Jump to content
Pablito

Moja Galeria Modeli Letadeł

Recommended Posts

Ok kolejne modele które ostatnio zrobiłem :

Airbus A330 Beluga XL skala 1:300

Sj13FzQ.jpg

Airbus A330-200 linii lotniczej Oman Air Skala 1:300

fpcjMnq.jpg

Boeing B787-8 linii lotniczej Royal Jordanian skala 1:200

NcRnLXI.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna porcja modeli które zrobiłem ostatnio

Najpierw mój sufit obecnie wygląda tak

k3ncbhK.jpg

a teraz turystyczna włoska łódź latająca Riviera

YSIpyai.jpg

I dla relaksu zrobiłem sobie ciężarówkę Star 21 w skali 1:50

vPo8apm.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezmordowany pasjonata! Kto wiernie może ożywiać forum jak nie konsekwentny Pablito- brawo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tym razem zrobiłem modele na który chce przeznaczyć oddzielny post ,ponieważ one były zrobione pomiędzy listami produkcyjnymi w celach promocyjnych ,to są moje autorskie projekty malowania ,modele te stoją w gmachu Wadowickiej Biblioteki publicznej  u mnie w mieście ,to fota z ich oficjalnego przekazania Bibliotece .Biblioteka jest dla mnie miejscem szczególnym lubię do niej wpadać ,tak na prawdę to książki wyciągnęły mnie z dołka który miałem na początku roku

CeRDHFB.jpg

A teraz wracam do mojej listy produkcyjnej ,pora na model nr 15/2019

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyglądają świetnie, gratuluję :) Super pomysł żeby połączyć obie pasje - dwa światy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako że padłem ofiarą ataku hakerskiego ,z mojego FB znikła cała galeria modeli ,które od samego początku umieszczałem ,podobno idzie je odzyskać tylko nie wiem jak ,ale ukoiło mój ból to że tu na forum ,mam prawie całą kolekcję na zdjęciach tak więc fajnie że mam choć jedno miejsce które przetrwało ,a teraz kolejne modele jakie zrobiłem

Boeing B777-9X w nowym malowaniu niemieckiej linii lotniczej Lufthansa ,skala 1:300

wClcTOU.jpg

Blackburn Beverley skala 1:300

JWWRfUm.jpg

Armstrong Withworth Argosy skala 1:300

dWN7qFx.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako że padłem ofiarą ataku hakerskiego ' date='z mojego FB znikła cała galeria modeli ,które od samego początku umieszczałem ,podobno idzie je odzyskać tylko nie wiem jak /.../ [/quote']

Spróbuj napisać do facebooka maila z opisem sytuacji. Powinni pomóc przywrócić Twoją stronę. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adrian znasz adres mailowy bo ja nie ,to mi ie strona znikła ,tylko galeria na moim osobistym profilu ,strona na szczęście jest nietknięta ,a z profilu straciłem podgląd na wiele fot jak by vir albo haker zblokował mi do nich dostęp ,bo pobrałem archiwum FB i tam też ich nie ma ,a w archiwum są nawet te wykasowane zdjęcia )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna porcja modeli jakie zrobiłem tym razem dwu samolotowa seria linii Atlas Air

Jako pierwszy Boeing B747-400F skala 1:300

k2abaht.jpg

oraz Boeing B767-300ER skala 1:300

5bsXNew.jpg

A teraz robię model samolotu w pięknym i oryginalnym malowaniu ,ale o tym niebawem

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo, jakie ładne "bliźniaki"! Zdecydowanie bardziej podoba mi się malowanie z granatowym ogonem  ;) Mam nadzieję, że odzyskałeś galerię zdjęć z fb? Szkoda byłoby, bo przecież miałeś tam mnóstwo fotek swoich modeli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie odzyskałem Galerii ponieważ ta opcja po której miała wrócić się nie udała ,a to zniknięcie to raczej błąd FB i jedynie góra FB może to naprawić .

