Jump to content
Adrian

Endless Forms Most Beautiful

Recommended Posts

Wiem że jestem już trochę większa od tych dzieci, ale nikt by nie zauważył. :D Chcę tam być, spotkać zespół, śpiewać w chórkach na płycie. :undecided:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profesor będzie recytował? Podejrzewam, że raczej nie będzie śpiewał.

W muzyce NW nie ma przypadków. Wierzę, że Tuomas nie wybrał by go na recytatora gdyby jego osoba nie miała silnego związku z utworami. Myślę, że tematem przewodnim nowego albumu będzie nauka.

Tuomas wspominał, że książki naukowe, które czytał, na pewno będą miały odzwierciedlenie na nowej płycie. To wszystko nabiera sensu...

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawkins to dość kontrowersyjna postać. Szczerze, to jego wybór napawa mnie lekkim niepokojem... Wiecie, jego poglądy na aborcję i te sprawy... Chociaż nie. Po tak ewidentnej pochwale życia, jaką było cale Imaginaerum, oczekiwanie, że Tuomas podziela te poglądy Dawkinsa byłoby raczej ewidentną nadinterpretacją. Ale jestem ciekawa, co to będzie. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawkins to dość kontrowersyjna postać. Szczerze, to jego wybór napawa mnie lekkim niepokojem... Wiecie, jego poglądy na aborcję i te sprawy... Chociaż nie. Po tak ewidentnej pochwale życia, jaką było cale Imaginaerum, oczekiwanie, że Tuomas podziela te poglądy Dawkinsa byłoby raczej ewidentną nadinterpretacją. Ale jestem ciekawa, co to będzie. ;)

 

Dawkins? Nie znam go! Powinnam pewnie znać, ale ostatnio mało mam czasu na poznawanie czegokolwiek poza twardymi krzesłami na salach wykładowych. :(

 

Eh, a ponoć studia miały poszerzać wiedzę, a nie zagradzać do niej dostęp. Ale kojarzę fragment wywiadu z Tuomasem o literaturze:

 

Aside from genre fiction and literary classics, Holopainen also reads a lot of nonfiction. More recently he has become fascinated with what he calls the scientific “thought plays” of Richard Dawkins and Christopher Hitchens. “I’m reading them at the moment. I was just reading it an hour ago, The Magic of Reality it’s called, and it has the most beautifully written introduction to science ever. Just full of thought plays, its great.”

 

A to perfekcyjnie potwierdza moje pierwotne przypuszczenia na temat nowego albumu - będzie hołedem dla nauki.

 

Zacytuję jeszcze raz dalszy fragment wypowiedzi (już gdzieś, kiedyś cytowałam go na forum), który nie pozostawia cienia wątpliwości:

 

Holopainen is currently tapping into the scientist part of himself; after all, he was studying science at university before he left to form Nightwish. “It’s just so cool; it’s as simple as that,” he enthuses. “Nothing is cooler than science.” I ask him if this literature will too work itself into his lyrics, or even inspire the next Nightwish album? “I already know now that since I have been so enthusiastic about this kind of literature for the past few months, and will be for the upcoming months, that it’s going to come out somehow,” he admits. “I don’t know how just yet, but it will come out. I know it from experience.”
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Połączyłem wątki dotyczące nowego albumu. Czekamy na tytuł... :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oby bylo przynajmniej 10 pelnych utworow na plycie :P

Co masz na myśli pisząc "pełnych"?

 

Gdzieś przez nasze wątki się przewinęła oficjalna informacja o liczbie piosenek. Z tego co pamiętam było ich 10 albo 11... Także Twoje życzenie zostanie spełnione. ;)

Pamiętajmy o prawie 30 minutowym "kolosie" (nie mylić z kolokwium)!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym usłyszeć możliwości Floor. Także concept album to było by coś. Tego kolosa nie mogę się też doczekać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic się nie dzieje... Zastój totalny,zero newsów.. ; \

Zastanawiam się czemu te mixowanie tak długo trwa.. Już z miesiąc to trwa ..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się czemu te mixowanie tak długo trwa.. Już z miesiąc to trwa ..

Jest tyle ścieżek instrumentów wszelakich, chórów i wokali, że to wymaga sporego nakładu czasu i pracy. Dodatkowo zespół pracuje nad teledyskiem (teledyskami?), planują przyszłą trasę, promocję itp.

Tworzenie tak ambitnego dzieła jest czasochłonne, ale warto poczekać.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tych skrawkach informacji, które dostajemy, gdzieś tam się przebija: biologia, ewolucja, natura itp. Nowy album o zaskakującej tematyce, nawiązujący do nauki. Lecz w gruncie rzeczy to przecież nie są nowe rzeczy w twórczości Nightwish, spójrzcie na tekst A Return To The Sea. Jak dla mnie to antycypuje on o kilkanaście lat takie tematy :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floor na jednym z ostatnich wywiadów do magazynu Suomi udzieliła ciekawych wypowiedzi ;) "... I don't even try to be objective: NW's next album is the greatest I have ever done in music. Wait, actually it is the best album ever! I am sure the album raises NW to a new step again, as it is something... well, bigger and more special.

 

- I dreamt before the making of the album that with respect the to vocal lines, Tuomas would challenge me to the extremes and I would be allowed to use my voice as versatilely as possible. Well, I couldn't have received more in return to my wishes. Tuomas introduces the vocal lines he has thought by means of keyboard demos, so there is always room for vocalist's interpretation and ideas. We spent last summer in Röskö, Kitee recording and arranging the songs and we examined different approaches. The whole band was often there and everyone could give an immediate response about the functioning of the ideas."

