Jump to content
beatag60

Ulubiony wokalista

Recommended Posts

Freddie Mercury. Dlaczego bo był po prostu zaj*bisty. Cie słyszałem jeszcze w moim życiu chyba innego gościa który miałby taką skalę głosu, oraz pomysły na piosenkę. Po za tym był turbo wariatem na scenie i dlatego go lubię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie potrafię wskazać tego najlepszego, więc wymienie kilku. Kolejność bez znaczenia.

1) Jim Morrison- za to, że swoim głosem potrafił stworzyć niepowtarzalny klimat. Wiele razy gasiłem wszystkie światła w domu i słuchałem płyt The Doors. To jak podróż do innego wymiaru.

2) Axl Rose- teraz co prawda jego głos pozostawia wiele do życzenia, ale w latach 80 i 90 nie było nikogo lepszego od Axla.

3) Mick Jagger- jeden z najlepszych frontmanów na świecie, a przy tym bardzo dobrze śpiewa.

4) Keith Richards- mimo tego, że zazwyczaj gra na gitarze to ma bardzo fajny głos i szkoda, że na koncertach Stonesów śpiewa tylko dwa utwory.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Michael Jackson za umiejętności wokalne ale i udowodnienie że pop potrafi być ambitny.

2. Freddie Mercury za wokal i osobowość sceniczną.

3. Mats Leven za barwę głosu i umiejętności w posługiwaniu się nim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Freddie Mercury

Nie będe oryginalny. Wybitny technik. Nieziemski wokal i wszechstronność od hard rocka przez pop, a na operze kończąc.

 

2.Ronnie James Dio

Dla mnie ideał metalowego wokalu. "Mały" czlowiek o wielkim głosie.

 

3.David Coverdale

Kolejny rockowy klasyk, świetna barwa i zdolności interpretacyjne.

 

4.Bruce Dickinson

Z wiekiem trochę zbladł, ale to wciąz ekstraklasa.

 

5.Jorn Lande

"Syn Coverdale'a", identyczna barwa, tylko więcej metalowego ognia. ;)

 

6.Glenn Hughes

Facet zaśpiewa wszystko od falsetu do ciężkiego rocka.

 

7.G.Kupczyk

Polskie podwórko i mimo śpiewania metalu wyksztalcony muzycznie śpiewak.

 

8.Russell Allen

Repertuar Symphony X średnio lubię, ale już u Lucassena wypada cudownie. Mocarne płuca.

 

9.K.Cugowski

TYm razem polskie atomowe gardło, śmiem twierdzić, że siłą wokalu w latach 70-tych pokrywał swoich zagranicznych konkurentów typu Gillian czy Plant.

 

10.Mats Leven

Charakterystyczna chrypa, podnosi wartość kazdego projektu, w którym ma swój udział.

 

Na pewno układając ten top 10 o kimś zapomniałem, ale trudno się mówi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejność przypadkowa:

 

1. Serj Tankian - uwielbiam jego mocny głos i sposób w jaki nim operuje (od piskliwego, wysokiego do niskiego i dźwięcznego jak dzwon). W piosenkach uwagę przykuwa też jego egzotyczny akcent, podkreślający pochodzenie (Serj pochodzi z Libanu) oraz szybkość z jaką potrafi śpiewać. Głos Tankiana jest, według mnie, niepowtarzalny i niemożliwy do pomylenia z jakimkolwiek innym.

 

2. Keith Richards - z wiekiem głos tego pana staje się coraz to bardziej fascynujący. Z młodzieńczego głosu przeszedł do ładnego, chropowatego wokalu, który po raz pierwszy (i mam nadzieję, że nie ostatni) usłyszałam w piosence This Place is Empty z albumu A Bigger Bang.

 

3. Freddie Mercury - czy naprawdę muszę po raz setny pisać dlaczego? Posłuchajcie sobie Show Must Go On, Bohemian Rhapsody, albo We Are The Champions - to chyba mówi samo z a siebie!

 

4. Axl Rose - choć teraz brzmi jak przypiekana wiewiórka, a nie wokalista, za starych, dobrych czasów był wyjątkowym wokalistą. Jego głos można było uwielbiać, lub nienawidzić. Skrzek, jęk, pisk, chrypa - z czasem zaczęłam doceniać ten wokal.

 

5. Marco Hietala - mówicie co chcecie - ja kocham jego głos! Jest nie do pomylenia, bardzo charakterystyczny głos wściekłego wikinga!

 

6. Mick Jagger - co prawda głos Jaggera wcale nie należy do najlepszych w historii muzyki, ale zważywszy na samą tylko charyzmę i butę zasługuje na wyróżnienie.

 

7. Jim Morrison - lubię jego subtelny, spokojny głos w piosenkach The Doors. Tak po prostu. Uważam, że był pod względem zdolności wokalnych absolutnie niedoceniany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Top2 Girduna. Nie przesadam za męskim wokalem. Oprócz nich. Faworyci nad faworytami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marco Hietala- za spokojny ale mocny wokal, Mikael Stanne- za tembr głosu, Freddie Mercury- za wokalną wszechstronność, Bruce Dickinson- za tembr, za moc, za kunszt, za Iron Maiden:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja lista wokalistów:

* Jim Morrison,

* Robert Smith,

* Bruce Dickinson,

* R. J. Dio,

* Jonathan Davis,

* MegaDave,

* ofc. Marco,

* Tilo Wolff,

* Ronny Moorings...