Ok a teraz modele które zrobiłem w ostatnim czasie ,trochę tego będzie

Boeing B787-9 Dreamliner w specjalnym malowaniu linii Aeromexico skala 1:300

LeWwqJz.jpg

Sikorsky UH-60 Black Hawk w malowaniu Meksykańskiej Policji skala 1:100

3qtpW4N.jpg

Airbus A330-200 w malowaniu specjalnym Visit to Dubai linii lotniczej Etihad Airlines skala 1:300

4RnmPnr.jpg

Memorial upamiętniający legendarnego kierowcę F1 Niki Lauda czyli Boeing B767-300 w malowaniu linii lotniczej Lauda air skala 1:300

yMBBHVG.jpg

PZL An-2 skala 1:100 (pierwszy z trzech )

QgaYMTN.jpg

testowy i zmaltretowany model samolotu LET 410 skala nieznana

N3GTzL2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna porcja modeli które zrobiłem ostatnio :

PZL AN-2 w wojskowym malowaniu skala 1:100

6lbuSmU.jpg

Airbus A330-200 w malowaniu linii lotniczej Vietnam Airlines skala 1:200

fJ2SIKA.jpg

PZL Antonow AN-2 w Milka livery skala 1:100

49xSjq0.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna porcja modeli które zrobiłem w ostatnim czasie

Na pierwszy strzał zapodaje model samolotu transportowo tankującego Lockheed Tristar KCMk.1 w skali 1:300

iHuADQy.jpg

Następny model to mój projekt z okazji 50 lecia lotu Boeinga B747 ,a jest nim Boeing B747-8 w malowaniu pierwszego prototypu N7470 ,malowanie zostało zrobione poprzez nałożenie na biały kadłub kalkomanii ,model jest w skali 1:300

YyVdc0S.jpg

Następny model to samolot support (wożący graty części zamienne i mechaników) zespołu akrobacyjnego Marynarki Wojennej USA Blue Angels ,nazywany przez pilotów "Fat Albert" Lockheed C-130 E Herkules ,model w skali 1:150

4enKYgY.jpg

No i na sam koniec model samolotu który jest nośnikiem dla rakiet startujących w kosmos nazywa się Stratolaunch Roc ,tu jest w wersji 1 ,bo druga poprawiona odbyła swój pierwszy i jak do tej pory jedyny lot całkiem niedawno ,to największy w tym momencie w mojej wielkiej kolekcji model w skali 1:300

EIM8Uo5.jpg

A jak chcecie zobaczyć jak te modele powstają zapraszam na moją stronę na FB FMS Pablito Avia Project polubcie i obserwujcie ,oj będzie się działo ,bo na liście same ciekawe modele przede mną .

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pora na kolejną porcję modeli jakie zrobiłem w ostatnim czasie

Airbus A330-200 w malowaniu nie istniejącej już zlikwidowanej w tym roku Hinduskiej linii lotniczej Jet Airways skala 1:300

EDplq6e.jpg

Kolejny to Boeing B777-300ER w malowaniu linii lotniczej z Pakistanu PIA skala 1:300

HgjONim.jpg

Następny to Boeing B747-400F w malowaniu linii lotniczej z Luksemburga Cargolux skala 1:300

Ut7LfRG.jpg

Kolejnymi dwoma modelami postanowiłem powiększyć serię Qatar Airlines i tak jako pierwszego zrobiłem Airbusa A350-1000 w skali 1:300

xy28qZ2.jpg

A jako drugi Boeing B747-400 w skali 1:300

FuE6XfT.jpg

Teraz będę robił część wojskową mojej listy produkcyjnej

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jednak stracę sporą część fot moich zdjęć które robiłem przez lata ,bo sporą część zdjęć miałem na Tinypic które się zamyka  (nawet o tym nie wiedziałem ) no i spora część zdjęć poszła się wiecie gdzie

