Jump to content
beatag60

Filmy

Recommended Posts

Oglądając w necie piękne fotki wilków i husky przypomniałam sobie o "Przygodzie na Antarktydzie"- bardzo wzruszający film' date=' polecam[/quote']

Generalnie film nie w moim typie, zbyt bardzo podchodzi pod uładzony, disneyowski schemat, ale ze względu na tematykę oczywiście uwielbiam :D

Co do wilków to polecam bardzo "Loup"

7295833.3.jpg?l=1259378499000

http://www.filmweb.pl/film/Wilk-2009-544822/descs

 

Jeśli natomiast chodzi o mój gust, to bardzo trudno go określić. Lubię filmy niebanalne, psychologiczne lub po prostu w jakiś sposób inne, odmienne od tego co na co dzień fundują nam komercyjne kina i stacje telewizyjne. Są oczywiście wyjątki, jako główne muszę podać "Władcę Pierścieni" czy np. "Piratów z Karaibów", które to filmy obejrzałam z przyjemnością i chętnie do nich wracam.

Ostatnio w telewizji natknęłam się przypadkowo na film Almodovara "Skóra w której żyję" i po prostu nie mogłam się oderwać aż do końca. Świetny film.

Poza tym lubię thrillery, horrory, ale dawno nie widziałam nic dobrego z tych gatunków. Wszystko mnie już nudzi, zazwyczaj jest to powielanie konkretnych schematów, a przewidywalny film to dla mnie film nie wart straty czasu ;)

Z moich osobistych klasyk mogę wymienić:

- "Lot nad kukułczym gniazdem" M. Formana

- "Pink Floyd The Wall" A. Parkera

- "Nagi Lunch" D. Cronenberga

- "Cube" V. Natali

- "Requiem dla snu" D. Aronofsky'ego

- "Edward nożycoręki" T. Burtona

- "Kruk" A. Proyasa

- "The Doors" O. Stone'a

- "Sens życia według Monty Pythona", "Żywot Briana" i inne filmy grupy Monty Pythona

- "Underground" E. Kusturicy

- z anime: "Ruchomy zamek Hauru", "Spirited Away: W krainie Bogów", "Wolf's Rain"

- "Dzień Świra" M. Koterskiego

- "Życie jest piękne" R. Benigniego

- "Śniegi wojny" P. Næss'a

- "Radio na fali" R. Curtisa

- "Control" A. Corbijna

- "Lieksa!" M. Pölönena

- "Osada" M. Night Shyamalana

- "Skazany na bluesa" J. Kidawy-Błońskiego

- "Życie jest cudem" E. Kusturicy

- "Psychopata" J. Amiela

- "Zielona mila" F. Darabonta

I jeszcze pewnie jakieś inne o których chwilowo zapomniałam, a może kiedyś sobie przypomnę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny film, który zrobił na mnie spore wrażenie to "8 części prawdy". Przede wszystkim świetnie zrealizowany, oglądaliście?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sobie obejrzałem Straż Sasiedzką zarąbisty film, główny bohater, jego miłość, niezwykły element, po za tym, że film nieco zboczony, da się przeżyć.

Bibliotekarz 2 oj spora to komedia :)

Bibliotekarz 3 najlepsza część. Chyba bym chciał taką dziewczynę jak Simone, tylko bez tego wampiryzmu, bo ja też bym musiał. Trochę śmieszny. Wszystko w nim fantastyczne. Poznajcie Flynn'a i jego podejście do pracy.

Czekam na kolejną część, może serialik :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio widziałem w TV "Gra" świetny thriller z M.Douglasem (jeden z moich ulubionych aktorów).Jak oglądałem wiele lat temu to film był dla mnie niezbyt klarowny a teraz wreszcie po latach cała końcówka jak też cały film stały się dla mnie jasne jak słońce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

po pierwsze Kolor Magii i Wiedźmikołaj - ekranizacje książek Terrego Pratchetta :) świetna dawka humoru, wszystkim serdecznie polecam !

 

Tenacious D: Pick of Destiny - baardzo często do tego wracam, już prawie znam na pamięć i uwielbiam ścieżkę dźwiękową :)

 

filmy Tima Burtona, a zwłaszcza jego animacje.

 

wszystko co stworzył (i prawdopodobnie co stworzy w przyszłości) Tarantino

 

Incepcja, K-Pax, Kraina Wiecznego Szczęścia - piękne i moim zdaniem bardzo głębokie historie.

