Jump to content
Taiteilija

Vehicle of Spirit

Recommended Posts

Ja przyjmuję wszystko jak leci..bo innego wyjścia nie ma i cieszę się jak dziecko na to widowisko. Zamówiłem wysyłkowo w Empiku ale pewnie do świąt nie dojdzie. Jak myślicie ? U nich data premiery nadal wisi na 9 grudnia heh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

To już za kilka dni! Trzeba przyznać, że earbook prezentuje się niezwykle okazale! Piękne wydanie :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Hymmm, post pod postem, ale wybaczcie! Nie mogę się doczekać ;)! W poniedziałek zamawiam preorder. Tym razem obiecałam sobie, że nie będę "łapać" fragmentów, słuchać wybiórczo, na szybko, odtwarzać w laptopie lub smartfonie z zepsutymi słuchawkami ;) Gdy dostanę swój egzemplarz zamierzam przesłuchać i obejrzeć go na spokojnie, od deski, do deski, na dobrym sprzęcie, w systemie Blu-ray. Wtedy będzie można mówić o jakości nagrania, dźwięku itp. Chociaż nie jestem ekspertem, to jeśli chodzi o dźwięk, można było wyczuć różnicę między Wembley, a Tampere.

Mystic ma chyba najlepszą ofertę cenową https://www.mystic.pl/produkty.htm?search_text=nightwish+vehicle+of+spirit

Trzeba napisać list do Św.Mikołaja ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 dni! Przyznam szczerze, że przez te wszystkie zapowiedzi i pojedyncze nagrania z koncertów, naprawdę zaczęłam z niecierpliwością oczekiwać tego DVD ^^ Podobnie jak z Act II, już zaplanowałam, że zamawiam mediabooka i koniec! :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokonało się. Złożyłem zamówienia na edycję 3DVD w empiku. Powinno dojść przed świętami (20 lub 21 grudnia). Nie mógłbym sobie odpuścić, nie móc delektować się muzyką Nightwisha w urodziny ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to ci niespodzianka :D ! Nie sądziłam, że tak szybko dostanę swój preorder! Zamówiony w poniedziałek dotarł już dziś, dzień przed premierą! Mystic się postarał. Oczywiście tak jak sobie powiedziałam, nie oglądam na szybko, chaotycznie przerzucając utwory i sceny. Chociaż korci niesamowicie, muszę to zostawić na później (przedświąteczny, totalny brak czasu :P ). Poza tym, żeby napisać coś więcej o całym wydawnictwie, trzeba go obejrzeć na spokojnie. Oba koncerty plus dodatki i wówczas można coś powiedzieć, porównać, ocenić. "Vehicle Of Spirit" Earbook jest przepięknie wydane! Znajdziecie tu mnóstwo zdjęć z koncertów, zza kulis, fragmenty artykułów z gazet, foto promo itp. Siedem płyt standardowo wbudowane w okładki. Może jutro zdołam ogarnąć chociaż te dodatkowe klipy i "extras", bo główne koncerty zostawiam na deser ;)! Dziś tylko mały "unboxing review" ;)

g7Y80XC.jpg


NGgHb4x.jpg


zTP9pLP.jpg


YPpdbxm.jpg


XFBdZ5k.jpg


LWBYsbY.jpg

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Earbook prezentuje się zacnie :)! Może to głupie pytanie,ale czy na koncertach z Wembley i Tampere oprócz kawałków z EFMB grane były utwory z Once lub Imaginaerum?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galerii ciąg dalszy..:)

gbQHXFz.jpgS99ioM6.jpgTRXnFIr.jpg


Earbook prezentuje się zacnie :)! Może to głupie pytanie,ale czy na koncertach z Wembley i Tampere oprócz kawałków z EFMB grane były utwory z Once lub Imaginaerum?

Oczywiście :)! Na koncercie na Wembley Arena zaprezentowali: Storytime, Nemo, I Want My Tears Back, Ghost Love Score, Last Ride Of The Day, a w Tampere: Dark Chest Of Wonders, Storytime, Ghost Love Score i Last Ride Of The Day.

