Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian

Podsumowanie konkursu urodzinowego 2016

Recommended Posts

Nadszedł czas na podsumowanie naszego urodzinowego konkursu. :)

Nadesłaliście sporo odpowiedzi i było nam niezwykle trudno wybrać najlepsze z nich. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział ! Mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze. :)

 

 

I tura


 

Zadanie: Zrealizuj temat konkursowy. Interpretacja dowolna: rysunek, grafika, kolaż, zdjęcie, pokaz slajdów, fanowski filmik. Do prac plastycznych dołącz krótki opis (1-3 zdania).

Temat: Kiedyś miałem(am) marzenie a oto ono!

 

I miejsce - aniamaredziak - nagroda: DVD Vehicle of Spirit

[video=youtube]

 

Prowizorka, jak zwykle w moim wykonaniu. Nie potrafię robić ładnych filmów (jeszcze!), a chciałam pokazać jak to NW prowadzi mnie przez życie i inspiruje twórczo ;)

 

 

 

 

 

II miejsce - kwiatkowskaren - nagroda: koszulka Nightwish

 

[video=youtube]

 

Video pokazuje jak ja i moi dwaj bracia – wszyscy zamieszkali we wsi liczącej około 500 mieszkańców – podjęliśmy szaloną (jak na nas) decyzję o spełnieniu jednego z największych marzeń – koncert Nightwish na Czadzie w Straszęcinie! Jesteśmy żywym, trzyosobowym dowodem na to, że marzenia się spełniają.

 

 

 

 

 

III miejsce - zuzaprysz - nagroda: koszulka Nightwish

 

Wyróżnienie - frieda_ch [/size]- nagroda: kolczyki Nightwish

 

 

Link do filmu

 

Temat Waszego konkursu zmotywował mnie do zamknięcia tematu, który narodził się kilka miesięcy przed Czad Festiwalem, kiedy to spontanicznie zaczęłam nucić sobie „Dark Chest Of Wonders" w swojej własnej, wymyślonej wersji tekstowej. Niesiona euforią spełnienia marzenia, stopniowo dopasowywałam własną treść do kolejnych zwrotek, a teraz dopełniłam ją pokazem slajdów. To taka moja krótka i jak najbardziej osobista historia fascynacji twórczością zespołu i spełnienia największego marzenia każdego fana – koncertu. W związku z ograniczeniem czasowym musiałam nieco zmodyfikować melodię i wplotłam w nią moją radosną twórczość :P Zdjęcia są efektem subiektywnego wyboru.

 Zapraszam do mojego „Nightwishowego Wariatkowa". Dzięki Wam wreszcie wyrzuciłam z siebie to, co mi od miesięcy na sercu leżało ;)

Ps. Mam nadzieję, że link działa i da się oglądać filmik. Po pobraniu powinien działać dobrze.

 

 

 

 

 

Wyróżnienie - naomiciel - nagroda: naszyjnik Arabesque

 

 

VYoUMgg.jpg

 

Moja wersja zdjęcia zespołu z publicznością podczas Czad Festiwalu – spełnienia mojego marzenia, którym było usłyszenie zespołu na żywo oraz możliwość spotkania go i wręczenia mu moich prac. ;)

 

Rysunek wykonany ołówkiem i białym żelopisem na A4

 

 

 

 

Wyróżnienie - winterheart - nagroda: paczka przypinek Imaginaerum

 

GI4uYxu.jpg

 

Mogłabym robić jakieś dopracowane w kosmos prace plastyczne, grafiki, kolaże, Bógwieco jeszcze, ale tu chyba nie o to chodzi, przynajmniej dla mnie nie… Już miałam coś zaczynać, tworzyć, wymyślać, kiedy przypomniałam sobie, że ja tego zdania już kiedyś użyłam – i to kiedyś całkiem niedawno. Bo w moim odczuciu zdanie 'Once I had a dream and this is it!' oznacza nie tylko wymarzyć sobie coś i do tego dążyć, a bardziej "nie wiedzieć, że się czegoś bardzo potrzebuje, a mimo to to znaleźć".

 

 

 

 

 

 

II tura


 

Zadanie: Napisz krótką wypowiedź na temat zespołu, rozwiąż zagadkę muzyczną i odpowiedz na pytania.

