Jump to content
Pablito

Moja Galeria Modeli Letadeł

Recommended Posts

I ostatnie dwa modele kończące serię C Made in USA

Fairchild C-119 Flying Boxcar Skala 1:300

46oRnUl.jpg

I Boeing C-97 Stratofighter skala 1:300

yzztRAw.jpg

A następny będzie pax w pięknym malowaniu

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obiecana ślicznotka z Nowej Zelandii Boeing b777-300 linii lotniczej ANZ

VJFdMwN.jpg

A teraz przede mną pierwsza część dioramy lotniczej

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas na 2 część mojej latającej dioramy ,a jest nią latająca cysterna Boeing KC-135 w skali 1:300 ,samolot służy do tankowania innych samolotów za pomocą 2 metod za [pomocą sztywnego boomu i za pomocą giętkiego przewodu zakończonym lejkiem .

oqP9O9q.jpg

A tu odtworzenie scenki na latającej dioramce ,czyli scena tankowania B-52 przez samolot KC-135 

QzoCQ8a.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tankowanie samolotów w powietrzu przez inny samolot? To robi wrażenie! Nawet nie przypuszczałem, że coś takiego występuje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adrian ,pierwsze próby tankowania w powietrzu były przed 1 wojną światową ,potem to zostało udoskonalone i rozwinęło się po II wojnie do tego stopnia że wiele państw np Rosja USA Francja Niemcy Hiszpania Brazylia dysponują latającymi cysternami .

A teraz co zrobiłem ,a zrobiłem model 1 samolotu w 2 wersjach :

Saab S100 Argus w wersji transportowej

w8JGhdt.jpg

Oraz Saab S100B Argus w wersji AEW & C

TQ0rfev.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paweł, na czym Ty zaczepiasz te samoloty? Mam wrażenie, że to patyczek i plastelina ;)? Wybacz, ale mam wrażenie, że one zaraz spadną! A szkoda byłoby, tyle pracy w nie wkładasz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aniu ,modele wiszą mi na żyłce ,a są przymocowane na spinaczu który z 2 stron zabezpieczony jest przed ślizganiem się (choć jak plastelina się obrobi i tak się ślizgają ) ,a co do upadku ,to spadały mi często modele jak np chciałem naciągnąć żyłkę i modele mi często nawet całą linią spadały,a bo to raz je reperowałem ,a jak się nadmiernie zdemolują lub potrzebuje nowego miejsca pod model to lądują w tak jak to nazywam lotniczym piekle ,czyli na szafie

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny tanker czyli latająca cysterna ,a jest nią Mc Donnell Douglas KC-10 Extender ,model w skali 1:300

QimYsub.jpg

Jako ciekawostkę dodam że w toku historii lotnictwa zrodziły się 2 metody tankowania w powietrzu :

Metoda na sztywny boom (rzućcie okiem na model KC-135 ten wysunięty dynks z tyłu to właśnie boom ) końcówka tego boomu kotwiczy do otworu w kadłubie samolotu i chodzi o to by samolot tankowany trafił otworem na kadłubie na boom ,potem dochodzi do połączenia i tankowania .

Metoda na przewód giętki ,przewód giętki znajduje się w zasobniku pod skrzydłami lub w kadłubie i z cysterny najpierw wychodzi lejek a potem przewód giętki ,samolot tankowany wysuwa sonde do tankowania którą musi trafić w ten lejek i potem samolot jest tankowany .A KC-10 jest przystosowany do tankowania w obu metodach tak samo jak KC-135 z tym że w KC-135 lejek wylatuje z boom .

Powiem wam ta operacja wymaga od pilota sporej zdolności manewrowej ,nie jest to łatwe sam próbowałem na symulatorze ,i raz się udało a raz nie ,poniżej wstawię kilka filmików na ten temat byście poznali jak to wygląda w praktyce

A co następne ,samolot wojskowy w cywilnym malowaniu ,to też będzie ciekawostka .

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3ZLBas3d7N0http://

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lN9FKpAB4h8http://

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WlcWiuUK5Schttp://

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok kolejny zrobiony model to Boeing C-17 Globmaster III Sił Powietrznych Kataru ,w malowaniu linii lotniczej Qatar Airlines model w skali 1:300

XtifzGR.jpg

I taka mała ciekawostka ,to że samoloty wojskowe malowane są w barwach cywilnych linii lotniczych nie jest jakieś bardzo niezwyykłe ponieważ zdarza się to często ,prym w tym wiodą Rosjanie którzy swoje samoloty transportowe i rozpoznawcze malowali dla niepoznaki w cywilne malowanie linii lotniczych Aeroflot za czasów ZSRR i potem gdy powstała Rosja .

