Jump to content
Invidia

Sirenia

Recommended Posts

Nadzieję na to, że Sirenia nagra coś dobrego, straciłam wraz z wyjściem Enigma of Life.

 

A to jest dobre! :) To jest Aylin? Tak brzmi Aylin? Ładnie ją podkręcili, nie ma co.

Teraz czekam, żeby zobaczyć co nowego będzie na płycie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie tez się zastanawiam co oni jej zrobili :D, szczególnie ten fragment 4.10-4.40 to tak wręcz podchodzi pod para-operowo, zupełnie jak nie ona..a głosik ma przecież przeciętny podejrzewam że trochę lekcji brała plus sztuczki studyjne ;).

 

Btw nie wiem czy znacie jej kawałek z Serenity

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teledysk do pierwszego singla z nowego albumu:

 

Przecieram oczy ze zdumienia - to jest naprawdę dobre!

A ja już spisałam zespół na straty...

 

Tylko' date=' że to właśnie bardziej doom, który z natury jest jak dla mnie bardziej klimatyczny w ogóle i nijak nie porównałbym tego do ostatnich Sirenii czy innych Amberian Dawnów. Cieszę się, że moje propozycje choć trochę przypadły do gustu z tym że nijak nie reprezentują całości albumów. Te są zdecydowanie mocniejsze. [/quote']

Cieszę się, że nie tylko ja mam opory z porównywaniem Draconianu do tego typu zespołów :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś ma fejsa. Sesja promocyjna przygotowana na nowy album:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nono ten Album Sirenii fajniuchny ,na razie jestem po 4 numerach i podoba mi się ,wokal Ailyn jest genialny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Dobrałem się do płyty i... jest bardzo ciekawa! Mnie się podoba :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra, narobiłeś reklamy i ściągnęłam całą płytę. Obym tego nie żałowała, tak jak żałowałam straconego czasu po przesłuchaniu 'Enigma of Life"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

I jak tam Perils Of The Deep Blue, Sami?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie, że się tak wyrażę 'dupy nie urywa'. Ale może za którymś przesłuchaniem przejdzie. Kto kazał Aylin śpiewać tak wysoko? Niech ją już podkręcają sztucznie, ale niech ona próbuje śpiewać choć trochę niżej. Wtedy brzmi ładnie i przyjemnie się słucha. Ale jak ją powielą parę razy i nałożą to wszystko na siebie, to brzmi to.. niezbyt.

Ale są piosenki, które mi sie podobają i to bardzo :) Na przykład Ditt Endelikt. Wokal jest fajny, mocny. Wiesz kto tam śpiewa? Bo nie wierze, żeby Morten miał tak ładny, czysty głos ;) Tylko nie lubię recytacji po hiszpańsku, ale może to dlatego, że ja w ogóle nie lubię brzmienia tego języka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa Sirenia już przesłuchana. Jedno nie ulega wątpliwości, to płyta trochę przełomowa w ich dyskografii a jednocześnie nawiązująca też do początków Sirenii. Morten sprawiał wrażenie wypalonego ostatnio teraz chwycił w wiatr w żagle.Nie myślałem że jeszcze będzie miał chęci i siłę sprawić niespodziankę. Oczywiście melodiami nie zaskakuje zbytnio ale udało mu się w wielu miejscach niespodziewanie odświeżyć formułę przez wprowadzenie rzeczy których nie było dotychczas:

Intro, utwory w wielu językach i największy ewenement czyli 12 minutowy kawałek (sic!) oraz delikatne folkowe refleksy zupełne novum w muzyce Sirenii.

 

Pojawił się też po raz pierwszy nowy chór choć brzmi tak jak te kilka osób dawniej ;).

Pewnym nawiązaniem do pierwszych dwóch płyt jest fakt ze mamy do czynienia z większą ilością dłuższych bardziej epickich kawałków a także większą ilością growlu niż ostatnio.

