Jump to content
Jillian

Epica

Recommended Posts

OMG jaki świetny utwór 1000000 razy lepszy od The Essence Of Silence :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetne :) Ciarki od pierwszej nuty. SiSi ładnie się wyrobiła głosowo, nie ma co.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest przezajebiste ♥ Czuję ciarki w środku utworu i do samego końca ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można by pomyślec, że Nightwish zrobił wszystko, co można zrobić w symphonic metalu i nikt nie pójdzie już dalej. Ale Epica nie musi iść dalej. To jest zupełnie inny kierunek, zupełnie inny klimat. Charakterystyczne brzmienie, 100% Epiki w Epice :) Czekam na nową płytę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest równie epickie jak Showtime, Storytime Simona świetnie się rozwija. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Można by pomyślec, że Nightwish zrobił wszystko, co można zrobić w symphonic metalu i nikt nie pójdzie już dalej. Ale Epica nie musi iść dalej. To jest zupełnie inny kierunek, zupełnie inny klimat. Charakterystyczne brzmienie, 100% Epiki w Epice :) Czekam na nową płytę.

 

Jeśli porównywać NW do Epiki pod względem ilości symfonii - Epica zjada NW na śniadanie w tym momencie. The Quantum Enigma prawdopodobnie pokaże, kto ma moc i kto na tej scenie się liczy. Jeden z najlepszych albumów (a przynajmniej sądząc po singlach), jakie zdarzyło mi się słuchać (mówię o symfonicznym metalu - do innych gatunków nie można tego porównywać :P ).

Marcinie, co do Showtime - nie wiem, jak można porównać koncertówkę z albumem studyjnym ^^ Rozumiem, gdybyś porównał z SS Retrospect.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można by pomyślec' date=' że Nightwish zrobił wszystko, co można zrobić w symphonic metalu i nikt nie pójdzie już dalej. Ale Epica nie musi iść dalej. To jest zupełnie inny kierunek, zupełnie inny klimat. Charakterystyczne brzmienie, 100% Epiki w Epice :) Czekam na nową płytę. [/quote']

Dokładnie. Epica to jeden z niewielu zespołów w gatunku, który nie kopiuje Nightwish. Ich brzmienie, teksty, inspiracje, głosy są bardzo różne i oba bandy zachwycają i zaskakują. ;)

 

Jeśli porównywać NW do Epiki pod względem ilości symfonii - Epica zjada NW na śniadanie w tym momencie. /.../

Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Ale chciałbym wiedzieć, na jakiej podstawie to porównujesz? Chodzi Ci o ilość partii orkiestrowych? ;)

 

The Quantum Enigma prawdopodobnie pokaże' date=' kto ma moc i kto na tej scenie się liczy. Jeden z najlepszych albumów (a przynajmniej sądząc po singlach), jakie zdarzyło mi się słuchać (mówię o symfonicznym metalu - do innych gatunków nie można tego porównywać :P ). [/quote']

Epica niczego nie musi udowadniać. Wypracowała już swoją pozycję obok NW i WT (który gdzieś tam jeszcze w "tej trójce" jest). :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Jeśli porównywać NW do Epiki pod względem ilości symfonii - Epica zjada NW na śniadanie w tym momencie. /.../

Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Ale chciałbym wiedzieć, na jakiej podstawie to porównujesz? Chodzi Ci o ilość partii orkiestrowych? ;)

 

Orkiestra w Epice ma swoją moc, którą w NW zastępuje swoista magia. Tuomas wykorzystuje orkiestrę, ale nie w całej jej mocy, uzupełniając braki dodatkowymi instrumentami (i nie tylko - np. szyna kolejowa). Natomiast Mark wypompowuje z orkiestry wszystko, co można - mimo że jest ona tworzona głównie komputerowo. Na mnie osobiście większe wrażenie robi symfonia przedstawiana przez Epikę, dlatego napisałem to wyżej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyznam, że od dłuższego czasu Epica pretenduje u mnie do nr 3 może 2 na liście ulubionych bandów. Twórczość Epiki mocno kojarzę z Najtliszową, ale jednak nie odnajduję znanej sobie dobrze magii:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Kuwa, Kraków, Węgorzewo, dalej się nie dało? -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój humor psuje jedna wieść -

Komunikat organizatora:

W Festiwalu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 rok życia.

Osoby młodsze mogą uczestniczyć w Festiwalu pod opieką rodzica.

Muszę coś wykombinować ..... zabiorę tatę na Sisters of Mercy :P hehe :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

35 zł za jeden dzień... NO CHOLERA ;-; Czemu nie mieszkam bliżej ;-;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kusi ta Epika. Zauważcie, że coraz bardziej zbliża się na zachód... :D Poza tym - to są dopiero festiwale, a wierzę, że zwykłe koncerty też się pojawią! I być może będzie w zapomnianym Poznaniu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

W Poznaniu było WT, to wystarczająco dużo na 3485208720893602935 lat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu ten koncert nie jest po maturach...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mój wyjazd do Węgorzewa wisi na włosku przez problemy finansowe. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epica? W Krk? W tym roku...? *awwwwww* Nie jadę do Węgorzewa. Mam na miejscu ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś dużo tej Epiki, ale liczę na więcej, bo Kraków i Mazury mi nie odpowiadają. Mam nadzieję na jakiś koncert w Warszawie promujący nową płytę. Bo jeszcze nie napisali nic o trasie koncertowej, prawda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedzie ktoś w ogóle do tego Węgorzewa? Bo jak wy nie jedziecie, to ja też nie. Nie chcę tam być sama. A z rodzicami raczej nie będę skakać pod sceną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krótki akustyczny koncert Simone i Isaaca z nową piosenką -

[video=youtube]

1.Black Infinity

2.Dreamscape

3.Canvas of life

4.Storm the Sorrow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smutek, bo 16.05 mam maturę z chemii :< A Węgorzewo daleko.

Co oni w tym roku z tą Polską?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co oni w tym roku z tą Polską?

Nasi lokalni promotorzy są widocznie bardzo zainteresowani Epiką. Podobnie sprawa wygląda z Sabatonem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.