 

Mechaniczna Pomarańcza, Lśnienie - czyli klasyka :)

 

Być jak John Malkovich, V jak Vendetta, Stalker, Zagubiona Autostrada, Jeździec Bez Głowy, Las Vegas Parano - nie podarowałabym sobie gdybym ich nie wymieniła :)

 

Bardzo lubię też Johnnego Deppa, Antony'ego Hopkinsa, Clinta Eastwooda i Leonardo di Caprio i zawsze chętnie oglądam filmy, w których grają. Chociaż Depp ostatnio mnie zawodził, ale mam nadzieę, że to tylko przejściowe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio widziałem w TV "Gra" świetny thriller

Bardzo dobry film, choć miejscami zdarzenia mało wiarygodne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio sobie obejrzałem, Transformers, teraz znowu lubię tą historię, kiedyś przepadałem za bajką, ale znudziła mnie. Ostatnio widziałem to w sobotę, "Jak stracić chłopaka w 10 dni", druga połowa mi się podobała, jak pojechali do rodziny jego. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja niedawno oglądałam Atlas Chmur. Film wywarł na mnie duże wrażenie: dobrzy aktorzy, niezłe efekty, dość oryginalna fabuła i te wykonanie, gdzie trzeba się skupić by zrozumieć. Ogólnie polecam, jak ktoś lubi dziwne sci-fi i trochę wytężyć mózg. Aaa, no i Hugo Weaving jako pielęgniarka ! ;)

A tak przy okazji, chyba dzisiaj Avatar w polsacie o 20:00.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maggie - właśnie mam zamiar się zabrać za Atlas Chmur. ponoć świetny, przez wielu porównywany do Źródła. mam nadzieję, że nie zawiedzie moich oczekiwań jak Źródło właśnie ;) w sumie film był fajny, w sumie niczego mu nie brakowało, ale po tym jak moi znajomi się nad nim rozpływali spodziewałam się czegoś lepszego jednak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mnie tez czeka Atlas Chmur, polecany przez przyjaciół. Większość filmem się zachwyca, zobaczymy jakie wrażenie zrobi na mnie ( a jestem nieprzyzwoicie wymagającym widzem:)) Szukam wolnej chwili na seans.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filmów uwielbiam sporo głównie to wojenne i filmy ze Steavenem Seagalem

Poza tym lubie Top Gun ,Snajper (z Tomem Berengerem w roli głównej)

komedie z Leslim Nilsenem najbardziej Odyseja Komiczna

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

A teraz was zaskoczę: ja nie oglądam filmów. Każdy wyśmiewam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Morderca: przerażasz mnie! :happy: Jak można nie oglądać filmów?

 

Ostatnio po raz bodajże 3 obejrzałam sobie film "Skazany na Bluesa" - całkiem niczego sobie produkcja, aczkolwiek poza oczywistymi sprzecznościami (bo to jest normalne w filmach fabularnych i w tym nie jest to w sumie nic szczególnie rażącego) nie podoba mi się tylko zbyt szybki rozwój akcji i uważam, że film mógłby być ciut dłuższy, ale chyba szukam dziury w całym.

Dobry film 8, albo nawet i 9/10! :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja osobiście oglądam głównie horrory :devil: Także polecam Koszmar z Ulicy Wiązów z Freeddym Cruegerem w roli głównej :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

@Morderca: przerażasz mnie! :happy: Jak można nie oglądać filmów?

 

Ostatnio po raz bodajże 3 obejrzałam sobie film "Skazany na Bluesa" - całkiem niczego sobie produkcja, aczkolwiek poza oczywistymi sprzecznościami (bo to jest normalne w filmach fabularnych i w tym nie jest to w sumie nic szczególnie rażącego) nie podoba mi się tylko zbyt szybki rozwój akcji i uważam, ze film mógłby być ciut dłuższy, ale chyba szukam dziury w całym.

Dobry film 8, albo nawet i 9/10! :-D

 

Wszystkie wyśmiewam. Po co mam przeszkadzać innym? Siostry mnie dziś ciągle wysyłały po ciasto, abym w końcu milczała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Morderca: przerażasz mnie! :happy: Jak można nie oglądać filmów?

 

Ja też bardzo rzadko oglądam filmy. I jak już to tylko z nudy "Gwiezdne Wojny", no chyba że w telewizji leci coś z Jamesem Bondem, więc wtedy się mnie od telewizji nie odciągnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście jestem dumnym filmomanem. Świrem filmowym, rozróżniającym kompozytorów muzyki filmowej po samej muzyce. Dlatego dziwnym wydaje mi się to, że można ich nie oglądać. No cóż, będę tolerancyjna - tylko się zdziwiłam, ale macie pewnie inne hobby i już. :blush: Za to ja nie oglądam seriali, talent show, talk show...nic poza filmami. Chyba, że akurat ktoś inny ogląda to popatrzę, ale bez namiętności. Zazwyczaj wyśmiewam jury, prowadzących, bo większość zwyczajnie mnie irytuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Namiętnie czytam książki. Około 1000 przeczytanych w ciągu 10 lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trochę mniej, ale to przez to że jestem młodsza :devil: A żeby nie było że zaczynam off dodam, że kiedy mam wybrać pomiędzy filmem, a książką to zawsze wybieram książkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam to samo; kocham filmy, ale mając wybór - wybieram książki. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam to samo; kocham filmy, ale mając wybór - wybieram książki. ;)

 

a ja w takim wypadku zawsze chcę i jedno i drugie :P ale zawsze najpierw książka, a dopiero później film. i jest kilka takich tytułów gdzie film podobał mi się dużo bardziej od książki, choć zdarza się to rzadko :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.