Jump to content
beatag60

Filmy

Recommended Posts

Guest Simo

Obejrzałem Atlas Chmur. Co mogę powiedzieć o filmie ? Jak dla mnie arcydzieło. Niesamowity klimat. No brakuje mi słów, by to opisać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak , Atlas Chmur jest cudowny. Sam ten rozmach, jeden film i sześć na pozór niezwiązanych z sobą historii. Każda z nich to inny gatunek, można się śmiać, płakać, w napięciu przeżywać akcję itd. Problematyka, z tym, że istnieje reinkarnacja, że przeznaczenie zawsze się dopełni, bardzo mi się podobała. Wielki ukłon w stronę charakteryzatorów, na początku nie poznałam połowy aktorów. Pozatym historia bardzo wciągająca, chciałabym przeczytać książkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, widzę nowego fana Atlasu :)

A książkę mam niestety tylko w wersji elektronicznej... :< Opolskie biblioteki są do niczego, nic tam nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atlas Chmur - nigdy więcej tego nie obejrzę, to nuż w plecy

 

Wielu widzów okazuje się tak zwaną "wredną świnia", siedźcie i nic nie róbcie.

Kiedyś bym powiedział: boże cóż poczynił żeś zesłał takie nie rozwojowe istoty, które nie dbają o swój dom.

 

A dziś mówię: Biada wam, boście się dali wciągną w ciepłe kapcie i siedzieć w bajecznych krainach, próbując uciec od rzeczywistości.

 

Krótko mówiąc: Żałosne.

Tylko patrze z uśmiechem, że ktoś sam siebie oszukuje.

 

Złamałem obietnice, ale to był tylko ten raz na długi czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Dlaczego uważasz, że film jest żałosny ? Rozwiń swoje zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Totalnie nie rozumiem, co miałeś na myśli ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to chyba nie oglądałeś dokładnie filmu.

 

Postacie z filmu chociaż ruszyli "d**sko", a widzowie się gapią

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Tak, film porusza poważne kwestie, ale Twoje porównania nie mają zbytnio sensu. Mogłeś dopisać, do czego co porównujesz. Tak wyrwane z kontekstu nic nie znaczą. A film widziałem już kilka razy (dzisiaj chyba znowu obejrzę - za każdym razem wyłapuję coś nowego)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale ja się po prostu muszę wtrącić. Ancient, przerywam dla ciebie moją pracę z fizyki, bo twoje wcześniejsze posty wręcz wołają o pomstę do nieba. Nie oglądałam filmu i mój post nie będzie oceniał twojej krytyki na jego temat, ani na temat jego widzów, oceni za to sposób w jaki ją sformułowałeś. Bardzo obraźliwy, według mnie - jeśli coś krytykujesz, proszę, rób to kulturalnie i formułuj logiczne, spójne zdania podparte wyjaśnieniem dlaczego tak uważasz i rozwinięciem tematu, bo inni użytkownicy mogą mylnie zinterpretować twój punkt widzenia. Przykro mi to mówić, ale takie posty stawiają cię na prostej drodze do zablokowania w prawach użytkownika. Pewnie nie miałeś zamiaru wyrazić się obraźliwie, ani nikogo urazić, zapewne jesteś po prostu w gorącej wodzie kąpany, więc na przyszłość postaraj się trochę panować nad sobą i kontrolować swoje wypowiedzi - nie chcemy tu wojny, przyjacielu.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki jest problem, że nie wiesz, że filmy mają przesłanie.

 

Chyba czas na konkretne odpowiedzi, liczy się podejście, kiedyś to zrozumiesz, dziś nie mam czasu tego ciągle udowadniać. Wszystko jest w moich postach.

 

Nie przerywaj pracy, jak dostanę konkretną wypowiedź od kogoś, to się dowie.

 

Nie będę się wypowiadał dalej, bo skończyłem.

 

Albo lepiej pisz pw, bo nie chce mieć kłopotów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Temat ma tytuł "filmy" i dopóki na temat filmu się wypowiadasz, nie powinieneś mieć problemów. Chyba, że w swoich postach obrażasz innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja oglądałem wczoraj Drzewo Jozuego choć nie lubię Dolpha Lundgrena to film uwielbiam,a potem kolejnym był Helikopter w ogniu ,też jeden z moich ulubionych filmów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ancient, nie pisz w taki niejasny sposób- twoje wypowiedzi niczego nie wnoszą. Posty w wątkach tematycznych z założenia mają być konstruktywne i zrozumiałe dla wszystkich.

Mnie również film się nie podobał i zmęczył, ale...przecież nie wszyscy słuchają NW;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście morale filmu mi się nie spodobały, nie przepadam za takimi scenariuszami.

Film nie jest łatwy do zrozumienia, dzięki czemu można go obejrzeć kilka krotonie.