I powinnam dostać w łeb, albowiem zupełnie nie wiem, jakim cudem mogłam nie wpisać Dave'a Gahana, hańba mi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Freddie Mercury

Nie będe oryginalny,wybitny technik.Nieziemski wokal i wszechstronność od hard rocka przez pop a na operze kończąc.

 

2.Ronnie James Dio

Dla mnie ideał metalowego wokalu."Mały" czlowiek o wielkim wokalu.

 

4.Bruce Dickinson

Z wiekiem trochę zbladł ale to wciąz ekstraklasa.

 

7.G.Kupczyk

Polskie podwórko i mimo śpiewu metalu wyksztalcony muzycznie śpiewak.

 

Kolejność przypadkowa:

 

1. Serj Tankian - uwielbiam jego mocny głos i sposób w jaki nim operuje (od piskliwego, wysokiego do niskiego i dźwięcznego jak dzwon). W piosenkach uwagę przykuwa też jego egzotyczny akcent, podkreślający pochodzenie (Serj pochodzi z Libanu) oraz szybkość z jaką potrafi śpiewać. Głos Tankiana jest, według mnie, niepowtarzalny i niemożliwy do pomylenia z jakimkolwiek innym.

 

4. Axl Rose - choć teraz brzmi jak przypiekana wiewiórka, a nie wokalista, za starych, dobrych czasów był wyjątkowym wokalistą. Jego głos można było uwielbiać, lub nienawidzić. Skrzek, jęk, pisk, chrypa - z czasem zaczęłam doceniać ten wokal.

 

5. Marco Hietala - mówicie co chcecie - ja kocham jego głos! Jest nie do pomylenia, bardzo charakterystyczny głos wściekłego wikinga!

 

Zgadzam się z każdym z ww. Dorzucę jednak swoich mistrzów.

 

Maynard James Keenan

Brak słów. Poruszający wokal. Przeszywa wnętrze, paraliżuje zmysły.

 

Rob Halford

Gloria vocis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trent Reznor za całokształt. za jego teksty i za świetny głos. za wszystko.

Ville Valo jak słyszę jego głos to mam ciary na plecach.

Freddie Mercury był prawdziwym artystą. miał świetny głos, a to ak zachowywał się na scenie... no był w swoim żywiole i to było czuć. świetnie przekazywał emocje.

David Bowie nie przepadam za całą jego twórczością, ale są takie utwory, w których jest naprawdę wspaniały. i nigdy nie przestanę go słuchać.

Michael Jackson słuchałam go gdy byłam małym dzieciakiem. miał wspaniały głos. jego niektóre teksty były tak przejmujące, że nie raz zdarzało mi się uronić łezkę gdy słuchałam np. Earth Song... przepiękne...

Jack Black jego bardzie lubię za tą radosną twórczość Tenacious D :) za jego wizerunek no i oczywiście za to jak śpiewa :)

Till Lindemann za mocny głos, za to, że dzięki niemu język niemiecki stał się dla mnie przyjemny :) i za wizerunek, za świetne teledyski Rammsteina, ciekawe okładki płyt i super show na koncertach :)

Johnatan Davies nikt nie ma takiego głosu, nikt nie pisze takich tekstów i niewielu radzi sobie tak dobrze ze wszystkim czego się dotknie.

Rysiek Riedel za wszystko. po prostu.

Serj Tankian za to, że jest wyjątkowy :)

Maciej Maleńczuk bo kocham jego głos.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Mark Jansen. Najlepszy growl, jaki słyszałam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za super głos, styl, świetne piosenki: Kari Tapio, Samuli Edelman, Juha Tapio, Lauri Tahka, Lauri Ylonen, Olli Lindholm, Marco Hietala,Tuomas Holopainen :) K. Cugowski,Piotr i Wojtek Cugowscy, Seweryn Krajewski, Andrzej Piaseczny, Chad Kroeger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trent Reznor za całokształt. za jego teksty i za świetny głos. za wszystko.

To przy duecie z Bowie'm pewnie odpływasz ;)

Osobiście bardzo bardzo Trenta, od pierwszych poczynań NIN.

Johnatan Davies nikt nie ma takiego głosu, nikt nie pisze takich tekstów i niewielu radzi sobie tak dobrze ze wszystkim czego się dotknie.

Zgadzam się. Poza tym wulkan energii i naturalności na scenie :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trent Reznor za całokształt. za jego teksty i za świetny głos. za wszystko.

To przy duecie z Bowie'm pewnie odpływasz ;)

 

ooo taaak... uwielbiam ♥ jeden z moich ulubionych kawałków ever ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

margoQ - dzięki, dzień zaczął się wspaniale ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bruce Dickinson,James Hetfield,Joakim Broden,Andreas Deris,Ville Valo i oczywiście Marco Hietala

 

EDIT- To pozwólcie że dopiszę jeszcze -Tilo Wolf,Kurt Cobain i Chrigel Glanznmann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marco Hietala i Dani Filth♥ i jeszcze Marilyn Manson i Jonathan Davis :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubicie Marilyna Mansona? :)

 

marilyn_manson___smells_like_children_by_natdor-d55f6ay.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asz ty lubisz się czepiać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Nie, staram się utrzymać tutaj porządek, o co prosiła mnie Beata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dave Gahan - za... barwę i zmysłowość jaką obdarza utwory swoim głosem ♥

Ville Valo - wokal, w niektórych momentach można się rozpłynąć ^^

Robert Smith - za osobowość, bardzo ciekawa indywidualność.

Freddie Mercury - głos i osobowość. Osoba, która żyła muzyką, na scenie przysłowiowa ryba w wodzie.

Petri Lindroos - osobowość i duży sentyment ze względu na początek znajomości z melodeath i folk metalem ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.