Jump to content
Adrian

Skąd się wziął Wasz nick?

Recommended Posts

Dave. Bo imie mam takie (no prawie takie :D)

Wcześniej do nicku było dodane jeszcze MaxXx, ale pewny człowiek się ze mnie śmiał, sam zacząłem się z niego nabijać i nick skróciłem :)

 

Co w tym było śmiesznego? : P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój nick nie jest zbyt skomplikowany - Marco ma w nazwisku moje imię, więc czemu by tego nie wykorzystać :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze moondance jeden z mych ulubionych utwor

Po drugie księżyc to coś tajemniczego mitycznego,natchnienie poetów i dla mnie.ważnego. Ztąd mój pomysł na nick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja szukałem nicku na stronę związaną z Might and Magic, a że Alvar, w którym mieszkały Mroczne Elfy, było moją ulubioną lokacją z uniwersnum, to pomyślałem, że jakieś fajne elfickie imię się nada.

No i wyszło Neavey. Jeszcze do tego musiałem napisać biografię musiałem napisać dla bohatera, jak chcecie mogę przytoczyć, ale jest trochę długa. (:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim zarejestrowałam się na tej wspaniałej stronie, łamałem głowę kilka dni, jaki by wymyślić nick. Wzięłam więc >>Lawendę<<. Wcześniej latałam po mitologi, starając się znaleźć coś fajnego. Jeszcze trochę a nie mielibyście >>Lawendy<<, tylko >>Miętę<<. Ale zorientowałam się, że byłoby >>Mieta<<, bo raczej nie można mieć tu polskich znaków.

:P

Ps.

A "Miętka" byłoby "Mietka".... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój nick to po prostu moje imię, tylko zamiast "i" jest "j", tak kiedyś się je pisało. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim zarejestrowałam się na tej wspaniałej stronie, łamałem głowę kilka dni, jaki by wymyślić nick. Wzięłam więc >>Lawendę<<. Wcześniej latałam po mitologi, starając się znaleźć coś fajnego. Jeszcze trochę a nie mielibyście >>Lawendy<<, tylko >>Miętę<<. Ale zorientowałam się, że byłoby >>Mieta<<, bo raczej nie można mieć tu polskich znaków.

:P

Ps.

A "Miętka" byłoby "Mietka".... :D

TFW... Robiłam kiedyś tak samo xD Zanim założyłam bloga/zarejestrowałam się w jakimś serwisie czy forum/założyłam maila - najpierw były wielogodzinne poszukiwania odpowiedniego pseudonimu... W końcu stwierdziłam, że jednak Evi jest najprostsze i najlepsze :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój nick to po prostu moje imię, tylko zamiast "i" jest "j", tak kiedyś się je pisało. ;)

 

O, a ja myślałam, że wybrałaś fiński odpowiednik imienia Maria :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój nick to po prostu moje imię, tylko zamiast "i" jest "j", tak kiedyś się je pisało. ;)

O, a ja myślałam, że wybrałaś fiński odpowiednik imienia Maria :P

Ja z kolei myślałam, że to po to żeby było podobne do Tarja :D.

Ja nie miałam pomysłu na nick, ale dzień wcześniej było zaćmienie, na które dłuuugi czas czekałam i stwierdziłam, że Eclipse będzie wystarczająco "mroczne". xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

hietAla, tak nawet chciałam, żeby wyglądało bardziej na fiński odpowiednik.

Eclipse, mi też to przyszło do głowy, że byłoby podobne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanim zarejestrowałam się na tej wspaniałej stronie, łamałem głowę kilka dni, jaki by wymyślić nick. Wzięłam więc >>Lawendę<<. Wcześniej latałam po mitologi, starając się znaleźć coś fajnego. Jeszcze trochę a nie mielibyście >>Lawendy<<, tylko >>Miętę<<. Ale zorientowałam się, że byłoby >>Mieta<<, bo raczej nie można mieć tu polskich znaków.

:P

Ps.

A "Miętka" byłoby "Mietka".... :D

TFW... Robiłam kiedyś tak samo xD Zanim założyłam bloga/zarejestrowałam się w jakimś serwisie czy forum/założyłam maila - najpierw były wielogodzinne poszukiwania odpowiedniego pseudonimu... W końcu stwierdziłam, że jednak Evi jest najprostsze i najlepsze :P

 

Chyba wszyscy tak kiedyś robili :) Kiedy trzeba było się gdzieś zarejestrować, to się najpierw wyruszało na połów najlepszego nicka. Przerabiałam chyba z miliard... :D

 

A potem jakoś tak mi samo przyszło ( po pięćsetnym przesłuchaniu DPP) i w internetach zostałam Winterheart. Tylko tu nie. Taki jeden wyjątek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tak sobie siedzę na czacie to aż mnie ciekawiło, skąd ta

Marja, czy na forum jest jakaś Maria, że wpisałaś 'j'.

 

 

Eclipse, a to zaćmienie, a to o to chodzi :)

 

No to, nie leniwe te wasze nicki. :)

 

Ja to mniej więcej ze względu na starożytnych filozofów, ale ogólnie zostaje przy koncepcji, że to o Gwiezdne Wrota chodzi.

 

starożytni dopiero potem pojawiają się w serialu sg-1, nazywani również alteranami, lantianami.