Temat: Zespół Nightwish najbardziej cenię za...

 

 

I miejsce - Aleksandra Pisarska - nagroda: DVD Vehicle of Spirit

 

 

 

 

Zespół Nightwish najbardziej cenię za miłość członków grupy do muzyki, co wiążę się z dużym wkładem pracy w dopracowywanie najmniejszych szczegółów w utworach. Już od szkolnych lat starali się zdobyć jak największą wiedzę muzyczną. Ćwiczyli i doskonalili swoje umiejętności. Twórczość zespołu poznałam bardzo powoli, dzięki czemu mogłam dokładnie zauważyć różnice pomiędzy kolejnymi wydawnictwami. W każdy album zespół włożył całe swoje serce. W ich pracy widać pasję oraz wielkie zaangażowanie. Sam fakt, że Nightwish zaczął współpracować z orkiestrą symfoniczną przy nagrywaniu swoich kompozycji wiele mówi o ich podejściu do muzyki. Jako fanka czuję się zaszczycona, że Tuomas, Marco, Floor, Kai, Jukka, Emppu i Troy starają się zapewnić mi jak najprzyjemniejsze chwile przy słuchaniu ich dorobku. Staram się im odwdzięczać za całokształt ich wspaniałej pracy, rozprzestrzeniając ich twórczość, choć wiem, że to niewiele. Dodatkowo teksty utworów zespołu wiele dla mnie znaczą, Maestro potrafi słowami idealnie podnieść na duchu, a profesjonalizm, który jest prawie namacalny w kompozycjach grupy raduje moje serce jeszcze bardziej. To cudowne, że Nightwish z każdym wydanym albumem stara się podnosić poprzeczkę i być jeszcze lepszym. Widać, że ekipa daje z siebie wszystko. Właśnie za to ich szczerze podziwiam. :)

 

 

 

 

II miejsce - Monciak97 - nagroda: koszulka Nightwish

 

 

 

Mógłbym długo się tutaj rozwodzić na temat Nightwisha, wolę jednak powiedzieć krótko. Jego muzyka pomogła mi się odnaleźć pod wieloma względami. Jest to pierwszy i jedyny zespół o którym myślę: "Tak! To jest właśnie to co kocham". Pochłonął mnie do tego stopnia, że przestałem przejmować się zbędnymi rzeczami, które zaprzątały moją głowę. Przypomniał, że warto żyć dla wyższych wartości nawet jeśli ludzie nam to utrudniają. Same teksty i epickie kompozycje sprawiają, że człowiekowi po prostu chce się żyć i "otworzyć starą skrzynię cudów". Za to go najbardziej cenię.

 

 

 

 

III miejsce - Jolanta Petela - nagroda: koszulka Nightwish

 

 

 

Nightwish cenię za to, że jego dźwięki zabierają mnie do leśnego świata fantazy otoczonego oceanem, z towarzyszącymi stworami z baśniowych opowieści i mitologii. Każda piosenka przedstawia wachlarz różnorodnych emocji i słuchając muzyki Nightwisha zapominam o szarej rzeczywistości, napawa mnie spokój, ale jednoczesny zachwyt. Wczytując się w teksty piosenek za każdym razem odkrywam ich zupełnie nowe znaczenie.

 

Zespół cenię najbardziej za to, że mimo wielu przeciwności losu nadal tworzą coś, co kochają najbardziej- muzykę, która jest wyjątkowa i łączy fanów na całym świecie

 

 

 

Wyróżnienie - Aliisa - nagroda: naszyjnik Arabesque

 

 

 

… niesamowity klimat muzyczny i piękne poetyckie teksty. Nightwish jest zespołem wyjątkowym ze względu na proces powstawania poszczególnych utworów i całych albumów oraz szczere przekazywanie w tekstach swoich uczuć i wyznawanych idei. Jest to zespół, który inspiruje do podążania za marzeniami, odkrywania samego siebie i spojrzenia na wiele spraw z innej perspektywy.

 

 

 

 

 

III tura


 

Zadanie: Napisz krótką wypowiedź na temat zespołu, zgadnij, z jakiego utworu pochodzi fragment tekstu i odpowiedz na pytanie.

