Jump to content
beatag60

Muzyczne nowości

Recommended Posts

Piętnastego listopada wychodzi nowy krążek zespołu Hunter "Imperium".

 

Kilka dni temu chłopcy wydali nowy singiel wraz z teledyskiem:

 

[video=youtube]

 

Okładka "Imperium" (jak dla mnie to porażka, no ale nie ocenia się książki po okładce):

folder.jpg.9c57ac0c57952e3f5af2124b1427f8b7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem, że wychodzi 15 listopada :D

Nie mogę się doczekać !!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktokolwiek zauważył, że dzisiaj wyszedł nowy Ayreon?

Marco na wokalu, Troy na dudach... Me gusta. Zabieram się do słuchania.

Wokalnie ładnie stoją - Karevik, Hietala, Cri Scabbia.. : )

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nlP3smmzl2k

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważył i zasłuchuje się już od dłuższego czasu, prawdopodobnie niedługo postawi już płytkę na półce.

Megapozytywne zaskoczenie w postaci Scabbii - słuchałem kiedyś pierwszych trzech płyt Lacuna Coil i miałem po nich zdanie, że ta pani jest raczej modelką, która zaplątała się do metalowej kapeli i coś tam sobie podśpiewuje. Tymczasem teraz za każdym razem jak słyszę "I won't let you endanger my child" w Diagnosis mam ciary na plecach.

Marco wypada bardzo fajnie, szczególnie w "The Rival's Dilemma", ale z męskich wokali najbardziej podoba mi się pan wcielający się w rolę ojca - to, co wyrabia w "Alive!" jest absolutnie cudowne.

 

Sama formuła jest trochę ciężkostrawna - jak na suity mało to składne, jak na osobne numery - rozczłonkowane i każda ścieżka króciutka. Fabularnie mam kilka zastrzeżeń, The Human Equation to niestety nie jest, ale cały koncept mi się podoba.

 

Ogółem nie jest tak dobrze jak na wielkiej trójce Ayreona (Into The Electric Castle - The Human Equation - 01011001), ale lepiej od pozostałych płyt. Czyli dalej bardzo, bardzo dobrze bo osobiście debiut czy Migratory strasznie sobie cenię.

 

Swoją drogą Arjen mógłby wziąć przykład z Tuomasa i zorganizować ekranizację któregoś swojego albumu. :P Z tym że w tym przypadku już na bank taki full wypas musical poproszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i mamy przedsprzedaż nowego krążka Johanny ♥

 

Lista utworów:

1. Maa on niin kaunis

2. Lyhty

3. Avaruus

4. Prinsessalle ♥

5. Kolmen kuninkaan marssi

6. Tonttu

7. Heinillä härkien kaukalon

8. Karhuveljeni

9. Oi joulunajan ihmiset

10. Kotiin

11. Jouluyö, juhlayö

 

http://www.levykauppax.fi/artist/kurkela_johanna/joulun_lauluja/ :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś premiera, nowego singla Rhapsody of Fire, promującego nadchodzącą płytę.

 

www.youtube.com/watch?v=bC3tbfhpKqM - jest całkiem dobrze, szczególnie solówki na klawiszach, jedyny zarzut, że typ utworu to w zasadzie takie standardowe Rhapsody. Niemniej czekam na album, bo słyszę, że symfoniczny aranż jakby w stylu sprzed kilku albumów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy singiel Leaves Eyes, płyta też na dniach. Dobre wydawnictwo się szykuje, Liv Kristine śpiewa ostatnimi czasy trochę wyżej i przez to wyraz całości jest lepszy, a jej głos mniej słodki.

 

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płyta wyciekła do sieci.

Przesłuchałem, ale na swoją obronę powiem, że wcześniej już zadecydowałem o kupnie :D

Nowe wydawnictwo jest genialne. Pierwszy raz polubiłem wszystkie utwory na jednej płycie LE. Już sample wskazywały na coś fajnego. Mam swoje faworyty, a całą płyte oceniłbym na 8/10. Brawo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi się. Nic nowego, bo jakoś nigdy twórczość Leaves' Eyes do mnie nie przemawiała. Ale pan Alexander ma niesamowite włosy, nigdy nie przestanę się zachwycać, dziękuję za uwagę. :))

 

Może kiedyś się za nich porządnie zabiorę, przesłucham od początku do końca. Ale na razie jakoś nie jestem ich fanką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kilku przesłuchaniach, mogę rzec, że Leaves Eyes nie rozczarowało. Nagrałi udaną płytę. O ile pod względem produkcyjnym rzecz jest ewidentnie współczesna, o tyle wyraz całości jest trochę old-schoolowy, jeśli chodzi o ten gatunek. W stylistyce symphonic metal/gothic metal, od przełomu wieków daje się zauważyć tendencje do zmniejszania roli "bestii" w rozwiązaniu wokalnym typu "beauty and the beast". Natomiast zespół Liv Kristine wcale nie odpuścił i nagrał płytę z większą ilością growlu niż poprzednio.