 

 

Zdarzało mi się, że nick był zajęty. Ale musiał być taki. Bo ja zasługuje na jego nazwę, a po za tym gościa/gościówy o takim nicku nie spotkałem, więc myślę, że go godniej noszę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój nick wziął się od pewnej postaci ze Star trek. Gitarzysta zespołu Metallica też miał w tym wpływ, ale idea pochodzi głównie z ST.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój nick wziął się od postaci którą sobie wymyśliłam xD A pierwszy raz użyłam go na Howrse :) A tak to używam nicku Sayori :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje nicki są zazwyczaj przypadkiem. Najczęściej kiedy mi wyskakuje "już taki istnieje" wtedy wpisuję to ci mi pierwsze do głowy przyjdzie.

Podobnie mam z adresami e mailowymi. Kiedyś potrzebowałam takiego luźnego bez nazwiska i cokolwiek bym nie wpisała było źle. Ostatecznie adres ten brzmi zarazmnietrafi2012 @ itd....

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swojego nicku używam już dość długo. W każdej grze (zazwyczaj on-line) swoją postać nazywałam Rinnvien. I skrót od tego imienia to Rinn - zazwyczaj na forum używam tego skrótu, a nie pełnej nazwy.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega w liceum wołał na mnie Iva,ja dodałam jeszcze jedno ,a' dla ozdoby i tak się narodziła Ivaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś, dawno, dawno temu, jak zależało mi, żeby mój nick był oryginalny i wyjątkowy postanowiłam wymyślić go sama. Kminiłam, kminiłam i wykminiłam - "Kahasha" - w całym internecie nikt takiego nie miał, brzmiało niczym jakieś egzotyczne imię (w moim niegdysiejszym mniemaniu) - no cud, miód i orzeszki! Pod tym nickiem występuję na paru innych forach (serialowym i szczurowym - to dobra okazja, by zapytać - może ktoś mnie kojarzy :D )? Działało do czasu, aż po przeczytaniu tego nicka na głos zdałam sobie sprawę, że właściwie brzmi, jakby ktoś się dławił i kompletnie nic nie znaczy.

Zaszła potrzeba zmiany na coś mniej gardłowego, właściwie na cokolwiek, czego nie zapomniałabym w pięć minut po rejestracji.

No i jest Cassiopea, czyli pierwsze, co przyszło mi na myśl, z racji mojego niepoprawnego fioła na punkcie astronomii (w moim wykonaniu: gapienia się w gwiazdy i zamarzania po nocach z mapą nieba w łapkach).

Sama Kasjopeja ani ładna nie jest, ani szczególnie super jasna, ale jakoś tak zawsze rzuca się w oczy - do tego stopnia, że z początku orientowałam się względem niej, a nie Gwiazdy polarnej czy też niedźwiedzic... i fonetycznie nie brzmi jak napad kaszlu :P I brzmi zdecydowanie bardziej szlachetnie, niż nazwy konstelacji i gwiazd, które są moimi ulubionymi. Jak tak teraz myślę, zabawnie byłoby, gdybym nazwała się przykładowo Lutnią, albo -lepiej! Deneb. Brzmi dobrze? Wiedzcie, że po arabsku czy jakiemuś tam znaczy to nic innego niż "tyłek" (ostatnia gwiazda gwiazdozbioru Łabędzia). :D

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój nick wziął się(jakże oryginalnie) od pewnej piosenki.W momencie zakładania konta tutaj na portalu już mi na nią schodziła faza,ale jakiś nick trzeba było dać.I tak prawie dwa tygodnie później się zorientowałam, że jest w nim literówka- powinno być MiSguided Ghost ;-;

 

A dam linka, a co.

 

[video=youtube]http://

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"LucidDreamer" A ja byłam pewna, że za Twoim nickiem kryje się zamiłowanie do *Świadomych snów* (z ang. "lucid dreaming" właśnie) bo ostatnio niesamowita moda się na to zrobiła (trochę niebezpieczna moda, nawiasem mówiąc, ale nie będę brnąć dalej w offtopic :P ). A tutaj się ukazuje znacznie bardziej wyrafinowana historia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno temu, jakieś sto lat na oko, zanim jeszcze świat znał Miriam jako panią o męskich atrybutach tatuś przytargał mi do domu serię Tada Williamsa Wieża Zielonego Anioła, która jest 4- tomową, ostatnią częścią trylogii Pamięć, Smutek i Cierń( no dobra, przeczytałam to w Wiki., całości nigdy nie przeczytałam, jedynie Wieżę... :-) Kompletnie nie pamiętam o czym to było, z wyjątkiem tego, że fantasy. I była tam też księżniczka Miriamele. Tak mi się to imię spodobało, że od tamtego czasu( a był to rok jakiś 1998.) używam go gdzie mogę- najpierw w bazgrołach szumnie zwanych opowiadaniami, potem w internecie. Miriamele/ Miriam była już w Simsach, Heroesach, wszelkich blogach i grupach, pomocniczych mailach a obecnie gości na forum i w grze Legend Online. W kilku innych miejscach, których nie pamiętam pewnie też :-D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nick powstał od imienia mojej ulubionej bohaterki komiksowej - Emmy Frost.

 

Emma Frost - EMma fROST = EMROST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.