Jump to content
Jillian

Epica

Recommended Posts

Za pierwszym razem utwór nie zrobił na mnie dużego wrażenia, ale po kilku przesłuchaniach przyznam, że mi się podoba. Tekstowo jest jakiś ciężki, mogę go słuchać tylko nie patrząc na tekst :D Mam nadzieję, że na albumie znajdą się lepsze kawałki, bo wydając TQE postawili sobie poprzeczkę dość wysoko.

 

Podczas trasy promującej nowy album, zespół zagra w warszawskiej Progresji 24.01.2017 razem z Powerwolf i Beyond the Black.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powitać wszystkich. Universal Death Squad też za pierwszym razem nie zrobił na mnie wrażenia. Po kolejnych odsłuchach, nie mogę po prostu się oderwać. Potężny, ostry riff pięknie komponuję się z orkiestracjami. Dzieła zniszczenia dopełnia Simone swym anielskim wokalem, a Mark niszczy zgliszcza. Już dokumenty ze studia napawały optymizmem. Sądzę, że szykuję się prawdziwy "killer" najlepsza metalowa płyta od czasu "Imaginaerum" i "Endless Forms Most Beautiful"

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj na forum, @"LuciferMorningStar" :)

 

Czekamy na kolejny singiel, który ma się niedługo pojawić. Podobno ma być bardziej melodyczny, mniej "upchany". Problem z "Universal Death Squad" jest taki, że jest w nim za dużo elementów na raz. Wielkie brzmienie, riffy, chóry, orkiestracje... Jako singiel doskonale zapowiada to, czego możemy się spodziewać po Epice, ale we wszstkim musi być balans... :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"Adrian"

Z tego właśnie powodu podoba się po paru przesłuchaniach. Może musi się wytworzyć więcej połączeń między neuronami;) Tak wielowarstwowe piosenki tworzą najlepsze zespoły Symphonic Metal. Pamiętam, że trudno było się "wgryść" w najnowszy album Sirenii. Ja natomiast słyszałem, że mają być jeszcze dwa single. Swoją drogą ciekawe co z bonus trackami, wydadzą Epkę? Najbardziej upchana edycja wygląda tak:

http://epicawebshop.com/pre-orders/284-ultimate-thp-boxset-bundle-men.html

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego właśnie powodu podoba się po paru przesłuchaniach. Może musi się wytworzyć więcej połączeń między neuronami;)

Faktycznie materiał Epiki jest zawsze bardzo złożony i nie zawsze podchodzi łatwo, ale w tym tkwi cały urok. :)

 

Ja natomiast słyszałem' date=' że mają być jeszcze dwa single.[/quote']

Bardzo możliwe, ponieważ Sabaton ostatnio wydał właśnie 3 single, a Nightwish ze 4 (Elan, Walden, Shudder, EFMB).

Trochę temat w obozie Epiki ucichł... Pewnie wrzucą coś znienacka z wielkim hukiem. :)

 

Swoją drogą ciekawe co z bonus trackami' date=' wydadzą Epkę?[/quote']

Masz na myśli The Acoustic Principle? To będzie dodatek do earbooków i digibooków (czy jak oni to teraz nazywają). Tak samo jak dodawali akustyczny krążek do TQE. Z kolei zastanawia mnie jedna rzecz...

Rozmawiałem chwilkę na facebooku z Isaakiem i spytałem go o chórek z drugiego dokumentu (8:20). Napisał, że nie jest on na albumie i że jest to bonus. Problem w tym, że wszystkie bonusy wsadzili na akustyczny krążek a nie jest to utwór akustyczny.... Muszę to jeszcze zweryfikować.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adrianie, chodzi o utwory takie w QE np. "Memento" czy "Banish Your Ilusion". Wiem o dwóch utworach: "Architect of Light" i "Immortal Melancholy". Zajrzyj na stronę Universal-Death-Squad.tumblr.com

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeci dokument ze studia

 

[video=youtube]

Tym razem zespół opowiada o tematyce albumu, nagrywaniu akustycznych utworów oraz inne ciekawostki. Epica nadchodzi! ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest i kolejny singiel z nowej płyty :)

 

[video=youtube]

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genialny numer magluję go od pewnego czasu ,i uszu oderwać nie mogę ,wokal i uroda Sisi jest niesamowita i do tego growl Marka na prawdę fajnie się to wszystko słucha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piosenka super, taka dynamiczna, dużo chórów, typowa Epica. Końcówka bardzo fajna. Już tylko trzy tygodnie do premiery płyty ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piosenka super, taka dynamiczna, dużo chórów, typowa Epica. Końcówka bardzo fajna. Już tylko trzy tygodnie do premiery płyty ♥

Właśnie słucham. Zdecydowanie na plus :)

 

Nawet nie wiedziałem, że płyta już tak niedługo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numer całkiem ok tylko ten refren jakoś nie podchodzi mi.... W Universal Death Squad jest bardziej chwytliwy i melodyjny ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cztery razy przesłuchałem i ją pokochałem ;) Tyle tu różnych elementów, piosenka nie pozwala się nudzić. I wejście Marka Jansena! Czysta moc! Nie mniej jednak "Universal Death Squad" pozostaje moim faworytem lecz nieznacznie. Epica w tym miesiącu ograbi mnie z ostatnich pieniędzy ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrzebowałem kilku przesłuchów żeby singiel utknął w mojej głowie. Single z TQE "wchodziły" szybciej, ale może dlatego, że były bardziej melodyczne i oszczędniejsze w formie.

