Jump to content
beatag60

Ulubiona wokalistka

Recommended Posts

Tutaj także mógłbym napisać Frediego jak wpisałem w wokaliście ale tego nie zrobię :P Tutaj można by wpisać panienke z Within temptation. Ma taki miły ciepły głos i nawet potrafi czasem coś wysoko zaśpiewać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uwielbiam Anette ♥ Gdyby nie ona pewnie nie słuchałbym NW xD Bardzo lubię też Manuelę Kraller,Tarję of kors, Simone Simons, Sharon den Adel i Annę Murphy :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

My Top 3:

1. Floor Jansen- za całokształt, kto słyszał ostatnie GLS wie o co mi chodzi.

2. Björk- za islandzką żyletę.

3. Lori Lewis- Tarja? Chyba nie słyszeliście sopranistki Theriona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężka sprawa, bo chyba nie da się oddzielić osoby od repertuaru. I jest sporo fenomenalnych wokalistek typu Górniak, tyle że repertuar zupełnie nie mój, więc ogranicze się do tych, które także muzycznie mi odpowiadają.

Moje Top 5:

 

1.Floor Jansen

Już od lat, za wszechstronność i niesamowitą moc w głosie .Przy tym encyklopedia jeśli chodzi o technikę śpiewu.

 

2.Tarja Turunen

Za barwę i klimat, poza tym, czy trzeba coś mówić.

 

3.Sharon den Adel

Wielkie umiejętności interpretacyjne i cudowna barwa.

 

Osobiście uważam ją za najlepszą sopranistkę w szeroko pojętej muzyce rockowej, na żywo kryształ.

 

5.Masha Archipova

Mogłoby tu być sto innych wokali, które uwielbiam, ale niech będzie dla urozmaicenia wokalistka Arkony, która naprzemiennie śpiewa i growluje obie rzeczy robiąc tak samo świetnie ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra po ostatnim wykonaniu piosenki Ghost love score chyba zmieniłem ulubioną wokalistkę. Jest nią obecnie Floor :) Normalnie co ta Pani odstawiła w tym numerze, to coś pięknego....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam w tym zbytnio ogarnięcia, bo mam bardzo wąski krąg muzyczny.

Tarja- mocny głos, wysokie oktawy, Floor- również mocny, ale przeszkadza mi w utworach z DPP i Imaginaerum, Anette- przyjemny dla ucha, niezbyt mocny, czasami słaby ale bardzo przyjazny, Simone Simons- świetny a'la opera, przyjemnie się słucha, Sharon- przyjazny dla ucha, ale niezbyt mocny, Nergal- cud, miód i malina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na teoretycznej stronie muzyki i wokalu znam się raczej słabo jako laik, ale napiszę tu kilka moich subiektywnych opinii na temat lubianych przeze mnie wokalistek.

 

Sharon den Adel - piękny, bogaty głos w połączeniu z muzyką WT działa cuda! Do tego, bardzo udany , moim zdaniem, metalowo-symfoniczny wizerunek sceniczny.

 

Tarja Turunen - co prawda teraz jej głos ulega stopniowemu pogorszeniu, ale kiedyś to była zacna marka. Wspaniały, silny sopran! Do tego ciekawy image na scenie - ach te czerwono-czarno-żółte firanki!:-D

 

Janis Joplin - (omal bym zapomniała) któż nie zna tego wspaniałego, ochrypłego żeńskiego wokalu z dawnych czasów? Uwielbiam emocje i siłę w jej głosie!

 

Simon Simons - nie słucham za bardzo E., ale z tego co zasłyszałam kobitka ma piękny głos! Do tego wygląda całkiem na rzeczy. Kiedyś miałam nadzieję, że jakimś cudem wezmą ją do NW po wyrzuceniu Tarji - można pomarzyć, hę?:blush:

 

Lori Lewis - Therion to nie bardzo moja bajka, ale wokalistki, także można im pozazdrościć. Piękny głos!

 

Amy Lee - kiedyś słuchałam często Evanescence - teraz raczej nie słucham. Jednak nadal uważam, że głos Amy jest dobry; dosyć mocny i chociaż bez większych ciarek, ochów i achów - mogę go lubić!;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprócz Anetki i Tardży (obie kocham :) ), cenię jeszcze Simone Simons, Floor Jansen, Sharon Den Adel i Charlotte Wessels :) to scena metalowa. Natomiast poza? Kate Bush. Moja faworytka. Geniusz. No i znienawidzona przez wszystkich Lene Lovich xD cenię też bardzo Amandę Palmer. Oryginalna - ale świetna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simone Simons- za słodycz w głosie, Floor Jansen- za absolutny wokalny geniusz, Sarah Brightman- najpiękniejszy sopran:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z wokalistek najbardziej lubię:

* Siouxsie,

* Tori Amos,

* Anouk,

* Chylińską,

* Joss Stone

a z "metalowych":

* Tarję

* i Floor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eLL - za klimat jaki budowała, za nieprzespane noce ^.^

Tarja - dzięki niej pokochałam NW

Chylińska - chyba najlepszy polski wokal, szkoda, że się teraz tak zmarnowała.

Lisa(Draconian)

Carmen(Ava Inferi)

Aleah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amy Lee - kiedyś słuchałam często Evanescence - teraz raczej nie słucham. Jednak nadal uważam, że głos Amy jest dobry; dosyć mocny i chociaż bez większych ciarek, ochów i achów - mogę go lubić!;)

 

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych wokalistek. Dorzucę jeszcze Amy Winehouse (tak, słuchałem jej zanim umarła xD) i Birdy. Obecnie z kobiecych wokalów zachwycam się Floor Jansen. Ona wygrywa internet. Widzieliście klip Ghost Love Score zmiksowany, w którym Tarja i Floor śpiewają razem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tarja.