Dodatkowo niektóre z tych utworów nagrano jeszcze podczas innych występów np. w: Vancouver, Buenos Aires, Mexico City, Joensuu, Masters Of Rock, Nightwish Cruise, Rock In Rio i innych. Jest co oglądać :)!

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jest w dodatkach The Poet and the Pendulum z Mexico City ♥ idę oglądać :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzałam show z Wembley. Ciężko się odnieść, bo nie widziałam reszty materiału, ale to takie moje pierwsze wrażenia i odczucia na gorąco. Oczywiście ogólne wrażenie bardzo pozytywne, bo nawet porównując z "Showtime, Storytime" jest duży progres. Zarówno jeśli chodzi o produkcję, elementy wizualne, dźwiękowe jak i samo wydanie. Wembley jest niewątpliwie szczególnym miejscem występów i koncert zorganizowano z wielkim rozmachem. Dużo pirotechniki, efektów świetlnych, niesamowita publiczność. Nagranie dźwięku nie pozostawia zastrzeżeń. Bardzo dobrze słychać brzmienie instrumentów, wyodrębnione wokale Floor, Marco i Troya są nagrane czysto, dla mnie wręcz idealnie! W utworach, gdzie śpiewają w duetach, głosy wokalistów świetnie współgrają ze sobą. W czasie całego show jest sporo zbliżeń na Floor, a to sprawia wrażenie takiej bliskości i dokładności. Również Emppu jest widoczny z dość bliskiej odległości. Troy zachwyca grą na wielu instrumentach, których dźwięk i brzmienie słychać idealnie. Szczególnie niesamowita jest jego solówka na początku "The Greatest Show On Earth". Ale nie tylko. W ogóle bardzo urozmaica wszystkie utwory swoją grą i śpiewem. Niestety, kamera która z boku pokazuje Tuomasa, była chyba mało stabilna, cały czas trzęsie się obraz, ujęcia są krótkie i jakby "urwane". Podobnie jest z zoomem na Kaia. Nie wiem, z czego to wynika. Może te energiczne i czasem gwałtowne ruchy wykonywane przez muzyków rzutują w danej chwili na jakość ujęcia? Ale z drugiej strony skaczącą i machającą włosami Floor widzimy bez żadnych zakłóceń ;). Jeśli chodzi o piosenki, to podoba mi się wszystko! Ale moją szczególną uwagę zwróciło mistrzowskie wykonanie "The Poet And The Pendulum"! Istna magia! Oczywiście tradycyjne, bardzo piękne zakończenie "Ghost Love Score", fajny gest Floor i Emppu, a potem Floor cała w tym dymie ;) Super efekt! Moją uwagę przykuły też śmieszne, małpie odgłosy Marco i Troya w "TGSOE". Tych "detali" i momentów jest znacznie więcej. Ale to trzeba zobaczyć ;)! Koncert wieńczy niesamowite, wzruszające zakończenie z udziałem profesora Richarda Dawkinsa. Te kilka słów czyta w bardzo szczególny sposób, z takim namaszczeniem i przekazem, że nie sposób się nie wzruszyć. I tak też się stało, bo płakałam razem z publicznością w pierwszych rzędach na Wembley Arena..

Podobno występ z Tampere jest jeszcze lepszy, barwniejszy, bardziej spektakularny i o wiele lepiej wszystko słychać! Nie widziałam go jeszcze, ale może ktoś z Was oglądał? Jestem ciekawa, co sądzicie o poszczególnych koncertach i ogólnie o całym "Vehicle of Spirit" :)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja przesyłka dotarła wczoraj. Empik bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ! Też jestem dopiero po Wembley. Również zwróciłem uwagę na tą rozdygotaną kamerę przy Tuomasie. Musiała być chyba na zbyt lekkim tatywie a scena jednak pracuje. Pewnie przez to nie ma zbyt dużo ująć z bliska na klawisze.