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro znamy już tytuł i okładkę nowego albumu to możemy spokojnie przenieść dyskusję o nim do tego wątku. :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okładka i tytuł,są bardzo zaskakujące, jak dla mnie zupełnie nienightwishowe. Ale chyba tego byśmy oczekiwali od prawdziwego artysty , że nas pozytywnie zszokuje :D

 

Zastanawiałem się, jak przetłumaczyć tytuł i sądzę, że: "Nieskończoność formy jest najpiękniejsza".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się, jak przetłumaczyć tytuł i sądzę, że: "Nieskończoność formy jest najpiękniejsza".

 

Nie, to bardziej:

Najpiękniejsze tworzy to, czego nie jesteśmy w stanie pojąć.

'Endless' jako coś, ktoś, jakaś siła, jakieś.. no jakieś 'coś' :)

 

Ale w jakimś tam czyimś tłumaczeniu tego cytatu Darwina, 'forms' jest rzeczownikiem, a nie czasownikiem.

 

("...z tak prostego początku zdołał się rozwinąć i wciąż się jeszcze rozwija nieskończony szereg form najpiękniejszych i najbardziej godnych podziwu").

Ale to kawałek dłuższego zdania i jeśli przyjmiemy 'forms' jako rzeczownik (w tytule), to tytuł traci sens.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ale w jakimś tam czyimś tłumaczeniu tego cytatu Darwina, 'forms' jest rzeczownikiem, a nie czasownikiem.

 

("...z tak prostego początku zdołał się rozwinąć i wciąż się jeszcze rozwija nieskończony szereg form najpiękniejszych i najbardziej godnych podziwu").

Ale to kawałek dłuższego zdania i jeśli przyjmiemy 'forms' jako rzeczownik (w tytule), to tytuł traci sens.

 

Ten cytat z książki jest rzeczownikiem, są jeszcze inne wydania książki, ale wszędzie forms jest jako rzeczownik (z tak prostych początków rozwinęły się nieskończone formy, najpiękniejsze i najcudowniejsze, i dalej się rozwijają). Biorąc pod uwagę, że tytuł to cytat z Darwina i sam Tuomas podaje ów cytat jako genezę albumu (i w ogóle całe owo dzieło), to ja nie widzę innej możliwości jak tłumaczyć zgodnie z tym jak jest napisane w "O powstawaniu gatunków" (The Origin of Species) Darwina, z którego cytat pochodzi. ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i znowu mamy tytuł, który jest nieprzetłumaczalny i/lub nie ma sensu. Nic nowego, przeżyliśmy Dark Passion Play i Ghost Love Score (Duch lubi wygrywać :D) , przeżyjemy i 'Endless...' :)

 

I tak każdy będzie sobie tłumaczył jak tam będzie chciał : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tytuł i okładka totalnie nie Najtłiszowe- pierwsze wrażenie: nie podobają mi się:( Decydująca będzie zawartość: czy równie mnie zaskoczy?- jeszcze tyle czasu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cała koncepcja albumu jest mało "Najtłiszowa"... wszystko zawsze obracało się wokół snów, marzeń, wyobraźni, a tu nagle BUM - nauka. Jestem bardzo ciekawa jak wyjdzie. Okładka... podoba mi się, nie powiem, że nie. Może gdyby była utrzymana bardziej w odcieniach błękitów/fioletów? Byłoby to bardziej dopasowane do NW jakiego znam. Ale i tak dużo lepsza, imo, niż okładka singla. Co do tytułu... Trochę hmm... zaskoczenie. Ale na pewno nie negatywne. Nie nastawiam się w żaden sposób na ten album, niczego konkretnego nie oczekuję. Tym razem dam się zaskoczyć i zobaczę jakie to zaskoczenie będzie. Mam nadzieję, że pozytywne.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do tytułu... Trochę hmm... zaskoczenie. Ale na pewno nie negatywne. Nie nastawiam się w żaden sposób na ten album, niczego konkretnego nie oczekuję. Tym razem dam się zaskoczyć i zobaczę jakie to zaskoczenie będzie. Mam nadzieję, że pozytywne.

 

NW zawsze będzie nas zaskakiwał, bo nie bardzo wiemy czego się po tym zespole spodziewać. Po Once byliśmy w siódmym niebie i oczekiwaliśmy Bógwieczego, a dostaliśmy zaledwie 'dobre' DPP. IM nadeszło potem jak grom z jasnego nieba, bardzo, bardzo dobra płyta.

A teraz... Może trzeba im (mu?:)) po prostu zaufać i czekać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz... Może trzeba im (mu?:)) po prostu zaufać i czekać :)

 

Trzeba, trzeba. Nawet nie ma innego wyjścia ;) Pozostaje tylko czekanie. Zobaczymy co nam Tuo przygotował. 3 miesiące to wcale nie tak długo ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się, jak może brzmieć Élan. Fakt, który zdradził ostatnio Tuomas, może rzucić pewne światło na tę kwestię. Otóż początkowo Élan było rozważane jako tytuł całego albumu i teraz przypominając sobie tweety Pipa, myślę, że z dużym prawdopodobieństwem można przypasować ten wpis do nowego singla. :)

 

Numer 9 to było naprawdę pobudzające przedsięwzięcie z udziałem największej orkiestry. Możliwe, że numer 9 będzie utworem tytułowym płyty. Myślę, że to mocny kandydat na singiel. Jestem naprawdę usatysfakcjonowany partią waltorni. Im więcej słucham, tym bardziej mam wrażenie, że to jedna z najlepszych rzeczy Tuomasa wśród utworów Nightwish. Pełna energii i łatwa do zapamiętania.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.