Bardzo lubię tą wielowarstwowość w utworach Epiki, ponieważ z każdym kolejnym odsłuchem brzmią inaczej, odkrywam elementy, których wcześniej nie zauważyłem. ;)

 

P.S. Mostek z delikatnym wokalem Simone i wejściem Marka jest niesamowity :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I gdzie jest wyciek THP?? Zaledwie tydzień do premiery a tu nic.... Cisza... Z TQE było inaczej..Dość szybko wyciekła ... : d

Tylko dali nam nową piosenkę A Phantasmic Parade którą można w pełni słuchać. Pilnują tego krążka jak niegdyś Nw z Imaginaerum czy co?? ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

I BARDZO dobrze, że nie ma wycieku. Nic strasznego się nie stanie jeśli poczekasz jeszcze te 7 dni :dodgy:

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaraz po wypłacie, zamawiam w edycji Earbook. Drogo aczkolwiek nie mam wątpliwości co do fantastycznej jakości materiału. Trochę cierpliwości i zapewniona muzyczna rozrywka do końca roku ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

O bonusach:

 

Z powyższego wynika, że wytwórnia chciała uniknąć błędu, który popełnili na TQE, czyli porozrzucanie bonusów na różnych wydawnictwach (earbook, digipack, jewel case etc.). Wywoało to spory sprzeciw fanów, którzy uznali, że muszą kupić ileś wersji tego samego albumu by mieć każdy utwór. Dla mnie to trochę absurdalne myślenie, bo jakoś nikt nie protestuje, że japońskie wersje mają swoje osobne bonusy... ;)

 

W każdym razie bonusy są 4 (prawdopodobnie) i nie są dostępne na żadnej wersji THP:

- Architect of Light

- Immortal Melancholy

- Decoded Poetry

- The Solace System

 

Podobno mają być wydane później - tylko co to znaczy? EPka? Link do pobrania? A co z moim ulubionym chórem z 8:20 z drugiego dokumentu (nie ma go na albumie, więc to musi być bonus)!?

 

Edit:

Z komentarzy wynika, że na dodatkowej płycie "The Acoustic Principle" znajdziemy akustyczne wersje utworów z płyty:

- Beyond the Good, the Bad and The Ugly (Beyond the Matrix)

- Dancing at the Gypsy Camp (Dancing in a Hurricane)

- Immoral Melancholy (wersja "normalna" prawdopodobnie zostanie wydana później)

- The Funky Algorithm (The Cosmic Algorithm)

- Universal Love Squad (Universal Death Squad)

 

Brzmi przekonująco. Niestety nie wiem czy to jest oficjalne stanowisko bandu, ale podobieństwo tytułów jest zdecydowanie nieprzypadkowe. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po waszej recenzji Adrianie i własnym odczuciom wiem, że "Holographic Principle" powinno stać się jednym z moich ulubionych albumów. Mam nadzieje, że gdy emocje nieco ostygną, wydadzą EPkę nowych kawałków może z wersjami instrumental i live utworów z "Quantum Enigma".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeszcze nie tak źle dzień przed ,zdarzało się że album wyciekał tydzień przed a nawet dwa ,mam ten album i przesłuchałem pierwszy raz i jestem pod wielkim wrażeniem ,jak osłucham go porządnie ,to napisze coś więcej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Długo oczekiwany album nareszcie został wydany. Jakie są wasze pierwsze wrażenia? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham właśnie piątego utworu i ciągle mam ciarki. Zdecydowanie dorównali swojemu poprzedniemu albumowi!

Na chwilę obecną jestem w stanie powiedzieć tylko tyle:

 

5248186+_7ed7b31d3b013bddc1c97ea38c1c50eb.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesłuchałam album na razie raz, jestem w trakcie drugiego razu. Co zrobiło na mnie wrażenie po pierwszym przesłuchaniu? 

Na pewno Ediola na wejście - niesamowite, napakowane symfonią zjawisko. Te chóry, orkiestracje, bębny... Coś pięknego. 

Oba single sobie darowałam, dlatego, że tak bardzo chciałam już przesłuchać dalsze piosenki, że zwyczajnie nie chciałam na nie tracić czasu. Szczególnie, że jeden z nich (Universal Death Squad) nie jest za specjalny. :v

 

Potem - pizzicato na początku Phantasmic Parade zwraca uwagę i intryguje. Divide and Conquer jest tak misternie utkane, jak koronka (a ten chór po recytacji... ♥), że słuchanie to sama przyjemność. 

I mogłabym tak wymieniać po kolei wszystkie utwory aż do The Holographic Principle. Bo to, co się dzieje za nim, to minimalny strzał w stopę. Epica sama sobie zrobiła krzywdę. 

 

Beyond the Good, the Bad and the Ugly to chyba jakiś żart, a Funky Algorithm to chyba jeszcze większy. Jedyne, co się w tej 'wielkiej trójce' jakoś broni to Dancing in a Gypsy Camp, które podsuwa dośc pozytywne skojarzenia z Edema Ruh. 

 

Anyway - Epica po raz kolejny pokazała, że umie w metal i to umie na najwyższym światowym poziomie. Ten album bez wysiłku zjada Endless na śniadanie i wypluwa bielejące kosteczki. Miazga, coś pięknego, oby tak dalej! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.