Jump to content
Adrian

Piracki merch Nightwisha

Recommended Posts

Nigdy nie widziałem czegoś podobnego na oczy. :o

Niby jest z tyłu logo Spinefarmu, co mogłoby sugerować, że jest to jakaś kompilacja teledysków i występów live wypuszczona na rynek amerykański. Niemniej jednak wątpię by wytwórnia opakowała występy live z Anette z 2008 roku w pudełko z wizerunkiem Tarji i zespołu z ery Century Child (sic!).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie. To jest ten cudny koncert z Lowlands, który chyba i Nette i wszyscy fani raczej chcą zapomnieć. :)

I ten tragiczny kwiotek na okładce....

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym sklepie niestety aż się roi od pirackich koszulek, naszywek i wszystkiego innego :(

axGNPQp_700b.jpg

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja bym poprosiła kogoś z biegłych o pomoc! :D

Z racji tego, że dopiero stosunkowo niedawno wpadłam w Nightwisha po uszy na tyle, żeby zapragnąć posiadania dyskografii zdecydowałam się na zakup specjalnego boxa zatytuowanego Lokikirja (odmiana "Lokikirji" mnie zabolała w oczy, stąd ten patetyzm :P).

Cena jest spora, jak na moją studencką, dziurawą kieszeń, dlatego rozważam sprowadzenie go przez ebaya, wychodzi taniej nawet o ponad 100 zł (cena w Polsce: 250). I teraz pytanko: czy jest sens ryzykować i czy jakaś dobra dusza jest w stanie poinstruować mnie, na co zwracać uwagę/o co wypytać sprzedawcę?

Zapodaję linka, którego znalazłam (jeśli coś "nielegalnie" linkuję/piszę w złym dziale, kopnijcie mnie w tyłek, dopiero raczkuję na forum ;) ) :

http://www.ebay.pl/itm/NIGHTWISH-LOKIKIRJA-8CD-BOX-/122027076908?hash=item1c69616d2c:g:eBcAAOSwBLlU7cxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg opisu wygląda na to, że pudełko jest oryginalnie zapakowane. Powinno zawierać pierwsze sześć albumów zespołu, singiel Bless The Child oraz specjalną edycję minialbumu Over The Hills And Far Away. Z tego co pamiętam albumy są w płaskich tekturowych kieszonkach . Nie wiem jak sprawa wygląda z książeczkami (czy są w zestawie czy tylko same płyty).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adrian, dzięki za odpowiedź! Zawiało mnie dzisiaj do rockowego sklepu, gdzie facet ma wszystko - od płyt, poprzez koszulki, na mhrocznej biżuterii kończąc (Wrocławianie może znają - w Feniksie na 4. piętrze). Facet uważa się za eksperta, więc przy okazji dopytałam, na co zwrócić uwagę, zamawiając z "niepewnego" źródła.

Ponoć nagminne jest podrabianie licencji przez Ruskich/Ukraińców. Poza faktem oczywistym, że wszystko z cyrlicą gdziekolwiek niewarte jest zachodu, zwrócił uwagę, że w tym konkretnie linku nie jest podany wytwórca i to jest coś, o co można zagiąć sprzedawcę podróbek. Oczywiście kupujemy tylko w folii, ale w miarę możliwości dopytujemy o zdjęcia rozpakowanego boxa, z tej samej serii, która jest na sprzedaż.

W takim razie trochę boję się ryzykować, szczególnie, że dostawa z Chin wyszczególniona na aukcji nie napawa mnie optymizmem :(

 

EDIT: Niestety, to, co podlinkowałam, to pirat. Przekopałam się przez komentarze - niby większość pozytywna, ale w negatywach piszą, że płyty to najzwyczajniej w świecie kopie. Podobnie z Lokikijrją na Aliexpress, ta z allegro ma dostawę z Ukrainy, co już wzbudza podejrzenia, a w żadnych "poważnych" sklepach nie udało mi się trafić :( Chyba porzucę marzenia o Lokikirji i zacznę kompletować wszystkie płyty w tradycyjnych wydaniach.

 

Chyba, że jest tu ktoś, kto posiada jest w stanie poradzić, gdzie mogłabym dostać oryginalny egzemplarz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabłądziłam ostatnio na Ali, jak chyba każdy w pewnym momencie swojej internetowej kariery, w ramach dokarmiana lenia i levelowania w prokrastynacji. I wpisałam w wyszukiwarkę dla beki "Nightwish", żeby zobaczyć jak bardzo może ludzi ponieść fantazja - i nie zawiodłam się. 

Komu zasłonkę prysznicową z całym zespołem? Chcesz, aby piątka twoich ulubionych muzyków gapiła się na twój goły tyłek jak się myjesz? Teraz masz taką możliwość ::D JESTEM ZACHWYCONA

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie tam bardziej zastanawia, jak jeden kawałek daje Dragon Ball Z, drugi Naruto, a z całości wychodzi Nightwish. :D Bo to jakoś wynika z opisu. XDD Tzn. wiem, że to genialne tłumaczenie lvl google translate, ale i tak śmiechłam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest Aliexpress, tam się nie pyta o takie rzeczy jak sens czy poprawne opisy... Tam się kupuje xD I nie zadaje pytań

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.