 

Największą zmianą jest jednak sposób nomen omen operowania Liv głosem. Więcej tu utrzymanej w trochę wyższej tonacji "para-opery" niż typowego słodkiego, delikatnego śpiewu Liv. Do tego swoje robią chóry, których ilość także się zwiększyła. Nie tak często się dziś spotyka, tak tradycyjny symfometal, oczywiście dobrze zrobiony (bo tego kiepskiego to wychodzi cała masa).

Na plus spore naleciałości folkowe zarówno w melodyce jak i w instrumentacji, choćby w postaci dud, flażoletów i ludowych skrzypiec. Teksty w kilku językach, co jest już niemal normą u Leaves Eyes.

 

Summa summarum songwriting stoi na solidnym poziomie, momentami nawet powyżej średniej. Płytą roku, raczej u mnie nie będzie, ale mamy kolejne dobre symphonic metalowe wydawnictwo w tym roku. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainspirowana pomysłem skorzystania ze Spotify, uzyskałam dostęp do piosenek z nowej płyty Johanny.

 

Johanna i Marco na dwa głosy ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś wyszła nowa płyta Huntera "Imperium" (mój preorder akurat idealnie zdążył). Krążek bardzo różniący się od pozostałych dzieł zespołu, nie wiem czy jest lepszy czy gorszy, ale instrumentalnie jest bardzo kolorowy i zróżnicowany. Bardzo ostro nawala stopa i bębny Daraya (ogólnie cała perkusja jest wysunięta na bliższy plan, czego w poprzednich albumach nie było) oraz gitara Pita.

Co do tekstów... Momentami wydają się być trochę dziwnie wpasowane w muzykę, jakby nie w tym momencie i nie aż tyle powtórek jednego wersu. Ogólnie dotykają one spraw religii, polityki i społeczeństwa. Są ostre, jest sporo wulgaryzmów, ale jest też i jeden utwór stworzony pół żartem - pół serio o ciekawej aranżacji i wykonaniu. Notabene liryki oddają nastrój tego, jak wygląda prawdziwe imperium.

 

Dodam jeszcze, że Drak genialnie operuje swoim głosem. Byłem zaskoczony jego ciut inną barwą oraz większą siłą.

 

Początkowo odebrałem ją dziwnie, ale tak chyba jest zawsze z pierwszym odsłuchaniem :P

Aktualna ocena - 7/10

 

Tracklista:

1. Imperium UBOJU ♥

2. Imperium MÆCZETY ♥

3. Imperium ZAWIŚCI ORZESZPOSPOLITEJ ♥

4. Imperium MIŁOŚCI

5. Imperium SZCZUJSZCZURA

6. Imperium STRACHU

7. Imperium DIABŁA

8. Imperium WARACIWARA

9. Imperium TRUJKI ♥

 

Ciekawostki:

- część utworów powstała podczas nagrywania płyty "Królestwo";

- nadruk na okładce płyty pokryty jest zieloną farbą fluorescencyjną, która po naświetleniu świeci w ciemności;

- zespół podpisał 1000 egzemplarzy "Imperium" dla osób, które kupiły płytę w czasie preorderu;

- sesja promo oraz zdjęcia do teledysku "Imperium UBOJU" odbyły się w Ubojni Maradki;

- na płycie znajduje się utwór w całości stworzony przez Jelonka.

 

HUNTER-Imperium.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Może już nie koniecznie nowość.

Ale chyba jedna z bardziej genialnych płyty w tym roku.

Co prawda muzyka nie dla każdego..tak jak i cała twórczość L.U.C..

Co tu dużo mówić, płyta idealna do słuchania wieczorami, bez światła w pokoju, pozwala odpocząć..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesłuchuję "Showtime, storytime" i ściągam "Retrospect"

Wyczuwam zajebistość tego weekendu ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

podobno nowa płyta Anette "Shine" ma się ukazać 28 lutego. W styczniu nowa płyta zespołu INDICA: "Shine" ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.