Podoba mi się widok rozświetlonych ekranów na ciemnej scenie z dala. Tworzą one jakby ołtarz z perkusją pośrodku. Ciekawe czy to zamierzone czy przypadek :)  

Ogólnie extra przednie przedstawienie !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpisanie "Vehicle of Spirit" w Spotify zwraca w wyniku EP z 4 piosenkami. Czy w tych zestawach zakupionych przez Was było, oprócz DVD, coś takiego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To są cztery utwory, które były zwiastunami i promowały wydawnictwo. W tej najbardziej obszernej wersji są też płyty audio, więc to pewnie z nich pochodzą te nagrania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W edycji earbook jest płyta CD z koncertem z Wembley a live ep-ka  ze spotitfy zawiera piosenki SBTB  i Alpenglow z Wembley ; Stargazers  i My Walden z Tampere.

 

http://www.empik.com/vehicle-of-spirit-earbook-nightwish,p1132339219,muzyka-p (nie trzeba być jakimś ultra geniuszem,żeby się skapnąć,że CD w earbooku pochodzi z jednego a nie z dwóch koncertów)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amaranth brzmi prawie tak samo jak na Showtime tylko wokal sto razy lepszy! Floor nawet w tych samych miejscach podczas zwrotem daje publiczności śpiewać i mówi prawie te same teksty. Mimo że setlisty prawie takie same to powiem szczerze że jestem pod dużym wrażeniem. Po Showtime z dystansem podchodziłam do tego DVD, Ale naprawdę mi się podoba. Obydwa show mają w sobie coś magicznego co wyciska ze mnie łzy wzruszenia. Aż przypomina mi się Czad i jeszcze bardziej wtedy chce mi się płakać. Nie potrafię opisać słowami mojego zachwytu. Dziękuję DE za szansę obejrzenia tych niesamowitych koncertów! ♥

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vehicle of Spirit dostarcza niesamowitych wrażeń, spaja z zespołem za pomocą unikalnej magii która płynie dwutorowo, z widowiskowego Wembley oraz klimatycznego Tampere. Jakość obrazu i dźwięku jest bardzo dobra (oprócz mankamentów wcześniej wspomnianych w tym wątku). Szkoda, że na krążku "Extras" nie ma "Wishmaster" i "The Siren", nie można mieć wszystkiego. Nightwish nie pozwala o sobie zapomnieć. Nowa płyta w 2015, koncert w Polsce a teraz piękne podsumowanie. Mam głęboką nadzieję, że 2017 przyniesie pierwszy powiew, nowej ery mistrzów symfonicznego metalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakość dźwięku jest naprawdę znakomita. Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, że najlepszą formę wokalną Floor prezentuje na trzecim bonusowym krążku. Nie żeby na dwóch głównych koncertach była słaba, wręcz przeciwnie, ale jakoś w kilku występach dodatkowych ma wręcz najlepszą formę ever niemal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem mile zaskoczony ceną wersji 3 DVD, szczególnie że to ok 40 utworów. Niemal zacząłem rozważać kupno, ale biorąc pod uwagę że DVD u mnie domu pokrywają się kurzem, raczej sobie odpuszczę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam za sobą nareszcie pierwsze wrażenia z pięknie opakowanym i bogatym zestawem "Vehicle of Spirit". Po całym dniu nauki potrzebowałam przerwy, a pudełko, które dostałam na urodziny złowrogo już na mnie łypało. Wczoraj obejrzałam nagranie koncertu z Wembley i jestem mile zaskoczona. To na pewno lepszy kawałek nagrania niż SS.

