“

 

 

13043555_10154181977443901_8116855898381600230_n.jpg?oh=5c4a357c851fc8767358c4611030019e&oe=57BD14C7

 

 

Szok! Ciekawe, co się stało. Na swoim FB Liv napisała, że rozstanie z zespołem nie było jej intencją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O.o

 

Czy Liv nie była założycielką LE?

Ciekawe jak to wpłynie na chociażby na tematykę utworów- dotychczas Liv była jak rozumiem główną siłą twórczą zespołu?

 

Nowa wokalistka, Elina Siirala, jest, sądząc z nazwiska Finką.

 

EDIT: ... i śpiewała wcześniej w zespole enkElination. Do posłuchania:

Last Time Together

Tears of Lust

 

EDIT2: Właśnie zauważyłem, że płyta Tears of Lust jest dostępna na Spotify.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aż sprawdziłam, czy dzisiaj przypadkiem nie jest 1 kwietnia. Szok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwne. Trochę mi to niestety przypomina rozstanie NW z Tarją. Nikt nic nie wiedział do samego końca. 

I trochę średnio, że mamy tak mało informacji na temat rozstania. Jak widać można się rozstać pokojowo i po przyjacielsku, jak Annie z the Gathering i można też się rozstać tak, jak NW z Tarją czy Anette. 

 

A Elina brzmi bardzo dobrze, zobaczymy jak się sprawdzi w Leaves Eyes

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kwestii rozstania Liv z Leaves' Eyes

Przyznam, że dla mnie to była szokująca wiadomość. Lubię i słucham LE nie od dziś, a ich najnowszy album wbił mnie w podłogę. Właściwie to się od niego uzależniłam, regularnie katowałam głosem Liv moje głośniki i żyłam nadzieją koncertu Wikingów w naszym kraju. A tu proszę... Poczułam uderzenie pioruna, choć niebo było czyste. Nic nie zapowiadało końca, żadnych oznak jakichkolwiek konfliktów w zespole. Płyta "King of Kings" (moim zdaniem zdecydowanie ich najlepsze dokonanie) świetnie przyjęta na całym świecie. W wywiadach Liv mówiąca o nowym wydawnictwie jako przełomie, kamieniu milowym w historii zespołu. Szczęśliwa, spełniona, gotowa na dalsze wyzwania. Snująca wizję świetlanej przyszłości. I co? Tak nagle wszystko się skończyło? Tuż przed kolejnymi koncertami? Smutna wiadomość, bardzo smutna :/ Cóż, rozstali się. Prawdopodobnie z powodu osobistego konfliktu (nie będę się szerzej wypowiadać na ten temat). Pełną prawdę jak zawsze znają tylko strony zainteresowane.

Pozostaje mieć nadzieję, że Liv wróci i wkrótce znów uraczy nas pięknem swojego głosu płynącego ze sceny. Dziś rano pomyślałam sobie, że znów chciałabym ją usłyszeć w Theatre Of Tragedy.

Za to Elinki póki co nie chcę bliżej poznawać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co można wywnioskować, to prawdopodobnie Liv rozstała się mężem Alexandrem Krullem i jedno z nich musiało odejść z grupy. Dziwne tylko, że akurat Liv, bo choć Krull jest nieformalnym liderem zespołu, to nie gra na żadnym instrumencie.

 

Niemniej Liv - z zespołem czy bez -  wciąż jest znaczącą postacią w świecie muzyki rockowej.

Ma udaną karierę solową, ostatnia płyta Vervain jest znakomita, co najmniej tak dobra jak King of Kings. Do tego jeszcze projekt z Anneke i Kari, czyli The Sirens (może wreszcie cały album? ). Ma co robić. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarówno zespół jak i Liv wydają ciągle sprzeczne ze sobą oświadczenia. Według Liv zespół poinformował ją niedawno, że nie chcą jej już jako wokalistkę i że bardzo szybko znaleźli zastępstwo.

Z kolei zespół (zmuszony atakami ze strony fanów, którzy wzięli stronę Kristine) podaje, że decyzję podjęli wspólnie w styczniu i że rozmowie towarzyszył mediator. Mają udostępnić protokół z tego spotkania.

