Jump to content
Jillian

Within Temptation

Recommended Posts

Guest Simo

Szczerze? To zdecydowanie bardziej podoba mi się Our Farewell w wykonaniu samej Sharon :) Kocham jej wokal, to może dlatego... A śpiew Gei (tak się to odmienia?) mnie lekko drażni... Ani trochę Tarji nie przypomina :)

Jeśli chodzi o duet Sharon + inna wokalistka, to jest to Anekke van Giersbergen w piosence Somewhere :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ktoś może oryginał bądź tłumaczenie ostatniego (piątkowego) newslettera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W końcu po Tarji śpiewaczka opera, której opera nie brzmi na wymuszoną i jest przyjemna dla ucha.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W końcu po Tarji śpiewaczka opera' date=' której opera nie brzmi na wymuszoną i jest przyjemna dla ucha. [/quote']

Przypominam, że wątek dotyczy Within Temptation a nie Tarji, która ma swój własny wątek (nawet 2). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Były nogi, teraz ręka, czekamy na brzuch i głowę :happy:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Within Temptation który nawet lubię, ale nie zmienia faktu iż to zespół który zawsze kroczył drogą wytyczoną przez twórczość innych zespołów. Debiut i Epka to naśladownictwo takich zespołów jak Theatre of Tragedy. ME i następne dwie płyty to już podążenie za tym co w tym gatunku wytoczył Nightwish, zaś ostatnia płyta to nawiązanie do zespołów grających w latach 80-tych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnim wywiadzie Sharon stwierdziła, że nagrali coś czego jeszcze nikt nie słyszał...

 

It's kind of a bit following our previous album, TU and the Qcovers, where we converted dance/pop songs to a sort of rock/metal sound. But we still redefined our very own sound. It's very interesting to see if you can rearrange a song. It all very much inspired us for the new record. At some points, it really goes back quite a lot to THOE, but there are also song which are combined with a totally different style...a style you would so not expect...It's very new and refreshing, we don't know anyone that's ever done this before. Which is not really the point, but it just works, and I didn't expect that, and I'm just over the moon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnim wywiadzie Sharon stwierdziła, że nagrali coś czego jeszcze nikt nie słyszał...

 

It's kind of a bit following our previous album, TU and the Qcovers, where we converted dance/pop songs to a sort of rock/metal sound. But we still redefined our very own sound. It's very interesting to see if you can rearrange a song. It all very much inspired us for the new record. At some points, it really goes back quite a lot to THOE, but there are also song which are combined with a totally different style...a style you would so not expect...It's very new and refreshing, we don't know anyone that's ever done this before. Which is not really the point, but it just works, and I didn't expect that, and I'm just over the moon.

Pytanie teraz: czy to że płyta brzmi nieraz jak THOE to znaczy która jego część ta kupowata czyli What Have You Done i All I Need czy jak genialne The truth beneath the rose i The Howling?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej to pierwsze. A na poważnie to nie mam żadnych oczekiwań względem albumu.

Bylby był melodyjny jak poprzedni krążek i będzie super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Withini ujawniają pierwszy utwór (malutki fragment...). Pierwsze wrażenie? Kopie po tyłku. ;) Zobaczymy jak się dalej sytuacja rozwinie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

po 17 sekundach ciężko cokolwiek powiedzieć. Wzbudza moją ciekawość, ale na razie nic więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stracili u mnie na wartości po wydaniu albumu z samymi coverami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, cóż ja chciałam tu napisać... A. Posłuchałam tego, co mi kiedyś kazaliście na czacie.

To było: Somewhere, Jilian, The Howling, Our Solemn Hour, Jane Doe i The Truth Beneath The Rose. Podobają mi się. Polećcie mi coś jeszcze. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angels - mój absolutny faworyt :)

Mther Earth - pierwsza jaką usłyszałam WT i zakochałam się w nich wtedy :P

Ice Queen

See Who I Am

Stand My Ground

Forsaken

Aquarius

Memoris - ♥ cudowna piosenka

It's Fear - uwielbiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iron, poznaj zespół z innej strony :D Poza tym Memories i Frozen (koniecznie z teledyskami), możesz też posłuchać Angels . Jeszcze posłuchaj All I Need, The Heart of Everything, no i może A Demon's Fate i Where Is The Edge. Później Our Farewell i Mother Earth.

