Jump to content
Piotrek

Ayreon oraz inne projekty Arjena Lucassena

Recommended Posts

Premiera na moje urodziny ♥

Wybrałabym się na koncert, ale nie wiem czy czas i fundusze pozwolą :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doszedł jeszcze jeden koncert w Polsce. Arjen i Anneke oprócz Poznania zagrają akustycznie w Warszawie 27 lutego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to właśnie nad poznańskim koncertem się zastanawiam ;) Tylko najpierw przydałoby się przesłuchać jakieś utwory. Arjen w Polsce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Teledysk to utworu Heart of Amsterdam ;) Mi osobiście bardziej podoba sie piosenka Endless Sea :P

P.S. Anneke jest w tym klipe piękna ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedawno pojawił się teledysk do kawałka Shores of India [video=youtube]

 

Anneke w hinduskim stroju, pięknie to wyszło.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie tak pobieżnie przesłuchałem The Diary, ale o dziwo wcale krążka Storm nie wolę od Gentle, raczej pół na pół. Na mocniejszym dysku zwróciły moją uwagę Endless Sea, Shores of India, Heart of Amsterdam i New Horizons. Niemniej gitary mają takie trochę smyczkopodobne (z braku lepszego przymiotnika) brzmienie, że wcale nie czuję ich ciężaru i klarowności aranżacji. Kawałek The Storm uwielbiam w obu wersjach.

 

W zasadzie ideałem byłoby zrobić płytkę, gdzie niektóre kawałki (te wymienione) są w wersji storm, a pozostałe w wersji gentle. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singiel promujący DVD z musicalem The Theater Equation, całość ma się ukazać 17 czerwca. Fajnie to wygląda, z nowych ludzi jest Anneke van Giersbergen

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I po raz kolejny potwierdza się moje powiedzenie, że czegokolwiek Arjen się nie dotknie, zamienia się w złoto. To dokładnie taki sam magik jak Devin Townsend (który jest kompozytorem niektórych kawałków na Theater Equation).

 

Czekam na wydanie całości, chętnie obejrzę, bo ten kawałek tutaj jest świetny, bardzo mi się podoba Irene Jansen i Anneke, wpasowały się w ten 'teatr', granie im służy ::)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arjen wrzucił dziś kolejną zagadkę z wokalem i okazało się, że jedną z wokalistek na płycie będzie Simons Simons z Epiki. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie jedyną niespodzianką na nowym albumie Ayreona jest pan z Between the Buried and Me. 

Pewnym było, że na albumie usłyszymy Jamesa LaBrie. Simone też nie jest zaskoczeniem. Czekam aż ogłoszą, że kolejną wokalistką jest Annie van Giersbergen (która aktualnie nie ma żadnych solowych projektów w trakcie tworzenia, więc to więcej niż pewne, że pojawi się na nowym Ayreonie. Potem może jedna z sióstr Jansen - Floortje raczej nie, bo ciąża (chociaż kto wie), ale może znów usłyszymy Irene... 

 

 

A jakie są Wasze typy? Kto według Was pojawi się na nowym Ayreonie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekam aż ogłoszą, że kolejną wokalistką jest Annie van Giersbergen

 

Sam Arjen Ci odpowiedział wprost ::D No szkoda.

 

Ja obstawiam, że będzie Jorn Lande albo Russell Allen, bo to dwaj jego ulubieni wokaliści

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okładka nowej plyty Ayreon "The Source" ;)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10153997800816152&id=109887886151

Tracklista :)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10154012759531152&substory_index=0&id=109887886151

The Day that the world breaks down ;)

P.S płyta ujrzy swiatlo dzienne 28 Kwietnia i preorder już ruszył(Patrz fb Ayreon )

FB_IMG_1485264370352.jpg.7d998d0c9b5856ceb67bc2dc867d7a7d.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arjen opublikował kawałek otwierający album, możemy w nim usłyszeć także naszą Floor. ;)

Znakomity progresywny numer, w którym występują prawie wszyscy wokaliści. Premiera ponoć w kwietniu.

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj słuchałem płyty Transitus.

Poszatkowanie jej na małe kawałki sprawiło, że nie bardzo się wczułem, ale na pewno jeszcze wrócę do tego krążka, jak tylko namierzę gdzieś wersję, od której nie trzeba się odrywać co 2-3 minuty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.