Temat: Najbardziej podoba mi się teledysk do utworu Nightwisha..., ponieważ...

 

 

I miejsce - frieda_ch - nagroda: vinyl Once + naszyjnik Arabesque

 

 

 

Odkąd zaczęłam słuchać Nightwish, czyli już niemal od 9 lat, moim ulubionym video pozostaje "Sleeping Sun" z 1999 roku. Jest to utwór, dzięki któremu pokochałam zespół i nieziemski wokal Tarji.

 Oryginalny teledysk cenię za prostotę formy i głębię wyrazu. Oglądając go, myślami błądzę wraz z Tarją wśród fińskiego krajobrazu Ivalo i jeziora Inari. Czuję się wolna, szczęśliwa i zjednoczona z otaczającą mnie naturą. Podziwiam niezwykle rzadkie i ulotne zjawisko zaćmienia słońca i odczuwam pragnienie zaśnięcia wraz z nim. Wyciszam się. W wyobraźni wchodzę do wanny, „wędrującej" pośród zmieniającej się scenerii. A może to ja wędruję, a wanna tak naprawdę się nie przemieszcza? A może sama ustawiam ją w miejscu, w którym właśnie chcę się znaleźć?

Ten teledysk jest jak balsam dla mojej duszy, przytłoczonej ciężarem codziennych obowiązków w zabieganej rzeczywistości. Pozwala mi na kilka minut oderwać się od nich i poczuć szorstkie kamienie pod stopami, dotknąć dłonią przejmująco zimnej wody z górskiego strumyka i wsłuchać w wiatr szeleszczący w gałęziach drzew nad moją głową.

Jestem osobą, która w surowym otoczeniu przyrody odnajduje spokój i wewnętrzną harmonię. Dlatego akurat pierwotny, naturalny charakter tego teledysku przemawia do mnie najbardziej.

 

 

 

 

II miejsce - polaraxa12012000 - nagroda: koszulka Nightwish

 

 

 

 

Całym sercem kocham teledysk Sleeping Sun w wersji z 2005 roku. Mój wybór pada właśnie na to video ze względu na niezwykle wzruszający wątek historyczny, który kojarzy mi się nie tylko z Finlandią, ale też z historią naszego kraju, co napawa mnie ogromną dumą, a także czułością zarówno do zespołu, jak i mojej narodowości. Sleeping Sun w odświeżonym wydaniu pobudza moje najczulsze zmysły, przyprawia o łzy i w sposób metaforyczny pokazuje nam wszystkim, ile tracimy, kiedy przekraczamy granice. Uczy, że walki nigdy nie przyniosą nam niczego dobrego, a zabiorą to, co najbardziej kochamy, a czego nie da się odzyskać. Również tekst o tym, że chcemy zajść razem ze Słońcem wzmacnia ogólny przekaz tego świetnego teledysku. Niesamowita sztuka.

 

 

 

 

III miejsce - roj.julia - nagroda: koszulka Nightwish

 

 

 

Najbardziej podoba mi się video Nightwisha do pierwszej wersji utworu Sleeping Sun. Druga wersja teledysku z 2005 była również genialnie zrobiona, jednak to właśnie oryginalne video ma specjalne miejsce w moim sercu ze względu na to, w jaki sposób oddaje niezwykły klimat piosenki. Piękne ujęcia natury, które możemy podziwiać przez cały teledysk pasują idealnie do Nightwisha. Oczywiście nie można zapomnieć o zjawiskowej młodej Tarji w czerwonej sukience ;) Teledysk doskonale oddał atmosferę ulotnego piękna i niewinności. Jest to również pierwszy teledysk Nightwisha, który widziałam, od niego zaczęła się moja przygoda z zespołem, która trwa do dzisiaj.

 

 

 

 

Wyróżnienie - winterheart - nagroda: kolczyki Nightwish

 

 

 

Islander – wg mnie jest to najlepiej technicznie zrobione wideo. I jedno z lepszych jeśli chodzi o treść, fabułę, czy jak to tam zwać. Czuć klimat zimowej Laponii, zespół siedzący przy ognisku, a to wszystko jest zgrabnie przeplatane ujęciami starego żeglarza holującego swój statek na ostatni rejs.