Ale do serca uderzył, i efektami nadrobił resztę

Jak już mówiłem dziś w Pogadalni że usnułem na tym filmie, ale zamierzam jeszcze raz staranie go obejrzeć ze zrozumieniem.

Saundrack filmy jest dobry, muzyka ma duże znaczenie w ekranizacji, przez muzykę przelewają sie uczucia.

Interesujące są losy postaci, żyjących w różnych epokach.

Opowiada o tym że mimo wszystko żyjemy w jakiejś ustalonej osi czasu nic nie jest przypadkowe.

Najbardziej podobało mi się w tym filmie zżycie 2 ludzi ze sobą i walki jakby to był Matrix.

Jednym słowem Atlas Chmur nie jest filmem dla każdego "Ancient" mógł ten film się nie spodobać, każdy ma swoje zdanie.

Moje zdanie jest takie film jest nudny ale w pewnych momentach bardzo ciekawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozpracowałem film z tymi historyjkami.

eh, film był spoko, minimum fabuły, nie brakuje mi dalszego ciągu :D

do kitu jest to: że przesłanie jest genialne, ale reakcja po filmie jest nijaka.

 

jasne, że mówię o filmie, jest wiele istotnych elementów składających się na opis filmu.

- sam film

- przesłanie

- reakcja widza

 

I nikogo nie obrażam, moja wypowiedź określa opinię, która nie ma służyć za obrazę, lecz za prawdę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Oglądałam dziś/wczoraj trzy horrory. Dwa pierwsze wyłączyłam po kwadransie, trzeci do końca, bo skanowałam komputer. I ten ostatni był chyba najgorszy. "Aganist the dark" na polsacie, "Rasa" (nie wiem na czym) i "Pora mroku" (puls). Odradzam. Nudne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Blair Witch Project - po obejrzeniu tego do dziś boję się do lasu wchodzić :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja horrorów się nie boję. czego żałuję, bo chciałabym się czasem przestraszyć czegoś, a nie da rady :/

ja wczoraj oglądałam w późnych godzinach nocnych horror "Ciemność". drugi raz na tym zasnęłam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

films??? i love so much.

i watch any kind movies. i'm always watching.

 

i also recommend to you somes latin american movies, brazilians, argentines and mexicans are very good. they portray social issues.

 

my favorite genre: terror, thriller, cult, historic, epic,wars

my favorite movies: The lord of the rings, Gladiator, the hobbit, a beautiful mind, american history X, star wars, johnny depp movies, tim burton movies, german exprssionism movies...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@juli_jansen

The only South American feature film which I remember seeing is the Colombian "El Rey". Have you seen it? It's about rise and fall of a drug dealer. I had an ambitous plan to watch it in Spanish with Polish version turned off, but it turned out to be too difficult :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

wczoraj oglądałam Atlas Chmur. nie wiem skąd cały zachwyt tym filmem. oglądając to miałam wrażenie, że to wszystko już gdzieś było. charakteryzacje były świetne, to fakt. ale jeżeli chodzi o fabułę... jakoś miałam większe wymagania po tych wszystkich zachwytach nad jego genialnością... ani on rewolucyjny, ani odkrywczy. ot, dobry film. 7/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałam sobie ostatnio (w końcu) "Upiora w Operze" wersję z 2004 roku, gdyż innej znaleźć mi się nie udało, a o tej było najgłośniej. No cóż, była piękna, ale daleka od treści książki Leroux - niemal kompletnie inna. Trochę drażniły mnie niektóre piosenki; "Masquerade" w wersji chóralnej, "Prima Donna". Za to "Music of the Night" i "Think of Me" były wspaniałe. Mimo kilku minusów, film urzekł mnie atmosferą, a historia upiora (książkowego głównie, ale i tego w filmie) porwała mnie bez reszty. Książkę "połknęłam" w nieco ponad jeden dzień i jej wadą było tylko to, że była za krótka. Film, zaś, za drugim razem bardziej przypadł mi do gustu niż za pierwszym. Mam nadzieję kiedyś zobaczyć "Upiora" na deskach sceny! :-D A film? Oceniam na 8/10. Warty polecenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://zalukaj.tv/zalukaj-film/17997/kolyska_strachu_cradle_of_fear_2001_.html Kołysanka Strachu z Dani Filth na prawdę polecam :3

 

powiedzmy, że jak na to spojrzeć przez palce to ujdzie :P ale ja bym tego nikomu nie poleciła :P oglądałam lata temu, może nie pamiętam zbyt wiele, ale wiem, że się ośmiałam z tego filmu. nie w pozytywnym sensie niestety... no, ale nie powinno się chyba zbyt wiele wymagać od takiej produkcji? tak. z przymrużeniem oka można obejrzeć.

 

no ale co kto lubi. mnie takie filmy nie porywają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.