Jump to content
Pablito

Moja Galeria Modeli Letadeł

Recommended Posts

Tym razem kolejnym razem model który zrobiłem jest samolotu który nie istnieje ponieważ rozbił się grzebiąc w swych szczątkach załogę i wszystkich pasażerów lecących nim ,katastrofa wydarzyła się w lutym tego roku niedaleko Moskwy .

A jest nim Antonow An-148-100 rosyjskiej linii lotniczej Saratov Airlines model w skali 1:200 

Pamięci załogi i pasażerów lotu nr 6W703 z Moskwy do Orska 

u8zKtjp.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i w końcu ją ukończyłem ,O to Focke Wulf FW-190 D-9 słynna czerwona 13 ,w tym modelu jest masa uczuć moich ponieważ powstawał w czasie w którym miałem sporego doła ,jak by model mógł mówić to sporo by powiedział o tym co w tym czasie czułem .

A teraz dlaczego napisałem ją a nie jego ,jako że wersja D w Luftwaffe miała żeńskie imię Dora ,to ja pieszczotliwie nazwałem ten model Dorotka ,model jest w skali 1:50 .

dGmbdw7.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model jaki zrobiłem ,tym razem jest to Mig-25 BM ,model w skali 1:ok 96 ,a kolejny model jaki powstaje będzie tym razem śmigłowiec .

Y2fYsB2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten model jest modelem testowym ,a co przedstawia piloci nazwywają ten śmigłowiec Czajnik albo plemnik albo kijanka ,a w kodzie NATO nazwywany jest Hoplite a jest to śmigłowiec produkcji radzieckiej konstrukcji ojca śmigłowców rosyjskich Michaiła Mila śmigłowiec Mil Mi-2 w wersji P czyli pasażerskiej ,ten śmigłowiec to śmigłowiec do wszystkiego powstało kilkanaście wersji tak cywilne jak wojskowe m in uzbrojone w przeróżne zestawy usbrojenia i lufowego i rakietowego .Jako ciekawostkę powiem że po wyprodukowaniu kilkunastu egzemplarzy przeniesiono produkcję licencyjną Czajnika do Polski w WSK Świdnik ,Czajniki latały i latają na całym świecie ,myslę że chyba każdy z was widzial Czajnika lecącego nad miastem czy wsią w której mieszkacie ,Czajnik w locie ma bardzo charakterystyczny łoskot łopat wirnika nośnego że jak raz usłyszycie lecący Czajnik to potem nie widzząc a słysząc stwierdzicie Czajnik leci . Model jest zrobilony w skali 1:66

jxWzqcM.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojej fabryki w weekend na przetarcie Miga nad którym obecie pracuje wyjechał okazjonalny model zrobiony z okazji przylotu na Okęcie Boeinga B787-9 SP-LSB ,a tym modelem jest pierwszy dostarczony do LOT Boeing B787-8 SP-LRA model w skali 1:ok200 .

A ja wracam do robienia Miga .

cY7xiAQ.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd to się u mnie bierze, ale mam taki dziwny sentyment do biało-granatowych barw LOT-U  ;). Może to zabrzmi śmiesznie, ale te samoloty kojarzą mi się z młodością i czasami liceum. Przez kilka lat jeździłam do warszawskiego ogólniaka, codziennie widząc Okęcie. Przejazdem, nie dało się nie zauważyć lądujacych i startujących samolotów, które przelatywały tuż nad głową. I bardzo często były to właśnie maszyny z PLL LOT. Jako ciekawostkę dodam, że bratowa mojej chrzestnej pracowała w latach 90-tych na Okęciu. Przynosiła z pracy produkty, które otrzymują pasażerowie na pokładzie np. cukier w saszetkach, kawę w malutkich torebeczkach, śmietankę do tej kawy, luksusowe cukierki, pojedynczo pakowane, małe masełko, jakieś przekąski. Wszystko to było opatrzone symbolem "LOT". Oczywiście jak pojechałam do cioci miałam tego do woli! Wtedy się bawiłam, były to dla mnie artykuły luksusowe, niedostępne dla innych. Wyobrażałam sobie, że siedzę właśnie w samolocie i słodzę sobie herbatkę cukrem z saszetki z napisem LOT  ;)

