Jump to content
Jillian

Epica

Recommended Posts

Guest Morderczyni

Szymek, w łacinie też było kilka błędów, jak chociażby użycie litery "j", której nie ma w alfabecie łacińskim, ale to były raczej literówki, z którymi bez problemu sobie poradziłam. I taka mała uwaga - w języku polskim przymiotnik zawsze jest przed rzeczownikiem, chyba że jest to tzw. epitet stały.

 

Przejrzałam 11 stron w tym wątku i nigdzie nie znalazłam wariacji na temat interpretacji tytułu płyty. Ja stworzyłam własną, opierając się na etymologii łacińskiej, ale coś słabo mi pasuje do tekstów w poście wyżej. Ktoś ma jakiś pomysł? Ewentualnie ma chęć wytłumaczyć po ludzku, czym dosłownie jest "kwantowa enigma"? Niewątpliwie nie można tych słów wziąć oddzielnie, gdyż wychodzi coś pozbawionego sensu. Cytaty pochodzą z mojego słownika języka polskiego, wydawnictwo PWN.

 

przymiotnik od kwant

 

Z kolei "kwant" to:

najmniejsza porcja, o jaką może się zmienić dana wielkość fizyczna określonego układu

 

Enigma to synomim zagadki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może nie rozbijać kwantu i zostawić "Kwantowa Zagadka"? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

W fizyce kwanty same w sobie są zagadką, czymś, co powoduje, że wielu naukowców zarywa noce, by się okazało, że ich doświadczenia się nie powiodły. Chcemy (jako ludzkość) opisać kwanty jak najdokładniej, ale nie wychodzi nam to. Zawsze coś umyka.

Kwanty poruszają się chaotycznie, co prowadzi do oddziaływań między nimi - są to między innymi przyciąganie się, odpychanie się (siły grawitacji - powszechne prawo grawitacji mówi, iż dwa ciała posiadające masę przyciągają się - tak, przyciągam Cię, gdy to czytasz :happy: ) oraz zderzenia - zderzenia kwantów są praktycznie całkowicie losowe, nieprzewidziane. Enigma to zarówno zagadka, jak i maszyna szyfrująca z drugiej wojny światowej. Może więc tytuł odnosi się do wszystkich utworów na płycie, które będą zagadkowe i nieprzewidywalne? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddajmy głos Simone w tej sprawie:

 

Nicolas: Can you explain why the album is called "The Quantum Enigma" and what is the main theme of this album, lyrically speaking?

 

Simone: The quantum enigma is basically a part of the quantum physics : the search of the perception of reality. What i see and what you see is different because what i see is influenced by our mind. So it's not really reality but what you think is reality. So in a way it's really philosophical but also scientific. And quantum physics has also been a part of "Design your universe" with "Kingdom of heaven". On this record Marc wanted to have this little bit of a concept. This red line goes through all the songs and lyrics, they're very spiritual and philosophical. The human mind is basically what we are writing about. It sounds very complicated and scientific but it's a huge unknown world on which we can write many more songs about.

 

Źródełko: http://webzine.nightwish.fr/mag/post/interview-simone-simons-coen-janssen-epica-english-version-2014-03-20

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak mi głos Simone przypomina mi głos Floor. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowe sample:

 

[video=dailymotion]

 

Cała wersja obrazka, z którego pochodzi okładka:

10157132_4099592383879_1167630783454156691_n.jpg

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, co to jest. Ale to epickie. *.*

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Własnie zamówiłem w Empiku The Quantum Enigma dwupłytowe ♥ kosztuje 70 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorki ze offtopuje ale odnosi sie to Epiki - The Quantum Enigma. Jezeli zamowie album na Empik.com, to gdzie dojdzie ta plyta? Do sklepu w Pozku czy do chaty czy gdzie?? o_O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sklepu. Znaczy, tak mi się zdaje, kiedyś coś tam kupowałam, jakieś simsy bodajże, i mama to odbierała w sklepie. Jeśli dobrze pamiętam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale w jakim?? o_O Przy zamowieniu pisze ktory Empik? I potrzebne jest jakies nazwisko lub cos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamawiałam już jakiś czas temu, ale z tego co pamiętam można chyba było wybrać opcję zamówienia do domu przy dodatkowej opłacie. Przesyłka do wybranego przez ciebie empiku była za darmo. Podczas zamówienia wybierasz empik, w którym ma być do odebrania twoja przesyłka. Dostaniesz jakiś kod od nich (ja dostawałam na maila) i bez niego nie wydadzą ci zamówienia. Płatność, z tego co pamiętam, była przy odbiorze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

70zł? Wow, to jakaś tymczasowa, promocyjna cena czy później kupię ją za te same pieniążki?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

7 zł zniżki. Nie wiem, czy to ze względu na zamówienie przez internet, czy ze względu na to, że jeszcze płyta nie wyszła :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simo - obstawiam, że to dlatego, że zamawiałeś przez Internet. Prawie zawsze kilka złotych pozwala to zaoszczędzić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytalem sie w Empiku. Jest to cena promo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy dla Was niespodziankę:) W najbliższym czasie przygotujemy naszą recenzję "The Quantum Enigmy" aby zachęcić Was do zapoznania się z tym ciekawym dziełem. Jest to płyta z bardzo wartościowym emocjonalnym przekazem zarówno w tekstach jak i w muzyce. Dzieło mocno ambitne i bardzo dojrzałe. Na jej odsłuchanie będzie trzeba jeszcze troszkę poczekać, tymczasem podzielimy się z Wami swoimi odczuciami:)

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mark powiedział, że TQE ma wnieść Epikę na nowy poziom. Przypadkowo zespołowi udało się wskoczyć nawet 10 poziomów wyżej! :D A może to nie był przypadek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.