Jump to content
Adrian

Piracki merch Nightwisha

Recommended Posts

Jakiś czas temu nasi przyjaciele z PPB zaczęli uświadamiać fanów jakich gadżetów związanych z zespołem unikać i jak je wykryć.

Fakty są takie, że na rynku roi się od tanich podróbek, które jakością nie umywają się do licencjonowanych produktów - nie wspominając już o tym, że ktoś próbuje zarobić na marce zespołu.

Na okradanie Nightwisha się oczywiście nie zgadzamy. :)

Jak wykryć podróbkę i kupować świadomie?

 

1. Logo

Wiele pirackiego merchu "zdobi" niewłaściwe logo zespołu. To podstawowa zasada, którą należy się kierować przy kupowaniu:

logo-nw_5151c91cf3af7.png

 

Wyjątkiem jest koszulka, która z niewiadomych przyczyn ma to "złe" logo, ale jest oryginalna:

- http://www.warnermusic.pl/index.php?action=katalog&album_id=6766

 

2. Źródło

Jeśli danej koszulki czy gadżetu nie ma pośród zbiorów:

- Nuclear Blast

- Nightwish Shop

To wiedz, że na 99% jest to pirat. :dodgy:

 

Nie robię listy podróbek, ponieważ jest ich zbyt dużo... W razie jakichkolwiek wątpliwości piszcie - zweryfikujemy czy dany merch jest oryginalny. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Mój wisiorek jest oryginalny ♥ (Właśnie sprawdziłem :D )

 

Przyznaj się, kto Cię natchnął ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaniepokojona, odkopałam naszywkę, jest dobrze :P

 

Czas najwyższy znaleźć jej miejsce ^.^

 

Nawet napis, który kiedyś sama stworzyłam, był oryginalny :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyznaj się' date=' kto Cię natchnął ? :P [/quote']

Jak napisałem wyżej zainspirowała mnie Batalionowa inicjatywa. :)

 

Nawet napis' date=' który kiedyś sama stworzyłam, był oryginalny :happy:[/quote']

Niewiele osób zwraca uwagę na ten szczegół z literką "h". Co ciekawe podobno jakieś wydania z DPP miały złe logo... Ale foux pas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jeśli koniecznie będę chciał mieć coś z logo, to zrobię sobie sam. Mało to punktów z koszulkami/kubkami/etc na zamówienie? Obok mnie jest nawet możliwość zamówienia specjalnych puzzli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaniepokojona sprawdziłam: wisiorek i naszywka ok, ale z koszulką mam problem. Z przodu ma orginalne logo, a z tyłu nie. Mam pół orginalną koszulkę! :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wisiorek pirat ;D Koszulki w porządku, plakat jeden oryginał a z drugim mam problem - kupiłam go w Pradze na hali po koncercie na stoisku z gadżetami i po jednej stronie tak jak u Maggie w koszulce ma napis oryginalny a po drugiej już nie xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

z drugim mam problem - kupiłam go w Pradze na hali po koncercie na stoisku z gadżetami i po jednej stronie tak jak u Maggie w koszulce ma napis oryginalny a po drugiej już nie xD

Jesli kupiłas na stoisku wywtórni która wydaje nw w czechach to jest to oryginał niezaleznie od napisu, kwestia niedopatrzenia.

 

Tak na dobrą sprawę sam napis o niczym nie przesądza bo to jest po prostu niedokładność ze strony podrabiających którzy się nie przyjrzeli dobrze a jest wiele podróbek z wlaściwie zrobionym napisem bo niektórzy z podrabiających się przyjrzeli lepiej i vice versa są rzeczy oryginalne w których niedopatrzono napisu, zdarza się. Bardziej metki byłby tu rozstrzygające. Generalnie niezaleznie od napisu większosc tego co po necie można wyszukać(szczególnie jak ceny znacznie niższe niż w NB czy NW shopie) to nieoryginalne rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Wisiorek to pirat. Właśnie sprawdziłam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Wisiorek to pirat. Właśnie sprawdziłam.

 

Przykro mi, wisiorek oryginalny. Z tyłu jest ładnie wszystko wypisane :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naszywka pirat, ale wszystkie trzy koszulki mają dobre logo... Tylko czy na tej podstawie można na 100% stwierdzić ,że rzecz jest oryginalna?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naszywka pirat' date=' ale wszystkie trzy koszulki mają dobre logo... Tylko czy na tej podstawie można na 100% stwierdzić ,że rzecz jest oryginalna? [/quote']

 

Logo to najbardziej powszechny sposób na rozróżnienie pirata. :) Chyba tylko te, w których bezprawnie wykorzystano grafiki zespołu czy okładki albumów mają prawidłowe... Ale to łatwo wykryć bo koszulka jest kiepskiej jakości z kiepskim nadrukiem. Jest jeszcze kwestia pochodzenia: jeśli dany produkt jest na oficjalnych stronach to mamy 100% pewność, że jest oryginalny.

 

Jeśli masz wątpliwości to podrzuć zdjęcie - zweryfikujemy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahahahahaha, mam piracką koszulkę, a taka zadowolona byłam, jak ją kupowałam :devil: ale cóż, tak na dobrą sprawę był to mój pierwszy poważny zakup jeśli o nightwishowski merch, szkoda tylko, że nieudany :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że zjawisko jest bardziej powszechne niż przypuszczałem... Cóż, będziemy walczyć by fani nie byli oszukiwani przez "biznesmenów z piwnicy". :dodgy:

 

Przy okazji jakby ktoś nie zauważył tego w pierwszym poście:

727361962371.jpg

 

Ta koszulka jest oryginalna, ale komuś się logo kopsnęło. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jeśli masz wątpliwości to podrzuć zdjęcie - zweryfikujemy. :)

 

Nie, nie będę tu forum zaśmiecać zdjęciami :)

Jedna wiem, że jest oryginalna bo kupowana w sklepie NB, a pozostałe dwie... w sumie nie zalezy mi tak bardzo na sprawdzaniu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka jest szansa na oryginalny wisiorek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ancient na rockmetalshop jest taki pendulum, jest orginalny i śliczny :). Ja taki mam, i z tego co wiem Szymek też.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Nie wiem. Moja starsza siostra wyzwała mnie od głupoli, argumentując to stwierdzeniem, że w metalu trudno zrobić zawijasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry twórca wszystko zrobi, a po za tym "g" też ma zawijasy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

13d8b8fcb3ce89dd714dfd0979bf4394.jpg

 

To jest oryginalne ?

 

I próbuję jeszcze rozszyfrować, co tam jest naskrobane, ale moje oczy nie radzą sobie z tym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego, co pamiętam koszulka nazywa się "Escapist" i tak, jest oryginalna. ;)

Z tyłu jest cytat z piosenki "7 Days to the Wolves"

 

Love's strength standeth in love's sacrifice

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Dzięki Adrianie :D

Zastanawiam się, czy jej sobie nie kupić. Aczkolwiek mam dylemat - koszulka, czy może kostka ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.