"dawna" Chylińska.

Amy Winehouse - w sumie to niewiele jej utworów mi się podoba, ale kawał głosu baba miała... i uwielbiam słuchać tych kilku...

Bjork.

Adele.

Vas Kallas - za ten jej power :)

 

i tyle mi na razie do głowy przychodzi. jakoś tak wolę facetów słuchać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Amy Lee. Znacie.

Evanescence to był pierwszy zespół wykonujący prawdziwą muzykę, którego zaczęłam słuchać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To teraz ja ;) Włóczyłam się po forum z nudów i znalazłam ten temat.

 

Całkiem pierwsze moje zetknięcie z czymś, co można nazwać 'dobrym wokalem' to była Tarja. I do dziś mam sentyment do starego NW, nawet jeśli teraz nie poszłabym na koncert TT.

Potem wsiąkłam w symphonic metal i były takie panie jak Simone (ten dziwny, 'nosowy' wokal. Ale to nie zmienia faktu, że ją uwielbiam ;)), Charlotte Wessels, no i Aneta. Niby pop, ale było całkiem fajnie.

I jeszcze pani z Therion, Sarah Jezebel Deva, i oczywiście Floor. Do tej ostatniej nabrałam szacunku dopiero niedawno. Jej głos jest niesamowity to jedno, ale ta lekkość z jaką wchodzi nawet w wysokie rejestry...

 

A teraz zaczynam poznawać te takie mniej 'metalowe' panie. Moje ostatnie odkrycie - Nicole Scherzinger, która jak się okazuje nie jest popową gwiazdką z komputerowym głosem, tylko ma czysty, klasyczny wokal :)

Dalej - Sierra Boggess i jej niesamowite występy w Upiorze z Opery jako Christine.

I na koniec Lea Salonga, gwiazda Les Mis jako Fantine.

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tEDKtekJpYk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie uwielbiam za barwę: Sharon den Adel, Katie Melua, Anette Olzon, Laura Pausini,

Lisa Middelhauve, Eithne Ní Bhraonáin (Enya).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja dorzucę też coś od siebie mój Ranking

1.Tarja

2.Marta Gabriel

3.Angela Gossow

4.Metalic Kitty

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Tarja za czasów Nightwish

2. Floor Jansen

3. Angela Gossow

4. Enya

5. Florence Welch

6. Dawna Chylińska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejnośc nie do końca przypadkowa, ale też nie jakoś szczególnie wiążąca (oprócz pierwszego miejsca):

1. Kate Bush - moja absolutna faworytka, cenię ją nie tylko ze względu na głos, ale także kreatywność. Uwielbiam jej twórczość.

2. Jutta Weinhold - wielka zapomniana, jak się zdaje, metalowej sceny, wokalistka heavy metalowej grupy Zed Yago. Kocham tę jej chrypę, charakterystyczną barwę i surowość głosu.

3. Vibeke Stene - komentarz zbędny, jak sądzę ;). Mam nadzieje, że nie zniknęła z metalowej sceny na zawsze.

4. Tarja - za mocny, wysoki głos, a także ciekawą barwę - jestem wciekła, że w jej ostatnich występach nie mogę się nią cieszyć przez tę głupią manierę.

5. Masza "Scream" Archipowa - za połączenie naturalnego głosu z growlem, ale w dużej mierze także za osobowość sceniczną.

6. Anette Olzon - przede wszystkim za umiejętności interpretacyjne.

 

Uch, chyba już przestanę, bo coś czuję, że mogłabym wymieniać i wymieniać. Uwielbiam jeszcze Kitty Saric, Lisę Gerrard, Agnethę i Fridę z ABBY (:devil: \m/) i... na pewno pominęłam kilka ważnych osób.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

5. Masza "Scream" Archipowa - za połączenie naturalnego głosu z growlem, ale w dużej mierze także za osobowość sceniczną.

 

Na poczatku jak zaczynałem słuchać Arkony to się dziiwiłem czemu w opisie płyty nie ma tego faceta co growluje :D, a potem ogladnałem sobie koncert i ujrzałem prawdę... Niesamowite jak Masza przechodzi płynnie między naprawdę pięknym śpiewem a growlem, również jedna z mocih ulubionych wokalistek.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

5. Masza "Scream" Archipowa - za połączenie naturalnego głosu z growlem, ale w dużej mierze także za osobowość sceniczną.

Na poczatku jak zaczynałem słuchać Arkony to się dziiwiłem czemu w opisie płyty nie ma tego faceta co growluje , a potem ogladnałem sobie koncert i ujrzałem prawdę... Niesamowite jak Masza przechodzi płynnie między naprawdę pięknym śpiewem a growlem, również jedna z mocih ulubionych wokalistek.

No i dowiedziałam się czegoś nowego, bo nie miałam o tym pojęcia :happy:

Chociaż też zbytnio się w twórczość Arkony nie wgłębiałam, znam tylko parę utworów ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Simone Simons

2. Tarja Turunen (w Nightwish)

3. Masha Scream Arhipova

4. Amy Lee

5. Sharon den Adel

6. Floor Jansen

7. Tori Amos

 

To takie ulubione wg kolejności ^^

edit. Jeny, jak mogłam zapomnieć o Sharon?! ; o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.