Jump to content
Adrian

Sabaton

Recommended Posts

Sabaton_May2012.jpg

 

Sabaton zapewne większość z Was kojarzy. :) Szwedzki zespół metalowy, którego głównym tematem tekstów są wydarzenia historyczne.

 

Grupa jest dość popularna w Polsce, ponieważ nagrali dwa utwory poświęcone bohaterskim czynom naszych rodaków w czasach drugiej wojny światowej.

 

Podrzucam kilka moich faworytów:

- Sabatonowy hymn: Primo Victoria

[video=youtube]

 

- Piosenka o Powstaniu Warszawskim: Uprising

[video=youtube]

 

- Z najnowszego albumu, Carolus Rex: The Carolean's Prayer - świetne chórki :)

[video=youtube]

 

- Tytułowy Król Karol :)

[video=youtube]

 

Na razie tylko 4, jak Wam się spodoba to podeślę więcej bo jest tego dużo!

 

Lubicie? Słuchacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ to wszystko wydaje mi się do siebie podobne... Znam m.in. 40:1, Metalizer... i z każdym kolejnym przesłuchanym ich utworem utwierdzam się w przekonaniu, że Sabaton to nie do końca moja bajka właśnie ze względu na tą dziwną dla mnie powtarzalność... No nic, może się nie znam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię Sabaton, może nie jest to czołówka moich zespółów, ale nieraz słucham.

Głównie z ostaniej płyty którą w zasadzie łykam w całosci, epicka rzecz, mimo że osiągnięta bardzo prostymi środkami.

Nawet

się znalazła na płycie oraz świetne
, w którym pobrzmiewają gdzies echa folk/viking metalu z gościnnym udziałem Peter Tägtgren lidera Pain, notabene uznanego producenta w świecie metalu, także tej płyty.

 

A co do powtarzalności to niestety przypadłość 99,9% kapel heavy i power metalowych i Sabaton nie jest tu wyjątkiem. Mnie to nie przeszkadza, zresztą i tak słucham głownie ostatniej płyty :D

 

Oczywiście nie sposób tez nie znać Uprising i Cliffs of Galipoli, oba uwielbiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, słucham, kiedyś posłużył mi w celach edukacyjnych z cyklu "istnieje zespół zagraniczny, który posiada utwór związany z Polską" ^.^

 

Poza tym ogólnie power metal to nie moja muzyka, więc wyłącznie pojedyncze utwory.

Na pewno barwa głosu wokalisty jak na ten gatunek jest rzadko spotykana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, słucham rzadko głównie z powodu już opisanej powtarzalności. Przyznam jednak, że ta właśnie powtarzalność jest jak dla mnie cechą mocno charakteryzującą tą kapelę i nie to, że mnie to zniechęca- po prostu nie moja to muzyczna "bajeczka". W wolnej chwili podsłucham ponownie zaproponowane przez Was kawałki i ocenię je dokładniej:)

To przesłuchane ponownie. The Carolean's prayer dość sympatyczny kawałek, ale to chyba jeszcze nie moje 5 minut dla Sabatona:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabaton to jeden z pierwszych metalowych zespołów jakich zaczęłam słuchać. Teraz to tak sporadycznie, ale zawsze będę miała do nich taki sentyment. Szwedzi śpiewają o Polakach, o wojnie, o czymś - nie mam nic przeciwko.

Zgadzam się z poprzednikami, wszystko jest tak trochę identyczne i zaczęło mi przeszkadzać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham Sabatonu dość regularnie ostatnio wręcz katuje kawałek Carolus Rex ale pozostałe albumy także na mojej obszernej playliście (około 200K utworów) widnieją ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle opisane Adrian.

Ja tutaj chyba nie musze moich groszy dodawać.

Każdy wie że to mój naj naj zespół że wzdycham każdą wolną minutą ich słucham, chodze na koncerty jestem w PPb itd itd

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Zacząłem ich słuchać, co by im przykro nie było, że taki geniusz jak ja ich nie słucha :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham już ich dobre parę lat. 3 koncerty plus dwa spotkania zaliczone. Jednym słowem uwielbiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joakim Broden to świetny frontman. Mało kto ma tak dobry kontakt z publiką i mało kto tak szanuje swoich fanów.. zresztą cały zespół jest bardzo charyzmatyczny i w porządku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasi przyjaciele z Baralionu przeprowadzili wywiad z Sabatonem, do którego pytania zadawali fani. ;)

Jest nawet jedno ode mnie! :D

 

Myślicie o wystąpieniu albo nagraniu albumu z orkiestrą?

Pär: Bardzo podoba nam się ten pomysł. To trudne i kosztowne, ale któregoś dnia... Myślę, że muzyka Sabatonu świetnie by się sprawdziła w połączeniu z orkiestrą, a także z chórem.

 

Całość dostępna tutaj: http://sabaton.pl/index.php/artykuly/wywiady/347-17-04-2013-sabaton-specjalny-wywiad-dla-polish-panzer-battalion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Sabaton natknąłem się dzięki Uroczystością z okazji Bitwy o obronę Wizny w 1939 roku,podczas relacji pokazywany był teledysk 40:1,fajnie że jest taka kapela która przez muzykę uczy Historii i wydarzeń z przeszłości,mało jest numerów Sabaton które mi się nie podobają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wam się podoba Conver R+ Feuer Frei?

Mi jakoś zupełnie nie przypadło to wykonanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetne teksty, bardzo dobry wokal. Nic dodać nic ująć ^^

Bardzo lubię ten zespół za ten klimat i tematykę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

 

Jeśli ktoś nie słyszał to posyłam 40 :1 po polsku nagrana z polskimi artystami sceny metalowej m in Martą Gabriel z Crystal Viper \m/

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja nie mogę się do nich przekonać. Znaczy, muzyka nie jest zła, ale to wszystko takie jakieś... Podobne do siebie... Nie przepadam za nimi, widocznie jestem INNA. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pablito nie słyszałam tego, ciekawa pozycja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słucham, nie moje klimaty. Podziwiam ich natomiast za miłość do naszej ojczyzny... Jest w nich jej więcej niż w niejednym Polaku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

@Pablito nie słyszałam tego, ciekawa pozycja :)

 

Nie dziwne, że nie słyszałaś, dziś była premiera :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pablito nie słyszałam tego, ciekawa pozycja :)

 

Nie dziwne, że nie słyszałaś, dziś była premiera :P

 

Nie śledzę poczynań Sabatonu, więc nie wiem :P W sumie to znam tylko kilka ich kawałków... jakoś nie miałam do tej pory natchnienia żeby więcej ich słuchać -_-'

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pablito nie słyszałam tego, ciekawa pozycja :)

 

Nie dziwne, że nie słyszałaś, dziś była premiera :P

Premiera była w radiu Owsiaka kilka dni temu i już wtedy po internecie krążyła ta wersja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pablito nie słyszałam tego, ciekawa pozycja :)

 

Nie dziwne, że nie słyszałaś, dziś była premiera :P

Premiera była w radiu Owsiaka kilka dni temu i już wtedy po internecie krążyła ta wersja. ;)

 

@#%&/@-@*&!!##@! Kurcze pieczone! Niech to piorun strzeli! Kurrr zapiał! .... przegapiłam ;<

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.