 Podoba mi się też wrażenie, że wszyscy członkowie zespołu siedzący przy ognisku śpiewają (chociaż słychać tylko Marco i ewentualnie Nette gdzieś w tle). Fajnie to wygląda ;)

Jak się tak na nich patrzy – jacy oni byli wtedy młodzi… prawie 10 lat temu. Co ciekawe, w wideo pojawia się nawet na parę sekund Troy. Kto by wtedy pomyślał, że parę lat później zostanie szóstym członkiem zespołu.

Trochę nostalgia mnie uderza kiedy oglądam to wideo, ale lubię je głównie ze względu na klimat – wszystko utrzymane w kolorystyce niebieskości, czerni i bieli, od czasu do czasu przeplatanej żółcią ogniska. Wideo nie jest przeładowane, nie jest kiczowate (a różnie z tym u NW bywało) ani naiwne. Jest bardzo profesjonalnie zrobione – w końcu reżyserował je Stobe Harju, ten sam pan, który reżyserował Imaginaerum, a jak wiadomo, Imaginaerum do bardzo dopracowany i profesjonalnie zrobiony film.

 

 

 

 

Wyróżnienie - Aleksandra Pisarska - nagroda: kolczyki Nightwish

 

 

 

Najbardziej podoba mi się video zespołu do utworu "Sleeping Sun" z 2005 roku. Ukazuje nam on bardzo smutny obraz tego co niesie ze sobą wojna. Jak dla mnie idealnie współgra z muzyką oraz tekstem piosenki. Dlaczego? Przykładem tego mogą być słowa: "222 days of light, will be desired by a night" – 222 dni światła to w mojej interpretacji polegli w bitwie rycerze, a noc to nic innego jak śmierć, Mroczny Kosiarz. Bardzo podoba mi się to, że sam zespół jakby wcielił się w rolę aktorów, np: Marco wspaniale odegrał rolę walecznego Wikinga, a Tuomas wygląda jak prawdziwy Krzyżowiec z przełomu Xi i XIII wieku. Mimo, że sam utwór jest bardzo spokojną balladą, sceny walki są niezwykle dynamiczne, a momenty kiedy Tarja głaszcze czarnego konia albo trzyma sztandar są chyba równie legendarne, jak scena z wanną, która pochodzi z pierwszego video do "Sleeping Sun". Nie potrafię wskazać jednego konkretnego powodu dla którego właśnie ten teledysk jest moim faworytem, uwielbiam go po prostu za całokształt. Jak dla mnie jest on takim kamieniem milowym jeśli chodzi o teledyski Nightwish.

 

 

 

 

Wyróżnienie - nata271298 - nagroda: paczka przypinek Imaginaerum

 

 

 

Zdecydowanie najbardziej magiczne jest video do „Wish I Had an Angel". Mam do tego utworu ogromny sentyment, albowiem to właśnie on był tym „pierwszym" usłyszanym z repertuaru Nightwish. Tekst jest niesamowity, ma bardzo głęboki sens, ale dopiero oglądając teledysk, odbiorca może poczuć się jak w sacrum.

 Unikatowość tego video polega na zaprezentowaniu zespołu. Tak naprawdę każdy inny teledysk nie przedstawia samego Nightwish jako grupy artystów, których zadaniem jest tylko i wyłącznie pokazanie piękna zakutego w słowach i dźwiękach. W oryginalnym „Sleeping Sun" zostaje przedstawiona Tarja i widoki natury, w wersji z 2005 roku jest widoczne w charakteryzacji członków zespołu nawiązanie do świata Tolkienowskiego, „Amaranth" staje się smutną historią, w której ludzie nie umieją znaleźć ukrytego piękna w postaci skrzywdzonej anielicy, nie potrafią zaakceptować czegoś, czego nie rozumieją, więc po prostu to niszczą. „While Your Lips Are Still Red" to zwyczajnie ładny obrazek z głównymi aktorami filmu, do którego została nagrana piosenka. Nawet w teledyskach do „Elan" czy „Bye Bye Beautiful" występują osoby, które nie mają nic wspólnego z zespołem. Mimo że teksty i muzyka tych wszystkich dzieł są naprawdę unikatowe, to jednak video nie odzwierciedla istoty Nightwish.

