Jump to content
pawel27g

Rammstein

Recommended Posts

Rammstein niemiecki zespół grający muzykę z gatunku "tanz metal" Powstał na początku 1993 roku, jego nazwa pochodzi od amerykańskiej bazy lotniczej (Ramstein Air Base)

Pomysłodawcą stworzenia grupy łto Richard Kruspe, do którego dołączyli Christoph Schneider i Oliver Riedel. Następnie przyłączyli się Till Lindemann, Paul Landers oraz Christian Lorenz. W takim składzie zespół gra do dziś.

Zespół ma na koncie 6 albumów ostatni to "Liebe ist für alle da"

wytrwale czekam na kolejny ich krążek.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie udało mi się do nich w żaden sposób przekonać. Jakieś tam coś w stylu "Du hast" jeszcze jakoś, ale tak poza tym "ciemność widzę!".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie specjalnie przepadam za językiem niemieckim w utworach, ale w przypadku R+ kupuję to. :) Rammstein ma w sobie coś wyjątkowego. Potrafią zaskakiwać fanów. Nie miałem okazji zobaczyć ich na żywo, ale widziałem kilka filmików. Np wokalista siedzący na armatce w kształcie... wiadomym... i strzelający pianą w widownię. Przygoda życia normalnie! :)

 

margoQ, słuchałaś może "Sonne"? (dodam, że to jedna z ulubionych piosenek Tuomasa)

Utwór bardzo klimatyczny i do tego ma świetny teledysk w klimacie mrocznej królewny śnieżki. :)

Polecam też "America" - jest dosyć znany.

 

Moje ulubione utwory: Sonne, America, Mutter, Du Hast, Pussy (fajna melodia, nie chodzi o teledysk :D), Ohne Dich i pewnie wiele, wiele więcej. Musiałbym odświeżyć pamięć. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

margoQ, słuchałaś może "Sonne"?

Słyszałam, podobnie jak "kilka" innych:) Udzielam się na kilku forach mniej lub bardziej aktywnie i lubię wiedzieć o czym piszę :P

(dodam, że to jedna z ulubionych piosenek Tuomasa)

Doceniam, aczkolwiek wolę lubić utwory, ze względu na własny gust a nie czyjąś rekomendację. W tym akurat przypadku, uczciwie mówiąc to jest jeden z owych nielicznych kawałków, do których zwracałam: "Jakieś tam coś w stylu "Du hast" jeszcze jakoś" :P Na kolana mnie nie rzuca.

 

Polecam też "America" - jest dosyć znany.

Ależ ofc, szczególnie ze względu na słowa. Nie mniej "jedna jaskółka wiosny nie czyni", za mało tego, żeby lubić ich jako zespół. Z resztą tutaj kwestia leży po stronie wokalu: jest w nim coś, co do mnie nie trafia, a wręcz razi. I nie chodzi tu o język, albowiem słucham różnych zespołów, niemieckojęzycznych również i jakoś idzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi tylko upodobał się utwór America, z ciekawości zacząłem szukać co mają ciekawego, ale niestety poprzestałem, bo następny utwór mnie nie przekonał i po za tym mi się nie chciało, może kiedyś jeszcze zajrzę w dyskografię tego zespołu.

 

Zapoznanie się z tym zespołem(utworem) przekracza więcej lat niż poznanie Nightwish czy Within Temtation. heh

 

Dobrze powiedziane o guście, po co czyjaś rekomendacja.

Też fajnie, że Toumas widać lubi podobne rzeczy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam pojedyncze utwory. Niestety często problemem jest da mnie język niemiecki, na który miewam alergię.

Niemniej Rossenrot zagościło na stałe w mojej mp3, czasem słucham Sonne, America i nieśmiertelnego Du hast mich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałam większy problem z niemieckim w piosenkach. Teraz jakoś mi to minęło (gods bless Lacrimosa :D).

Jeśli chodzi o Rammstein, to znam jedynie kilka kawałków: wpominane już kilkakrotnie Du hast i America, poza tym Moskau i więcej nie pamiętam (albo nie chcę pamiętać). Ogólnie nigdy nie ciągnęło mnie żeby zapoznać się bardziej z Rammsteinem, chociaż jako "metal do tańca" może być ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wielbię Rammsteina. jeden z moich ulubionych zespołów. taki, którego płytę mogłabym kupować w ciemno i jestem pewna, że i tak by mi się spodobała :) słucham ich praktycznie od 1996r. nieprzerwanie i dalej się nie znudził :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham rzadko ale to niewatpliwie ciekawy zespół, mający dużo pomysłów aranżacyjnych. Takie kawałki jak "Te quiero puta" zdradzają spory eklektyzm i lekkość w żonglowaniu róznymi komponentami aranżacyjnymi bo jest interesujaco a jednoczesnie niemal groteskowo w pozytywnym ("queenowym") tego słowa znaczeniu ;)

Z całych albumów najlepsze jest chyba Mutter choć Reise Reise też w niczym mu nie ustępuje, bardziej symfoniczne numery typu Mutter czy Ohne Dich brzmią znowu trochę jak... Lacrimosa.