 

Czy słusznie? Myślę, że tak, bo skoro już temat został wywołany na forum publicum to trzeba go zakończyć nie pozwalając na niedopowiedzenia. Te z kolei prowadzą do podziału fanów i skakanie sobie do gardeł z powodu tego, że ktoś tam gdzieś się z kimś nie dogadał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zespół już udostępnił wspomniane protokoły (nie czytałam ich jeszcze) i twierdzi, że rozstanie z Liv Kristine "wisiało w powietrzu" już od stycznia. Zapewnia, że wszystko zostało wspólnie uzgodnione i pokojowo przeprowadzone.

LE zamierza nadal wspierać byłą wokalistkę w karierze solowej i życzy jej sukcesów.

Liv z kolei podziękowała fanom za ogromne wsparcie, bez którego nie miałaby siły na kontynuowanie kariery muzycznej. Twierdzi, że na krótko przed koncertami w Indonezji dowiedziała się, że nie ma już dla niej miejsca w LE, a zastępstwo zostało znalezione bardzo szybko. Wspomina też o olbrzymim rozczarowaniu w życiu prywatnym. Wszystko miało się odbyć za jej plecami.

Wśród tych sprzecznych ze sobą oświadczeń wydaje się, że w tym przypadku jednak zawiodły relacje małżeńskie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edge of Steel ponownie nagrane z nową wokalistką. Jak Wam się podoba?

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze sobie poradziła. Myślę że wokalnie da sobie radę. Pytanie czy fani LK dadzą jej żyć...

Szkoda tylko że w tym utworze zastąpiła Simone :)

Klip zabawny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam! ♥

Miałam okazję zobaczyć Liv na żywo w Warszawskiej Progresji :) To była krótka trasa koncertowa z Raymondem Rohonyi (Theatre of Tragedy). Nie żałuję że tam byłam! Liv to anioł ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leaves' Eyes promuję nową wokalistkę w nadchodzącej EP-ce "Fires In North". Premiera w Europie 7 października.

leaveseyesfiresep.jpg

Tracklista:

01. Fires In The North

02. Fires In The North (Acoustic Version)

03. Edge Of Steel (2016 Version)

04. Sacred Vow (2016 Version)

05. Swords In Rock (2016 Version)

 

Elina Siirala ma naprawdę duże umiejętności wokalne aczkolwiek na dzień dzisiejszy wolałbym Liv Kristine.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

LE chętnie bym usłyszał na żywo, bo jeszcze nie miałem okazji. Mam nadzieję że zahaczą o jakieś bliskie mi miasto i że cena biletów nie przyprawi mnie o zawrót głowy.

 

EDIT: O, i widzę kolejne utwory z wokalem Eliiny nagrali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Należy przyznać, że Elina daję rade. Utwór muzycznie jaki tekstowo nie odstaję od King of Kings. Nic szczególnego ale słucha się przyjemnie. Swords in Rock piosenka z Epki nagrana z wokalem Finki brzmi znacznie gorzej niż wersja z Liv. Mam wrażenie, że głos Eliny strasznie tam podkręcono w niektórych momentach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liv razem ze swoją młodszą siostrą Carmen Elise  Espenaes :)!  Carmen jest wokalistką w zespołach Midnattsol oraz Savn. Jak myślicie? Siostrzyczki nagrają coś razem ;)? 20258523_1918361315087665_6797269041472188087_n.thumb.jpg.d5185929364fed4d56fec3e9aeac9a39.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siostry zaśpiewały razem kilka razy w LE:

Na przykład:

Krakevisa

 

Ale więcej duetów na pewno nie zaszkodzi :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo nie wiedziałam, że razem śpiewały :)! Mam nadzieję, że Carmen pojawi się na nowym albumie Liv albo Liv u Midnattsol :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

 Siostry razem :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już 12 stycznia 2018 premiera nowej płyty Leaves Eyes. Pojawi się orkiestra, chóry i folkowe instrumentarium. :)

 

LE_AFM_611_Vinyl_green.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Kompozycyjnie jest dobrze, niestety wokal Eliiny psuję całokształt. Może nie jest marną wokalistką, tyle że po pierwsze, nie pasuję do stylu grupy, po drugie jest o wiele klas gorsza od Liv. Kto nie wierzy, niech przesłucha nową płytę Angel Nation. Mielizna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie również to słabizna. O ile muzycznie jest znośnie i charakterystycznie dla LE, to wokal psuje cały odbiór. W ogóle jej głos nie pasuje do tego rodzaju muzyki... Szkoda;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parę dni temu wyszedł wspomniany wcześniej album LE, ktoś już go słuchał? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.