Jump to content
Jillian

Epica

Recommended Posts

Kampania promocyjna Złotej Edycji Design Your Universe ruszyła!

 

[video=youtube]

Nie będąc audiofilem, ciężko ocenić pełny zakres zmian w brzmieniu. Dźwięk wydaję się klarowniejszy, orkiestracjom i chórom podkręcony głośność, growle i skrzeki są jakby masywniejsze. Ogólnie świetnie się ogląda lyric video, do jednego z najlepszych utworów Epiki ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epica pracuje nad nowym albumem, który wg zapowiedzi zespołu ukaże się na przełomie sierpnia/września.

Mark Jansen wspomina, że album będzie iść w kierunku The Quantum Enigma.

Rozumiem to tak, że stonują trochę orkiestracje i skupią się bardziej na grze zespołowej.

https://www.metalinsider.net/interviews/mark-jansen-reflects-on-the-history-and-future-of-epica

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawił się kolejny "making of" 8 krążka Epiki - tym razem zespół zabiera nas do Pragi gdzie odbyły się nagrania orkiestry. ?

Robi wrażenie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest i nowy singiel - słuchaliście? Ja jeszcze nie - poczekam i odsłucham rytualnie na spacerze wieczorem. 🙂
 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak Ci się spodobało, Adrian?

U mnie, jak zwykle, czyli plus za "brzmienie Epiki", ale w sumie to ich utwory mi się zlewają- ale ponieważ lubię obraną przez nich niszę, nie narzekam 😉 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minut temu, Piotrek napisał:

I jak Ci się spodobało, Adrian?

Jak najbardziej podoba mi się ten utwór, ale muszę przyznać, że muzycznie jest z gatunku tych "bezpiecznych" - zawiera wszystko to, co składa się na DNA Epiki:
Wokal Simone, growl, ciężkie gitary, szybkie tempo, masywne perkusjonalia, charakterystyczne orkiestracje i dużo chórów. Przepis na udany utwór, ale nic specjalnie zaskakującego. Znamy to brzmienie z The Quantum Enigma, The Solace System oraz The Holographic Principle.

Muzycznie najbardziej przyciąga mnie intro i motyw przewodni orkiestry. Podoba mi się jak współgra z perkusją. 😉

Podoba mi się tekst. Niestety liryki Epiki (:)) są bardzo mało omawiane - ludzie głównie skupiają się na muzyce. W sumie nie dziwię się, bo bez kontekstu wydają się być trudne w odbiorze i abstrakcyjne.
Duchowość i rozwój osobisty to tematy, które mnie od dłuższego czasu fascynują i dzięki temu coraz bardziej zaczynam rozumieć przesłanie Epiki. Można tam znaleźć wiele inspiracji, energii i motywacji. 🙂

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy Epika zaskoczy nas jakąś kompozycją, bo jak piszecie są "przewidywalne"i jakby "znajome". Jeśli jednak ktoś kocha ich muzyczną charakterystykę będzie zawsze zadowolony. I o to chodzi:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.