Ok a więc pomimo niesprzyjających warunków kolejna porcja modeli które ostatnio zrobiłem

Mc Donnel Douglas MD-11F w malowaniu linii lotniczej UPS Airlines skala 1:300

cbCbCV5.jpg

Airbus A400M w malowaniu German Luftwaffe skala 1:300

ioCpvK6.jpg

R Mk.1 Sentinel skala 1:60

nxyLi51.jpg

Jakowlew Jak-40 w malowaniu 36 SPLT ,skala nieznana

aoobquc.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woooow, Paweł  :D (y)! Jestem pod wielkim wrażeniem! Chyba najbardziej wzorowo i na bieżąco prowadzona galeria na naszym Forum! Zrobię to po raz kolejny, ale nieustannie podziwiam Twoja wielką cierpliwość i wytrwałość. Coz za różnorodność modeli. Super robota!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za uznanie Aniu ,fakt uzupełniana na bieżąco ,ale foty z przodu galerii znikły na zawsze niestety ,tak więc jednocześnie przybywa i ubywa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok to pora na kolejną porcję modeli które w ostatnim czasie wytoczyłem z mojej fabryki
Airbus A350-900 linii lotniczej Asiana Airlines skala 1:150
[Obrazek: dzIh76w.jpg]
Na zakończenie serii polskich An-2 ,Antonow AN-2 TD w malowaniu Wiedeńczyk ,skala 1:100
[Obrazek: 0tvSJAO.jpg]
Airbus A380-800 w malowaniu japońskiej linii lotniczej ANA ,skala 1:ok 140
[Obrazek: pRYQMIk.jpg]
Boeing B747-100 w specjalnej wersji SCA przystosowanej na grzbiecie Wahadłowca 
[Obrazek: WqVIRhN.jpg]
I tak dzięki temu modelowi zrobiłem dwa samoloty przystosowane do tego samego celu
[Obrazek: TOgaQtu.jpg]
Tym razem to jest model w wersji alfa czyli testowej z malowaniem mojego projektu śmigłowca na którym lata moja przeurocza znajoma ,za jakiś czas zrobię poprawioną wersję beta
[Obrazek: 1gfdS2r.jpg]
No i ostatni w tym momencie gotowy model to seria 2 English Electric Canberra i jednego Martin B57 Canberra w skali 1:300
[Obrazek: vpuSAGY.jpg]
A co teraz robię ,jako że zbliża się Halloween to jak zawsze szykuje model na tą okazję ,była latająca trumna ,samolot szkielet ,a tym razem będzie maska ,a poza tym robię kolejne samoloty pasażerskie w 1:300 ,gdybyście chcięli zaglądnąć na linię produkcyjną to zapraszam na moją stronę na FB FMS-Pablito Avia Project

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak zawsze od kilku lat na Halloween robię sobie specjalny model i tym razem wybór padł na maskę Children of the Forest skala 1;1
[Obrazek: faVXbEb.jpg]
[Obrazek: 478410pojazdysamolot0251.gif]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejna porcja modeli które zrobiłem w ostatnim czasie
ATR-72 linii Air New Zaeland skala 1:300
[Obrazek: PX7vv9H.jpg]
Douglas DC-10-30 linii lotniczej CP Air skala 1:300
[Obrazek: S3YxjnK.jpg]
Boeing 314 Clipper skala 1:300
[Obrazek: E5h4nW2.jpg]
Sikorski CH-53 skala 1:100
[Obrazek: TyFmdsa.jpg]
Airbus A350-900 linii lotniczej SAS skala 1:300 
[Obrazek: B0aRHOd.jpg]
[Obrazek: 478410pojazdysamolot0251.gif]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok pora na kolejne modele jakie zrobiłem w ostatnim czasie

Airbus A320 linii US Airways którym Kpt Sullenberger lądował awaryjnie na rzece Hudson 15 Stycznia 2009 roku skala 1:150