Ailyn brzmi znacznie lepiej chwilami nawet para-operowo śpiewa na ile jest to wynik jak reklamuje strona pracy w norweskim chórze a na ile sztuczki studyjne wiedzą tylko oni sami.:D. Momentami dość wysokie są te jej linie wokalne..

 

Do wad zaliczyłby trochę brak większej wyrazistości, chór jak zwykle brzmi tak samo. Ailyn która choć śpiewa i brzmi znacznie lepiej niż wcześniej to wciąż jest w II lidze. To też trochę kwestia miksu który momentami zbyt do tyłu ją przesuwa.

 

Co nie zmienia faktu że mamy do czynienia z najlepszą płytą Sirenii od czasu debiutu, który przypomnijmy miał miejsce ponad dekadę temu, płytą o wiele lepszą niż poprzednia. Aż dziw że po takiej klapie się pdoniesli, widac czasem trzeba osiągnąć dno ;). I nawet brak jakiś mega kilerów i porządnej ballady pozwala nazwać tą płytę dobrą a nawet bardzo dobrą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Maćku, po Twojej opinii przesłuchałem kolejny raz (już chyba 5) ten album xD I muszę stwierdzić, że cały czas mnie się podoba xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak zapytam... skąd macie album? Jest już gdzieś do przesłuchania na czymś spotifowym? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Torrenty, youtube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dotąd Sirenia niczym mnie nie kupiła, Seven Widows Weep zwiastuje u mnie wielką ciekawość co do całego krążka:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ich nowy album jest świetny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do oglądniecia filmik ze studia, na początku Ailyn nagrywa swoje bardzo wysokie rejestry. Czy naprawdę nagrywała czy to tylko podłożyli pod filmik, who knows ;).

 

p.s Nowy album jest już na Deezerze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Coraz bardziej chciałbym usłyszeć piosenki z Perils Of The Deep Blue na żywo... Jestem ciekaw, czy Ailyn by sobie z nimi poradziła :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepszymi kawałkami na płycie są Seven Widows Weep,My Destiny Coming To Pass,Decadence,Stille Kom Døden i Profound Scars.Bonusowe utwory mnie trochę rozczarowały.

Coraz bardziej chciałbym usłyszeć piosenki z Perils Of The Deep Blue na żywo... Jestem ciekaw' date=' czy Ailyn by sobie z nimi poradziła :)[/quote']

Też jestem bardzo ciekawa może by nawet przyjechali do Polski :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

W końcu tu zapadł kurz, więc mogę się wypowiedzieć :P

Nowy album - jak na ten zespół jedno wielkie wow, ogólnie - dość średnia półka.

Bardzo ładny i subtelny "otwieracz", potem mamy singiel, który nawet jako brzmi. Kolejnej wybaczam dość popowe brzmienie, za ogół kompozycji, no i chór ♥ Z kolei nie wybaczam tych popowych naleciałości kolejnym dwóm piosenkom, w tym jednej z 2 po norwesku ("Ditt..").

Darkling dobre, bardzo dobre, zamienić je kolejnością z bezbarwnym Decadence i od niej zaczęłaby się "właściwa część płyty".

A tak, dopiero z numerem 8 dochodzę na tej płycie do momentu kiedy wiem, że będę słuchać do końca i nic mi nie będzie przeszkadzać.

Sam numer, czyli nr 2 po norwesku Stille Kom Døden jest piękny, epicki, wokal jest cudowny, chór, utwór zdecydowanie odstaje poziomem od reszty na płycie - 12-minutowa muzyczna opowieść, na którą składa się kilka mniejszych historyjek idealnie przechodzących z jednej w drugą, co daje nadzieję, że może coś jeszcze pięknego z ich twórczości powstanie.

 

Przyjemna ta płyta, pomijając tak około 3/4 piosenki. A jakby je wywalić to całkiem mocna pozycja by była :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwa tygodnie temu poznałem ten zespół, i powiem szczerze że zakochałem się może nie jak w Nightwish ale bardzo świetny ten zespół jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Po tej piosence pokochałem ten zespół tylko maja jeden minus głos tego kolesia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ach...już miałem polecać pierwsze wydawnictwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.