„Wish I Had an Angel" to zupełnie inna historia. Tym, co najbardziej podoba mi się w tym zespole, jest fakt, że istnieje nieograniczona swoboda interpretacji utworu. Z tego powodu dodatkowe wątki w innych teledyskach Nightwish mi najbardziej przeszkadzają – one narzucają interpretację.

W „Wish I Had an Angel" odbiorca ma do czynienia tylko i wyłącznie z samym zespołem. To, gdzie się znajdują, czy jest to ciemna kopalnia, czy jakiś stary garaż, czy odosobniony parking w wyjątkowo mroczną noc, jest zupełnie nieistotne. Liczy się tylko wszechobecna czerń, która jest wyjątkową barwą – pełną tajemniczości, grozy, ale i też swoistej zachęty do odkrywania tego, co nieznane. Jest ona doskonałym symbolem muzyki Nightwish, starannie przemyślanej, gdzie są zatarte granice między elementami folkowymi, operą i metalowym wrzaskiem Marco. Wątek tych niewidocznych granic został też pokazany w czarnych ubraniach artystów, którzy potocznie mówiąc, „zlewają się z otoczeniem". Można to rozumieć jako zatracenie się w muzyce tak mocne, że nie liczy się pokazanie odrębności każdego członka zespołu – oni wszyscy są częścią tego „czarnego piękna". Samą istotę muzyki widać też doskonale w paradoksie, jakim jest dynamiczna statyczność muzyków. Wiadomo że Emppu i Marco to prawdziwe wulkany energii podczas koncertów, ciągle skaczą, biegają po scenie, zwyczajnie nie mogą ustać w miejscu dłużej niż minutę. Za to w tym teledysku wszyscy zajęli swoje pozycje i tylko (lub może AŻ) wykonują utwór. Przy tym bije od nich pewna nieokiełznana siła, niepohamowana chęć dalszego tworzenia, nie są zwykłymi figurami, ale jawią się jako doskonali artyści zupełnie zatraceni w pięknie, oderwani od świata, jakby byli ponad rzeczywistością i wstąpili w sacrum. To ich zupełnie pochłania, widać, że przed ostatnim refrenem, kiedy następuje przerwa, są zupełnie wykończeni, dyszą i próbują odpocząć, by zaraz znów oddać się pięknu.

Teledysk tego utworu darzę szczególnym szacunkiem, ponieważ on nie narzuca, a tylko pomaga w interpretacji. Nightwish został w nim ukazany bez upiększeń, jest to grupa artystów, która tworzy muzykę, aby pokazać jej piękno. Nie potrzebują oni dodatkowych efektów, pięknych widoków czy wplecionej fabuły. Wystarczy sam ich występ, aby odbiorca poczuł coś niezwykłego. Cała uwaga jest poświęcona zespołowi i to jest najważniejsze. Chyba nie wpisujemy w wyszukiwarkę ich dzieł tylko po to, by zobaczyć ładny obrazek, lecz by POCZUĆ coś więcej, nieprawdaż? ;)

 

 

 

 

 

 

Raz jeszcze dziękujemy za wzięcie udziału! :) Chcielibyście więcej takich konkursów w przyszłości? :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra! Serdeczne gratulacje dla wszystkich! :D

Mnie się niestety nie udało wziąć udziału, za dużo obowiązków na głowie by w ogóle pozbierać spokojnie myśli, może następnym razem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym :)! Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom naszego konkursu! Mam nadzieję, że był on dla Was świetną zabawą i weźmiecie udział w podobnych akcjach w przyszłości. Nadesłaliście tyle pięknych prac i odpowiedzi, że trudno było ostatecznie wybrać te, naszym zdaniem najlepsze. Dlatego oprócz głównych nagród postanowiliśmy rozdać jeszcze wiele wyróżnień. Mam nadzieję, że ucieszą Was najnowsze DVD, koszulki, gadżety..