 

edit: albo od razu całą dyskografię xD Od końca najlepiej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polecam całe Mother Earth i The Silence Force. Moim zdaniem najlepsze płyty :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak mnie zasypaliście, że aż mi długopis przestał pisać. Musiałam pójść po inny. xD

Już zapisuję sobie tytuły, posłucham, jak znajdę chwilę czasu. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polecam całe Mother Earth i The Silence Force. Moim zdaniem najlepsze płyty :).

 

Ja chyba najbardziej lubię The Heart of Everything (szkoda że tego jeszcze nie mam ;-; ), ale jednak na The Silent Force Sharon najlepiej używa swojego głosu. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

The heart of everything jest na moim 3 miejscu :D. Ale dla mnie ME i TSF są takie bardziej klimatyczne i bardziej mnie wciągają. Nie ujmując nic THOE, bo to fajna płyta, ale mnie nie powala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stracili u mnie na wartości po wydaniu albumu z samymi coverami :)

Hmm... to tylko taki mały dodatek do ich dyskografii. :) Belgijska stacja radiowa Q Music całkiem niedawno obchodziła swoje 15- lecie. Chcieli to jakoś uczcić, więc poprosili WT, czy nie zgodziliby się nagrać covery znanych piosenek, utrzymując je w charakterystycznej dla zespołu aranżacji. Mieli wolną rękę w wyborze utworów, a w zamian za to co tydzień (przez 15 tygodni) mieli dostarczać stacji nowy cover. Na płycie znalazło się 11, a nie 15 piosenek przez jakieś prawnicze sprawy. :) Nie ma na płycie np. Skyfall Adele, czy Paradise Coldplay. Myślę, że nie jest to powód do tego, by tracili na swojej wartości w oczach innych, to po prostu całkiem fajna inicjatywa. Niektóre covery nawet mi się podobają:).

 

Pierwszy raz WT zobaczyłam oglądając ten koncert. Uwielbiam oglądać filmy z koncertów na żywo, obserwować gitarzystów itp. Oglądałam kiedyś na yt koncert NW i z boku w propozycjach znalazł się właśnie ten film. Włączyłam go i zakochałam się w nich. Całą stylizacja koncertu, kostiumy Sharon...piękny koncert. Jeśli ktoś jeszcze nie widział to warto zerknąć. :)

 

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to teraz moja kolej :).

 

Within Temptation to był pierwszy zespół metalowy (nieważne, jaki metal, ale metal :D), który poznałam. I nie zabijcie mnie, ale ja tam lubię The Unforgiving :). (za to nie przepadam za Enter i do Mother Earth się przekonuję, zwłaszcza, że na koncercie podczas Czyżynaliów po raz pierwszy mi się ten utwór spodobał :D).

 

A w ogóle to się zdziwiłam, bo byłam święcie przekonana, że najnowszy album ma wyjść dopiero w 2014 roku.

Za dużo zespołów ogłasza, że nowy album wydaje :). Może pomyliło mi się z Sabatonem i NT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WT podało datę singla "Paradise (What About Us?)" - będzie to 27 września :), na singlu(według nich Ep-ce) znajdą się tez 3 dema nowych utworów. Ta zmiana nazewnictwa z singla na Ep-ke mnie zastanawia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten 17-sekundowy fragment mi się nie podoba, niczym się nie wyróżnia tak naprawdę. Nic więcej nie mogę powiedzieć, bo jest to zbt krótkie. Kolejny fragment bez wokalu Sharon mnie niepokoi.

 

Ta zmiana nazewnictwa z singla na Ep-ke mnie zastanawia.

Jeszcze płyty nie będzie w tym roku :P

Musieli sobie to ładnie przekalkulować - płyta z coverami, epka, pełen album... no no^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.