. I chociaż nigdy LOT-EM nie leciałam, to zawsze miło mi się kojarzy to malowanie. Jak zawsze, świetna robota, Paweł  :D

!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoho jestem pod wrażeniem że jeszcze ktoś tu zagląda ,nim napiszę co nieco o nowym modelu odniosę się do tego co napisała Ania ,ja mam też sentyment podobny ale do starego granatowo białego malowania linii Aeroflot (o tym napiszę następnym razem przy okazji modelu jaki mam teraz na linii produkcyjnej ) więc to nie jest śmieszne a normalne ,to malowanie LOT na B787 nie jest to klasyczne z lat poprzednich głównie ogon ale nadal przez duży napis na kadłubie ma to coś w sobie .

A teraz przejdę do modelu który zrobiłem ale go nie dokończyłem pierwszy raz po ponad 200 modelach na koncie ,model przedstawia samolot Mig-27 który jest samolotem szturmowym zbudowanym na bazie samolotu myśliwskiego Mig-23 ,model zrobiony w skali ok 1:66 choć jest pewnie w o wiele mniejszej skali ,a co dalej ,hmm teraz będzie samolot pasażerski w moim ulubionym malowaniu który zasili moją kolekcję modeli w malowaniu tej linii ,a to jeszcze nie  koniec .

Aaaa jeszcze jakby przyszło jakieś zamówienie na model to było by fajnie bo po 1 zrobił bym coś dużego a po drugie zarobił bym na Air Show tak więc zapraszam do zamawiania ,asortyment mam potężny 

xGLHdgV.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oki a więc kolejny z mojej fabryki wytoczył się kolejny Pax czyli Tupolew Tu-204 a przepięknym malowaniu linii Aeroflot jak widać na ogonku to linia z ZSRR a dzisiejszej Rosji ,znawcy lotnictwa mówią że to rosyjska kopia B767 a mi on przypomina Airbusa A330 ,model jest zrobiony w skali 1:150 ,i to nie jedyny Tu-204 jaki zrobię ,bo niedługo na linię produkcyjną wejdzie kolejny Tu-204 w pięknym i oryginalnym malowaniu a więc macie na co czekać ,jak zwykle zapraszam na moją stronkę na FB FMS Pablito Avia Project i do zamawiania modeli bo jakoś na Air Show muszę zarobić

2ITGrH2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, to zdecydowanie moje ulubione: eleganckie i zawsze powodujące wzrost adrenaliny:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W oczekiwaniu na druk stojaczka zrobiłem w mojej fabryce taką kruszynkę ,bo model jest mały choć na focie tego nie widać ,a jest nim produkt rosyjskiej technologii lotniczej 21 wieku czyli Suchoj Super Jet w malowaniu linii lotniczej Aeroflot w nowym malowaniu który już znacie z moich poprzednich modeli w ,malowaniu tej linii A330 B777 Ił-96 itp ,model jest w mojej ulubionej skali 1:300 ,za jakiś czas będzie też SSJ w malowaniu prototypowym wtedy o tym samolocie napiszę więcej jak będzie zapotrzebowanie na to z waszej strony .

giHTDlE.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny model wytoczył się z mojej fabryki ,tym razem zrobiłem samolot do pary ,bo w malowaniu tej linii już mam B777 ,a to co zrobiłem to Boeing B787-8 Dreamliner w malowaniu linii lotniczej z Singapuru Scoot Airlines ,model w skali 1:300

UpTeuOU.jpg

A poniżej zapodam taki bonus w trakcie powstawania tego B787 czyli silnik w 2 postaciach 3 D i 2 D ,czyli po i przed zrobieniem

6CSez2O.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jest kolejny w mojej fabryce tym razem w specjalnym malowaniu ,ale jeszcze nie tym o którym pisałem wcześniej ,Boeing B777-300 w malowaniu linii lotniczej Emirates skala 1:300