Doskonale poprawili dźwięk. Nawet oglądając (shame, shame, shame!) na laptopie (ale z niezłymi głośnikami), słyszałam bas! Cudowne! Trochę lepiej mogli, moim zdaniem, wyostrzyć wokal, bo czasami Floor lekko "tonęła" w instrumentach. No i mogę się jeszcze przyczepić do pracy kamery - EOAE była pod tym względem prawdziwym majstersztykiem, a tu trochę kamera drżała i jej praca była mało dynamiczna, ale... ja się chyba lubię czepiać. ;)

Poza tymi dwoma mikro wadami koncert wciągnął! :D

WYLASR brzmiało świetnie z gitarą Troya, TPATP z wokalem Floor zyskało nową jakość (te partie dziecięcego chóru w części z "turquoise waterfall", które śpiewała były... przejmujące), a 7DTTW, którego nigdy nie lubiłam właśnie zaczęłam lubić! No, ale usłyszeć w całości TGSOE, z tą gitarą Troya zamiast instrumentu smyczkowego (wiolonczela?), subtelnie operową częścią na początku utworu, Dawkinsem na końcu... Słowem... TAKE ME TO FINLAND I HAVE TO HUG ALL OF THEM!

Nic jednak nie cieszy mnie tak, jak to, że mam jeszcze cały koncert w Tempere i wielką paczkę dodatków z akustyczną wersją ER jako wisienką na torcie (bardzo chciałam to usłyszeć!). :)

Tai jest na tak!

P.S. Dodam jeszcze, że Floor roztacza wokół siebie tak szczerze sympatyczną aurę, że nie potrafię jej nie lubić; naprawdę sprawia wrażenie osoby ciepłej i tak normalnej... To miło ociepla serducho. :)

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Waszym zdaniem lepiej pod względem muzyczno-wokalnym wypada VoS czy SS? Pytam bo nie mam żadnego, a obu na pewno nie zamierzam kupować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Waszym zdaniem lepiej pod względem muzyczno-wokalnym wypada VoS czy SS? Pytam bo nie mam żadnego, a obu na pewno nie zamierzam kupować.

Zdecydowanie VoS. SS to koncert nagrany na festiwalu, więc setlista jest bardzo... hmm... typowa (dużo szybkich, znanych powszechnie kawałków). Ponadto nawet Tuomas był przeciwny nagrywaniu tego koncertu, bo na festiwalu nie mogli sobie pozwolić na zastosowanie wszystkich tych chytrych dyngsów, które przygotowali na widowiskowe koncerty solo, a nie festiwalowe. Dźwięk na SS jest słabiej nagrany - o wiele, wiele gorzej niż na VoS, a Floor brzmi teraz zdecydowanie lepiej niż wówczas. Miała czas, żeby piosenki sobie na spokojnie przećwiczyć, przyzwyczaić się do nich i dostała w końcu repertuar jej własnych kawałków, a nie utworów oryginalnie śpiewanych przez Tarję czy Anette.

Polecam VoS też z powodów czysto ekonomicznych. SS to jeden koncert, kilka dodatków (chyba, bo moja kopia jest w niestudenckim domu) i dokument. Bardzo standardowa zawartość tego typu wydawnictw, a VoS to dwa pełne koncerty po 17 kawałków każdy i 10 utworów live w dodatkach (no i wywiad z Dawkinsem na koniec). 

Co jeszcze mogę dodać, żeby trochę ułatwić wybór... Dźwięk na VoS jest świetnie nagrany (słychać bas i wszystkie instrumenty!), co prawda wokal mógłby być nieco bardziej wyśrubowany, ale jest i tak o wiele lepiej niż na SS. Na Wembley jest ciekawy klimat i bardziej oryginalna, moim zdaniem, setlista, a ten drugi koncert, w Tempere - tu z kolei Floor jest w lepszej kondycji wyraźnie i lepiej śpiewa niż na Wembley. Praca kamery w obu przypadkach mogłaby być lepsza (Wembley szczególnie), ale i SS pod tym względem nie zachwyca, więc to żadna ujma dla VoS. EoaE wciąż pobija rywali w tym aspekcie.

Ilość plusów i minusów obu wydawnictw nadal świadczy na korzyść VoS. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całe Vehicle of Spirit (pełen koncert z Wembley) pojawiło się oficjalnie na Spotify.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podoba mi się jakość tego nagrania. Na Spotify brzmi to strasznie, a same wykonania też dość płytkie. Szczególnie Ghost Love Score. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.