Jump to content
Invidia

Sirenia

Recommended Posts

[video=youtube]

 

Po tej piosence pokochałem ten zespół tylko maja jeden minus głos tego kolesia :)

 

Czyli poznałeś zespół od najgorszej strony można rzec, polecam zapoznać się z dwoma pierwszymi wydawnictwami zespołu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Girdun na przekór. :) Zakładam, że nie przypadną do gustu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uważam że Ailyn to najlepszy głos w Sireni niż poprzednie panie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To idealnym będzie ostatni album z Ailyn który nie tylko nie odstaje od początkowych dokonań ale i wokalnie prezentuje się najlepiej (nawet jesli są (a są) to studyjne tricki).

Trzynastominutowy "Stille Kom Døden" może się śmiało bić o miano najlepszego kawałka Sirenii ever ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie ta najnowsza propozycja jakoś nie przekonuje.

Jest lepiej, to pewne. To zupełnie inna muzyczna półka, niż poprzednie 2 potworki.

Mimo wszystko materiał mocno odstaje poziomem od dwóch pierwszych kompozycji. Jak to jest, że materiał sprzed X lat, po setkach odtworzeń brzmi świeżej niż płyta odsłuchana kilkanaście razy? Nie mam pojęcia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może działa tu kultowy cytat z Rejsu że „najbardziej podobają się nam te melodie które już słyszeliśmy” ;).

 

O ile pierwsze albumy są wysokim poziomie i jakby rozptrywać utwory osobno to jest bardzo dobrze ale też numery zazwyczaj wszystkie poza jednym są utrzymane w podobnej stylistyce, brzmieniu, aranżach. Można rzec że są to spójne albumy ale też z drugiej strony mało zróżnicowane. Druga płyta która jest oczywiście dobra to jednak nie zmienia faktu ze to powtórka z debiutu.

Przyznam się szczerze że Morten pokazał klasę nawet nie dlatego że nagrał płytę o niebo lepszą niż ostatnie wypociny ale dlatego że po raz pierwszy przełamał schemat, nie bał się zaskoczyć, zrobił najbardziej różnorodną płytę. Różne języki, folkowe naleciałosci i po raz pierwszy kilkunastominutowy kolos itd. Wykazał się artystyczną odwagą i za to ma u mnie plusa choć do ścisłej czołowki to wciąż za mało ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszeliście tą piosenkę po hiszpańsku Ailyn? może nie mój klimat, ale fajnie się słucha. :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sirenia jest dla mnie zespołem, który należy szanować choćby tylko za album At Sixes and Sevens, który jest dziełem niemalże doskonałym, ze świetnymi gitarami, kompozycjami (chociaż przy kompozycjach można by dyskutować czy nie są one odrobinę zbyt mało zróżnicowane) oraz genialnym wokalem (mój ulubiony krążek ever z motywem Pięknej i Bestii na wokalu). An Elixir for Existence oraz Nine Destinies and a Downfall to już albumu gorsze, ale ciągle trzymające poziom. Jeśli chodzi o ten drugi, to największy wadą jest brak zróżnicowania tonacji utworów na tym krążku, gdyż wszystkie są grane na to samo kopyto. Niemniej słucha się tego albumu bardzo przyjemnie i z czysto technicznego punktu widzenia nie można mu wiele zarzucić.

 

Kolejne albumy Sirenii najlepiej przemilczeć...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczegóły nowego albumu Sireni. :)

Sirenia reveal album cover, tracklist and pre-order links for upcoming new record "The Seventh Life Path"!

 

1. Seti

2. Serpent

3. Once My Light

4. Elixir

5. Sons Of The North

6. Earendel

7. Concealed Disdain

8. Insania

9. Contemptuous Quitus

10. The Silver Eye

11. Tragedienne

12. Tragica (Tragedienne Spanish Version - Bonus Track)

 

You can pre-order your copy (there's also VINYL, a CANVAS edition and a limited boxset available!) at http://shop.napalmrecords.com/sirenia

 

Release Dates:

G/A/S/Europe/AUS: 08.05.2015

UK/NO/FR/DK/IT: 11.05.2015

SE/ESP: 13.05.2015

USA/CAN: 12.05.2015

 