Wspólnie świętujmy urodziny Nightwish PL- Dream Emporium oraz jubileusz Nightwish :)! Dziękujemy!!!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu jest mi głupio, że znowu zajęłam w jednej z tur pierwsze miejsce... :P


Ale z drugiej strony jestem MEGA SZCZĘŚLIWA ♥ BARDZO WAM DZIĘKUJĘ ♥

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję wszystkim! ♥ W wolnym czasie od powtarzania fińskich słówek i przypadków dokładniej się przyjrzę Waszym arcydziełom, ale z pewnością są doskonałe! :> [Tym samym dyskretnie pominę fakt, że zapomniałam o internetach i konkursie i nie ogarnęłam na czas, chociaż miałam genialny plan zrobienia zdjęcia najbardziej popier pokręconych notatek z fińskiego i językoznawstwa, którym chciałam pokazać, jak realizowanie marzeń może dawać w kość xD]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratki dla zwycięzców i wyróżnionych! Widać serce i pomysł w waszych odpowiedziach. Jeszcze raz gratuluję! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym! 

Cóż, mnie też się nawet udało i jestem bardzo ciekawa co tam wygrałam :)

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkursy to ambitne zabawy a Wy jesteście najlepszymi kompanami to takich zabaw:) Podziwiam za kreatywność- gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DREAM EMPORIUM, serdecznie dziękuję za fantastyczny konkurs i wyróżnienia, jakie od Was otrzymałam za swój udział w nim. To była inspirująca przygoda, która pokazała, że twórczość Nightwish od lat niezmiennie mnie motywuje i mobilizuje do działania, a jednocześnie wciąż skrywa przede mną tajemnice czekające na odkrycie. Mimo przewertowania całej dyskografii zespołu nie odgadłam zagadki. Zresztą nie tylko mnie pokonała kreatywność jej autora. ;)

Riddler, Riddler, you did your job very well!   (y) Tym większe brawa dla tych, którym udało się ją rozwikłać!  

 

Gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie oraz wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Do następnego razu! :)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięzców oraz wyróżnionych! Naprawdę sporo osób wzięło udział i wcale nie łatwo było wybrać szczęśliwców - tym szczęśliwszymi czyni to zwycięzców! :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ojej, dziękuję za wyróżnienie :D Chociaż raz mi się udało z zagadką muzyczną :P

Gratuluję zwycięzcom i pozostałym wyróżnionym!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za II miejsce w jednej z tur. W ogóle się tego nie spodziewałam, jestem zachwycona! :)

 

Gratuluję także pozostałym zwycięzcom, bo wszystkie Wasze prace czytało mi się genialnie. Cudownie jest widzieć, że wśród fanów naszego kochanego Nightwish jest tyle wrażliwych i emocjonalnych osób ♥

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laaaadieees and not so gentle men!

 

Oczekujcie listonosza/sowy/kruka/bezzałogowego drona w najbliższym czasie!

 

nagrody.png.8d15eaa67591f3331983a9e127272d2b.png

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to nie jest tak, że dron z definicji jest bezzałogowy?

Wikipedia.

Wiem, znowu się czepiam... xD

Paula zawsze w formie :cool: xD

 

Wujek Google podpowiedział mi całkiem przypadkiem, że podobno powstał pierwszy pasażerki dron.... o ile nadal możemy mówić o dronie (biorąc pod uwagę notę z Wikipedii). Pytanie brzmi: w czym tkwi istota dronu? Co czyni dron dronem? Czy to właśnie między innymi fakt "bezzałogowości"?

 

Dobra, idę spać. :sleepy:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to nie jest tak, że dron z definicji jest bezzałogowy?

Wikipedia.

Wiem, znowu się czepiam... xD

Paula zawsze w formie :cool: xD

 

Wujek Google podpowiedział mi całkiem przypadkiem, że podobno powstał pierwszy pasażerki dron.... o ile nadal możemy mówić o dronie (biorąc pod uwagę notę z Wikipedii). Pytanie brzmi: w czym tkwi istota dronu? Co czyni dron dronem? Czy to właśnie między innymi fakt "bezzałogowości"?

 

Dobra, idę spać. :sleepy:

Zawsze możecie na mnie liczyć! xD

*Istota drona btw. ;) I myślę, że tak, że bezzałogowość świadczy o byciu dronem. Bo inaczej to po prostu samolot/helikopter/statek powietrzny. ;>

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.