Jump to content
Gabrysia Wilk

Okładki Nightwish

Recommended Posts

Którą okładkę najbardziej lubicie? A może niektóre wcale się Wam nie podobają? Ja zacznę od siebie:

 

Angels Fall First - bardzo ładna, klimatyczna okładka, utrzymana w spokojnej kolorystyce. Podoba mi się

 

Oceanborn - fajne kolorki, aczkolwiek trochę za dużo tu naćkane - ta sowa mogłaby zniknąć... W sumie jest nieźle

 

Wishmaster - niestety okładka, która mi się najmniej podoba. Nie wiem kompletnie, o co w niej chodzi

 

Over The Hills And Far Away - jak na mój gust trochę mdła

 

Century Child - jedna z moich ulubionych okładek. Ładna kolorystyka, widać nawiązania do poszczególnych utworów

 

Once - piękna okładka, bardzo pasująca do klimatu płyty.

 

Dark Passion Play - ta okładka jest trochę mroczna. Widać, że jest nawiązanie do pierwszego utworu na płycie, czyli "The Poet And The Pendulum"

 

Imaginaerum - całkiem niezła, aczkolwiek bez rewelacji

 

Endless Forms Most Beautiful - bardzo oszczędna, ale ładna

 

Teraz czekam na Was ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przywiązuję się do okładek, więc nie mam jakichś zdecydowanych faworytów. Mam co prawda w pokoju ksero grafiki z okładki Oceaborn, ale też nie jest to jakiś wyraźny lider. (Może już mi się opatrzyła, skoro ciągle mam ją przed oczami?). AFF też mi się podoba ze względu na swój minimalizm. Chyba jednak głos pójdzie na EFMB, ze względu na pomysł.

 

Z singli podobaja mi się okładki do "Sleeping Sun 4 Ballads of the Ecplise", "Erämaan viimeinen", może też "Endless forms most beautiful".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moimi ulubionymi były okładki z Century Child i Oceanborn, nawet dawno temu sobie marzyłam żeby mieć deskę snowboardową z topielicą z okładki OB :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiałam się długo nad tymi okładkami, ale bardzo ciężko jest wybrać tę jedną, jedyną czy utworzyć ranking  Każda ma w sobie to "coś", coś symbolizuje, przywołuje pewne odczucia i skojarzenia. I co ciekawe, wszystko, co prezentują grafiki na okładkach płyt NW mogę dopasować do chwil w moim życiu, do tego co lubię, co mnie fascynuje i wzbudza refleksje. Wszystkie są dla mnie ważne i szczególne :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki świetny temat! Naprawdę do tej pory takiego nie mieliśmy? Czy to możliwe, że została przeoczona taka ciekawa dyskusja? Mniejsza o to! Choć w kwestiach np. teledysków Nightwishowi daleko do wirtuozerii, to, jeżeli chodzi o okładki, szczególnie te starsze, naprawdę jest im blisko do gwiazd! Uwielbiam zwłaszcza pierwsze trzy; okładki do Angels Fall First, Oceanborn i Wishmastera, ale i okładką Imaginaerum nie pogardzę! AFF i drzewo na tle zachodzącego słońca - coś genialnego w swej prostocie! Coś kojącego i rzewnego, przywodzącego na myśl utwór Nightwish Angels Fall First. Czysty, marzycielski młody Tuomas! Wishmaster pożera mnie bogactwem ostrych i soczystych kolorów! Imaginaerum, całkiem inne, niż te pierwsze okładki, jest zaś mrocznym, tajemniczym i dziwnie pociągającym cudem, czymś ekscytującym ale i niepokojącym - wesołym miasteczkiem, opustoszałym i pięknym w tym osamotnieniu. Celowo pominęłam w tym opisie okładkę Oceanborn, bo, gdybym musiała, absolutnie musiała, wybierać, to okładka OB jest moją ulubioną. To surrealistyczne oko ze źrenicą w formie planety, ta kobieta w toni morskiej i sowa. Rysunkowa, ziarnista faktura, nasycone kolory i pewna linia (jak w przypadku WM) i całkowicie niespodziewane połączenie symboli, wraz z atmosferą; taką przestrzenną, spokojną, poważną i niesamowitą, wręcz magiczną, ale też, w jakimś sensie, pełną życia i rezolutną jak The Riddler - to mój wybór!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.