Okładka. :)

 

w9b4ar.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie znowu ta siódemka... ; p Poza tym okładka i tytuły piosenek całkiem spoko ; p Tak w ogóle skąd wzięliście info o tym? Zespół nawet na fb nie dał o tym posta : P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa piosenka i teledysk. :)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sample piosenek z nowego albumu. :) [video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest gorzej niż asłuchalne. Nie ma chyba słów w języku polskim, żeby to opisać :/

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dave, też się zawiodłem jedyne co jest znośne to Once My Light....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to Once My Light jest wtórne do bólu. Ailyn strasznie przesterowana i brzmi płytko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie coś jest nie tak z dźwiękiem... Chóry brzmią równie płasko co wokal. Niby to tylko sample, ale żaden mnie nie zaintrygował i nie skusił na przesłuchanie całości utworów. Każdy utwór brzmi bardzo podobnie, nuda!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem totalnie zawiedziony... :(

 

Słuchasz Sirenii, to było do przewidzenia. Nie jestem zaskoczona, pewnie nawet nie przesłucham albumu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesłuchałam jakieś pierwsze 15 minut i trzeba przyznać, że nic tam się ciekawego nie działo. Ale sięgnę do reszty piosenek, może się trafi chociaż z jedna warta uwagi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa Sirenia jest już dostępna na Spotify. Singiel słuchałem raz i nie pamiętam nic...Cały album może niedługo też przesłucham, ale bardziej z sentymentu i ciekawości, czy Morten jeszcze ma coś do powiedzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem,że to troche dziwne,ale dopiero dziś po raz pierwszy przesłuchałem od a do z nowej płyty Sirenii :D

Muzycznie album nawet mi sie podoba,jest odczuwalny pewien progres,fajnie,że znów większą rolę niż to miało na ostatnich płytach odgrywa Morten ;) Niestety Ailyn mnie nie zachwyciła jakoś szczególnie.. Cały czas brzmi podobnie lub tak samo... :\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy album Tristanii to jedna z moich ulubionych płyt (jeśli chodzi o klimat), wciąż liczę, że Morten coś zbliżonego jeszcze zrobi, więc przesłuchałem jednak nową Sirenię, ale wracać mi się do niej nie chce...

 

Przede wszystkim album ma dziwny miks, momentami to mi strasznie dudnił cały materiał.

 

W zalożeniu płyta miała chyba być cięższa i ostrzejsza, mniej przebojowa, bardziej klimatyczna. Prawie wszystkie kompozycje oscylują wokół 6-7 minut. No i nie da się ukryć, że faktycznie jest mocniejsza i ostrzejsza od poprzednika. Dużo skrzeku/growlu Mortena (taki blackened gothic metal), mało Ailyn. W jakimś sensie trochę to nawiązuje formalnie do pierwszych płyt zespołu, utwory są długie.

Tyle że nad całością góruje fatalne brzmienie i trochę brak dobrych melodii. Niby ma być właśnie mniej hitowo, a więcej klimatu, ale nie do końca to wyszło. W każdym utworze są jakieś naprawdę atmosferyczne fragmenty, ale całościowo numery niezbyt porywają.

 

Wyróznia się Exile (wreszcie melodia), z niskim śpiewem Mortena. Taki gotycki numer z lekkim posmakiem Sisters Of Mercy. Ciekawy jest też Earendel z wstawką a la renesansowy walc w środku. W sumie ostatnie numery też są niezłe. Niemniej ogólnie album - "średnie stany średnie", bardzo średnie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sirenia właśnie zapowiedziała nową płytę.

sireniadimdayscd.jpg

Może nie wszyscy wiedzą o odejściu z powodów osobistych wokalistki Ailyn. Nazwisko nowej mają podać 8 września. Premiera "Dim Days of Dolor" 11 listopada. Spełnieniem marzeń byłoby obsadzenie Liv Kristine na żeńskim wokalu ;)

Zainteresowanych nowymi kompozycjami Mortena Velanda odsyłam tu:

http://www.blabbermouth.net/news/sirenia-to-release-dim-days-of-dolor-album-in-november/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.