ThGb953.jpg

Mc Donnel Douglas MD -11 linii UPS Airlines ,skala 1:200

zeakFPx.jpg

Boeing B787-10 w jubileuszowym malowaniu z okazji 100 lecia linii KLM skala 1:300

MJDQffU.jpg

Airbus A350-900 linii lotniczej Lufthansa skala 1:300

VcANhrh.jpg

Boeing B767-300 linii Canadian airllines slkala 1:200

ZL3yjTm.jpg

British Aerospace BAE-146 w malowanie 23 Dywizjonu Royal Air Force skala 1:300

SfwDLgV.jpg

Cessna T-37 Tweet w specjalnym malowaniu Sił Powietrznych Grecji skala 1:48

z5yqWqU.jpg

No i ostatni w 2019 roku Airbus A390-1000 w malowaniu linii lotniczej British Airways skala 1:300

UsXaCmf.jpg

A jaki będzie pierwszy mój model w 2020 roku dowiedzie się zaglądając na moją stronę na FB po nowym roku ?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, Paweł, że nie zwalniasz tempa! Czyli jest jeszcze trochę miejsca pod sufitem? ? A ile mniej-więcej czasu zajmuje Ci sklejanie takiego Airbusa? One wydają się najłatwiejsze w konstruowaniu, bo raczej nie mają wielu szczegółów? Chyba, że się mylę? 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miejsca pod sufitem coraz mniej ,do tego stopnia że muszę już wieszać modele piętrowo ,co mnie martwi bo lista produkcyjna jest długa ,masz rację Aniu modele samolotów pasażerskich przez to że nie mają skomplikowanych części robi się je bardzo sprawnie ,i przez to że mam aż za dużo wolnego czasu który poświęcam właśnie dłubaniu przy modelach ,takie mam tempo ,tego Airbusa powyżej robiłem równy tydzień bo zacząłem go robić w wigilię a skończyłem w sylwestra ,pierwszy model w tym roku jest prawie skończony i ten robię już 3 dni i prawdopodobnie premiera modelu po weekendzie na stronie ,ale są też takie model które są mega czasochłonne np Mi-6 którego jakiś czas robiłem

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko ok - złożone/sklejone modele są piękne, tylko ten brak miejsca! Ostatnio borykam się z podobnym problemem, bo mój syn zaczął sobie składać i w rezultacie zbierać modele słynnych budowli w 3D. Są bardzo ładne, czasem podświetlane ledami, tylko niestety mają też swoje gabaryty i nie mam gdzie ich stawiać ? Te budowle składa się chyba podobnie, jak Twoje samoloty. Tylko, że elementy "wypycha" się z gotowych plansz i układa bez użycia kleju. Pozwól, że prace mojego młodego konstruktora zaprezentuję w Twojej galerii. W końcu to też modele, tylko nie samolotów, a znanych budowli. 

IMG_20200104_144227.jpg

IMG_20200104_144320.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A więc po kolei (jak mawiają maszyniści) no tak brak miejsca to odwietrzny problem modelarza ,tak jak sprzętu latającego można go podwiesić pod sufitem ,tak w przypadku budynków statków czy pojazdów takowych podwiesić się nie da bo dziwnie by to wyglądało ,te budowle to są modele tzw na klik ,właśnie bez użycia kleju prezentują się fajnie ,sam w swojej 20 letniej karierze modelarskiej miałem jedną makietę z budynkami ,odtworzyłem kiedyś kompleks budynków Wież WTC w Nowym Jorku ,zdjęcia nie mam niestety ,a model nie przetrwał remontu ,robienie modeli budynków ma też swój urok ,nigdy nie zapomnę na jednym konkursie modelarskim była kolekcja latarni morskich ,ja gdzieś mam model zamku na Wawelu i Centrum Zdrowia dziecka ,współczesne budynki też gdzieś mam tylko że to są modele w moim stylu klejone klejem .
 

 

 

Edited by Pablito
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.