 

Tuomas lubi Rammstein stąd (WIHAA/ BBB), ja może nie padam na kolana ale doceniam oryginalność stylu a i z niektórych utworów mam przyjemność niewątpliwą ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię Rammstein ze względu na ich "inność" (aczkolwiek mają już w obecnej chwili wielu naśladowców). Zawsze będę mieć sentyment do pierwszej płyty, ponieważ zrobiła na mnie już na początku duże wrażenie. U nas to zresztą rodzinne - mój mąż jest wielkim fanem R+ (zdecydowanie większym niż ja), mój syn jeszcze dobrze mówić nie potrafił, a jak słyszał "Du Hast" czy "Ich will" to śpiewał i szalał :P A na weselu brata mojego męża punktem kulminacyjnym imprezy była dedykacja dla przyjaciół gdzie przy "Du Hast" grono najbliższych przyjaciół szalało na parkiecie założywszy uprzednio koszulki Rammsteina (łącznie z parą młodą oczywiście ;) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

R+ lubię, najbardziej płytę Rosenrot, z innych płyt pojedyncze utwory.

 

Nie specjalnie przepadam za językiem niemieckim w utworach

A Oomph! :> ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie bawem Koncert 4czerwca R+ będzie :)

nie wiem czy mam jakąś najlepszą płyte ich wszystkie lubię

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie! Czy ktoś tu z obecnych wybiera się 4 czerwca na ich koncert? Miło by mieć jakiegoś towarzysza - wszyscy moi znajomi albo nie mają pieniędzy na bilet albo boją się iść, bo zabiją ich w tłumie ;]

 

R+ lubię, najbardziej płytę Rosenrot, z innych płyt pojedyncze utwory.

 

Nie specjalnie przepadam za językiem niemieckim w utworach

A Oomph! :> ?

http://www.youtube.com/watch?v=Ilx_EfIGNk4http://www.youtube.com/watch?v=VUtehbgbpRk&list=PLD178541375192EF4 ♥ ♥ <# zróbmy o nich temat

 

tak! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

chętnie, ale tym razem mnie nie stać :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwieelbiam ten zespół ^^ Szkoda, że Till nie jest trochę młodszy, wzdychałabym : D

Lubię język niemiecki w piosenkach metalowych, bo przez to się stają jeszcze bardziej takie .. 'ostre'? : D

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ob-fYUTecNA

 

eee tam, ja i tak wzdycham :P

najbardziej jak oglądam go tu:

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noo, doobry jest ♥

Szkoda, że Till i Marco nie mają 'pare' lat mniej :c

Ale i tak ich kocham :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Mann gegen Mann! xD Znacie ? Co sądzicie? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasne, że znam, nie wiem czy jest coś R+ czego bym nie znała :P uwielbiam każdy ich kawałek :) teledysk do tego kawałka też był niezły ;)

ogólnie to dla mnie zespół nr jeden :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie! Czy ktoś tu z obecnych wybiera się 4 czerwca na ich koncert? Miło by mieć jakiegoś towarzysza - wszyscy moi znajomi albo nie mają pieniędzy na bilet albo boją się iść, bo zabiją ich w tłumie ;]

Oczywiście ja tam bede obowiązkowo, a potem na Afterparty Michała Rycha

http://www.facebook.com/events/134730636704999/

Możemy się zgadać :)

 

 

jasne, że znam, nie wiem czy jest coś R+ czego bym nie znała :P uwielbiam każdy ich kawałek :) teledysk do tego kawałka też był niezły ;)

ogólnie to dla mnie zespół nr jeden :P

 

Evi aż taka fanką jesteś, Kiedy idziemy na Cherbatke malinową?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evi aż taka fanką jesteś, Kiedy idziemy na Cherbatke malinową?

 

haha no nie wiem :P ale zapewne z niedalekiej przyszłości :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

a co powiecie o tym? ja uwielbiam tą wersję ♥

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

okropne mają koncerty.. ale muzykę fajną robią uwielbiam klawiszowca :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.