Kolejny model będzie za jakiś czas ,robi się ale to potrwa trochę

F1XG2zi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ się męczyłem z tym modelem ,tak spierniczonego pod względem zaprojektowania modelu już dawno nie miałem ,o to i on Irkut MC-21-300 ,model w skali  1:200

j0KguRb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę nowych się uzbierało zrobionych modeli a więc po kolei :

pierwszy model to promocyjny który stanie w Escape Room Sherlock

Y0jo4im.jpg

kolejnym jest Boeing B737-800 w malowaniu specjalnym brazylijskiej linii lotniczej GOL Linas Aheras ,model w skali 1:150

9lF1YmX.jpg

Następny model zrobiłem rok temu i jest prezentem dla mojej kumpeli ,trzymałem go w ścisłej tajemnicy ale po wręczeniu mogę go Wam w końcu pokazać ,a jest to Browning Baby

NUB7NBl.jpg

I w końcu model w malowaniu specjalnym o którym Wam pisałem wcześniej ,Tupolew Tu-204 -100 C w malowaniu linii lotniczej Aviastar ,samolot służy do transportu przesyłek pocztowych ,model w skali 1:150 

ESR5uHJ.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kleisz modele samolotów, wszystkie są świetne, przezentujesz nieznane malowania i linie, ale że w Twoich pracach znajdzie się pistolet? To ciekawe! Sklejanie broni to tylko jednorazowa sprawa, czy zamierzasz zrobić więcej egzemplarzy :)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aniu ,ja na swoim koncie mam już razem z tym 4 sztuki broni palnej ,2 pistolety karabin szturmowy i karabin snajperski ,w tym roku mam plan zrobić ręczny karabin maszynowy ,to nie jest jednorazowa sprawa ,chętnie kilkanaście modeli bym zrobił gdybym miał tylko miejsce ,a tak to zostaje mi okazjonalnie lub na zamówienie robienie modeli broni strzeleckiej ,i tu też był fajny myk bo był to prezent .

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym smutnym dla polskiego lotnictwa prezentuje kolejny model który wytoczył się z mojej fabryki a jest nim Tupolew Tu-134 A w malowaniu rosyjskiej linii lotniczej Aeroflot ,skala 1:300

tSl9Jb5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja fabryka robi nie tylko Paxoloty ,tym razem weekendowo zrobiłem sobie model francuskiego samolotu myśliwskiego 4 generacji Dassault Rafale D ,model w skali 1:100

nDKpU2q.jpg

A następnym na liście będzie niecodzienny model Marzenka z niespodzianką

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tym razem zrobiłem model który jest perłą w mojej kolekcji ,a jest nim model samolotu Antonow An-225 Mrija który taszczy na grzbiecie wachadłowiec Buran ,oba modele są w skali 1:300 

1iAo86M.jpg

A co następne ,hmm może to będzie śmigłowiec .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obiecałem śmigłowiec i jest śmigłowiec ,a jest nim amerykański śmigłowiec transportowy boeing CH-46 Sea Knight w skali 1:100

HasX2bS.jpg

A następnym będzie model testowy .

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jest model testowy ,a jest nim Airbus A380-800 linii lotniczej Qatar Airlines przeskalowany z skali 1:300

knwflDN.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako że trochę mi się nazbierało nowych modeli przedstawię je w telegraficznym skrócie ,a więc :

Tupolew Tu-214 w malowaniu linii lotniczej Transaero skala 1:300

vHm5Mbx.jpg

Kolejnym jest model który zapoczątkował moją nową serię dot współczesnych samolotów transportowych Made in USA ,i jako pierwszy ,choć drugi w serii po C-17 Globmaster III jest Lockheed C-5B Galaxy skala 1:300

XAtWUdt.jpg

I kolejny tym razem robiony z okazji zbliżającego się Air Show ,Northrop F-5E Tiger w malowaniu szwajcarskiego zespołu akrobacyjnego Patroullie Suisse ,model przeskalowany z skali 1:300 do skali 1:50 .

qmLZgGV.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne modele które zrobiłem w ostatnim czasie :

Sikorsky SH-60 B Seahawk model w skali 1:100 

zzFdCoy.jpg

Boeing C-135 model w skali 1:300 

YAPBooK.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne dwa modele które zrobiłem :

Douglas C-133 Cargomaster skala 1:300

ZoZf1rI.jpg

I Lockheed C-130 Herkules skala 1:300

OORdnLm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.