Polskie Wojska lotnicze też miały incydent z przemalowaniem wojskowych śmigłowców w cywilne barwy linii LOT podczas pielgrzymki Papieża do Polski w 1979 roku .

A co następne samolot z dyskiem nad kadłubem

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pora na model z dyskiem ,a jest nim Boeing E-3 Sentry zwany też AWACS - Airborne Warning and Control System, Lotniczy System Ostrzegania i Kontroli ,model w skali 1:300 i na tym koniec modeli w malowaniu USAF

L7S7O1D.jpg

A co następne ,poczekajcie cierpliwie :-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oks tym razem model samolotu z II Wojny Swiatowej ,a jest nim samolot transportowy /wielozadaniowy Beechcraft 18 w wariancie wojskowym C-45 Expeditor ,model w skali 1:72

o0laWuo.jpg

A co następne ,model testowy ,ale o tym niebawem

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Różnorodność samolotów nie zna granic :) Nowozelandzki Boeing ma bardzo interesujące ubarwienie, jakby maoryskie. Czy ten dysk jest radiolokacyjny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do malowania ANZ to jak najbardziej możliwe ,a co do Dysku w AWACS to tak ,to jest jak to powiedział pewien pilot myśliwski którego znam to taka obracająca się mikrofalówka ,radar panoramiczny omiata wiązką fal elektromagnetycznych wszystko wokoło leci E-3 ,a gdybyś stanął przy działającym obracającym się radarze mogło by ci się zrobić szybko ciepło ,włosy stanęły by ci ,a także czekolada w kieszeni czy torbie mogła by ulec stopieniu

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i w końcu skończyłem robić testowy i "pancerny model " Boeinga 777-300 rosyjskiej linii lotniczej Rossiya ,model w skali 1:150

VCiIKzK.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tym razem na moment wróciłem do skali 1:300 ,Bombardier CS300 w malowaniu linii lotniczej z Szwajcarii Swiss

oZq6hxO.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model jaki zrobiłem to Boeing B777-200 F w malowaniu Lufthansa Cargo ,skala 1:300 

VWBCYVk.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejnym modelem który zrobiłem jest dziadek samolotów do przewozów wielkogabarytowych czyli Aero Spacelines Super Guppy ,skala 1:200

e4YP4ei.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny zrobiony model to Boeing B737-800 w malowaniu ukraińskiej linii lotniczej Ukrainian International ,model w skali 1:150

pTiZ9Z5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model jaki zrobiłem to mój projekt ,a jest nim B777-200 w malowaniu Happy Tree Friends Livery skala 1:300

0e97uL0.jpg

A kolejny to model numer 39/2018 ostatni na mojej liście produkcyjnej z datą 2018 Sikorsky VH-60 N White Hawk ,model w skali 1:100 ,a przed ostatni model z datą 2018 niebawem bedzie mial swoją premierę bo chcę nim zamknąć rok

EIaDdmq.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pora na ostatni model z datą 2018 ,tym razem jest to model rosyjskiego samolotu transportowego An-12 BK

Fbtobp9.jpg

A co w nowym roku ,napiszę tyle oj się będzie działo :-) pierwszy model z tegoroczną datą już się robi ,relację możecie zawsze podglądnąć na mojej stronie na FB na którą serdecznie was zapraszam :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok czas na nowe otwarcie ,jako że mamy rok 2019 a więc najpierw model testowy ,a jest nim Boeing B787-8 Dreamliner linii Qatar Airlines w skali 1:300 ,testowane było w nim malowanie które zrobił mi kolega modelarz

39MsgTj.jpg

 

A teraz czas na pierwszy model otwierający rok 2019 i otwierający moją kolejną serię 3 modeli które nazwałem szerokokadłubowce Aeroflot ,pierwszym z nich jest Boeing B747-400 w skali 1:120

gwzoCPt.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druga odsłona mojej serii to Boeing B767-300 skala 1:120

Usmi5Xw.jpg

A trzecia i ostatnia odsłona mojej serii to Boeing B777-300 ER skala 1:120

UdnycH0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne dwa modele jaki ostatnio zrobiłem to

Dassault Falcon 7X w skali 1:72

DilJ73Y.jpg

Oraz McDonnell Douglas MD-11 w malowaniu brazylijskiej linii lotniczej TAM skala 1:300

u62OoB3.jpg

Foty wrzucam na zasadzie odruchu i przyzwyczajenie ,bo wątpię że ktoś je przegląda jako że ruch na forum zamarł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne dwa modele które zrobiłem pierwszy z nich to Short Belfast skala 1:300

AMPSorr.jpg

A następny to Boeing B757-200 w malowaniu islandzkiej linii lotniczej w specjalnym malowaniu Hekla Aurora skala 1:200

7uabYnJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.