Jump to content
Sami

Mało znani wykonawcy

Recommended Posts

Te harmonie dają życie ♥ 

Oni tam siedzą z minimum instrumentów, jakiś flet, gitara i tyle. A wrażenie robią niesamowite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś odkryłam jeszcze szwedzką perełkę o nazwie LAST TRIBE. Zespół działał aktywnie przez 3 lata (2001-2003) i wydał w tym czasie trzy albumy. Nie śledziłam co się z nim stało potem, ale wiele melodyjnych kawałków zdążyło wryć mi się w pamięć i co jakiś czas chętnie je sobie przypominam. Oto jeden z nich:

 

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=D2kxQckq9-g

 

 

I jeszcze jeden:

 

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=OUije2FW-i0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy polecałam Wam tu już Freedom Call, ale ten zespół daje tyle pozytywnej energii, że nie mogę przestać go słuchać - dlatego podrzucam Wam go (możliwe, że po raz kolejny) 

[spotify]

[/spotify]
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój pierwszy post w tym wątku :) Pewnie część z Was już zna zespół Immension, supportował on Tarję na koncertach w Warszawie i Wrocławiu. Od razu przykuli moją uwagę, grają ciekawą, fajną rockową muzykę. Wokalista również ma całkiem niezły głos. Już powstał ich polski fanpage ( https://www.facebook.com/ImmensionPoland/ ) więc zapraszam do polubienia. Staramy się o uzyskanie statusu oficjalnego fanklubu i Wasze kciuki są dla nas na wagę złota :D

Chłopaki naprawdę spodobali się polskiej publiczności. Oto parę ich utwór z debiutanckiej, i jak na razie jedynej, płyty. Miłego słuchania ♥

 

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fyI88CwR4-0

[video=youtube]


Zapomniałam wspomnieć, że Immension są z Wielkiej Brytanii i dzięki nim grono moich znajomych na FB się powiększyło :D Chłopaki już polubili swój polski fanpage, a Wy? ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesłuchajcie sobie początek tego utworu (reszty nie musicie, bo jakość tego jest wątpliwa) i zgaduj zgadula - co Wam to przypomina :)

Znowu Spotify podrzucił mi różne, nikomu nieznane rzeczy na mojej weekly playliście, niektóre dobre, niektóre gorsze. To tutaj miejscami jest całkiem okej, a miejscami całkiem nie. Zresztą sami zobaczcie:

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=LPAZsyF8yo8

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sami mi się to trochę z Gethsemane kojarzy, ale pewnie miałaś na myśli coś innego xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Freedom Call już kiedyś trafiłam, fajnie grają. A ten kawałek Dreamtale - Beauty and the beast? :D

 

Paprezentuję Laurel, bo znowu mam fazę ^^

Dziewczyna pochodzi z Wielkiej Brytanii, jej muzykę można zaliczyć dogatunku chamber pop/indie. Ciekawym faktem jest, że proces tworzenia, nagrywania i produkcji utworów odbywa się w pokoju Laurel ;)

 

[spotify]

[/spotify]

[spotify]

[/spotify]

[spotify]

[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi bardziej o Beauty of the Beast, ale fakt, w Gethsemane też jest podobny fragment (jednak nie AŻ TAK podobny :)) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie w tym wątku zapodać Emilie Autumn. Artystka jest mało znana w Polsce,a szkoda bo naprawdę warto zapoznać się z jej twórczością. Jest to skrzypaczka,poetka,tekściarka i wokalistka. Dotychczas wydała 5 albumów studyjnych z czego 2 z muzyką klasyczną. Rodzaj wykonywanej przez siebie muzyki określa Violindustrialem :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Freedom Call dało fajny koncert w Progresji (wtedy, jak Tony się rozchorował i suporty SA miały dłuższe setlisty w zeszłym roku). Dowiedzieliśmy się, że fałszujemy jak koty, ale było bardzo śmiesznie. ♥

Ode mnie jeden kawałek z mojej playlisty z randomowymi rzeczami zewsząd. Zespół wydaje się niezbyt znany... Przynajmniej dla mnie. ^^

[spotify]spotify:track:5npAYZE7Db3W0fVSEB7Cjk[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hydra, niemiecki zespół symphonic metalowy, prezentujący raczej średnie stany średnie, jednakże słychać w co niektórych piosenkach potencjał. Utwór z świeżego longplaya "Solar Empire" ma dobry chórek.

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Raven Age - zespół z Wielkiej Brytanii; wikipedia mówi, że grający metalcore. Zawsze kojarzyłam metalcore ze śpiewem typu "darcie japy", a tu ładny, czysty wokal. Stylem przypominają mi trochę fiński Arion amerykański Red.

Chwycili mnie za serce już pierwszym wersem i tytułem niedawno wydanego singla:

 

[video=youtube]

 

Dotychczas, poza singlem, wydali EPkę. A premiera debiutanckiego albumu nastąpi 17 marca. Ja czekam z niecierpliwością ;)

Wspomniany wyzej Red też nie jest zbyt znany, tak mi się wydaje. A szkoda, bo i muzyke i teksty mają dobre. Załączam kilka kawałków.

 

[video=youtube]

[video=youtube]

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja też wrzucę od siebie 2 propozycje.

1. Appalachian Winter - inspirowany zimą w górach i historią rejonu Appalachów projekt, który zebrał u mnie na laście bardzo dużo odsłuchów.

https://www.youtube.com/watch?v=1TDEEGxPdLY

 

2. Yaşru- zespół prosto ze Stambułu, grający muzykę inspirowaną historią Turków. Sporo wstawek na tamtejszych instrumentach i charakterystyczny sposób śpiewu dodaje im orientalnego brzmienia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red, metalcore z pazurem z ciekawymi kompozycjami. Breathe Into Me z fajną orientalną wstawką. The Raven Age, muzycznie mnie nie przekonali, tekst ze względu na moje zainteresowanie serialem Salem, jak najbardziej na plus. Appalachian Winter znam, Yasru, średnio aczkolwiek z potencjałem. Przesłucham większą ilość utworów. Ode mnie w podobnych klimatach.

 

Krzykliwy metalcore:

[video=youtube]

Szybsza i surowsza wersja Eluveitie:

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Don't drop the sword - niemiecki zespół grający power metal; powstał w 2015 roku, a pod koniec stycznia tego roku wydał EPkę "Into the fire". To, co zwraca uwagę w pierwszej kolejności, to wokal niemal identyczny jak w Blind Guardian.

[spotify]

[/spotify]

Zdaje się, że druga piosenka z płyty nawiązuje do Władcy Pierścieni. Za bardzo się nie wschłuchiwałam, ale było coś o wrzucaniu pierścienia do ognia ;)

[spotify]

[/spotify]

 

I na koniec wolniejszy, bardzo przyjemny kawałek (tym mnie kupili! ;) )

[spotify]

[/spotify]
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Melancholijny głos Aleah możecie koajrzyć z Trees of Eternity (jak do tej pory wydali tylko jeden album) Przed dołączeniem do grupy artystka działała solowo. Na jej solowy dorobek składa się wydane w 2007 roku Demo Master. Jej muzyka i głos przenoszą mnie w inny wymiar. Bardzo żałuję, że była tak mało znana. [video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śpiewać o wikingach każdy może, także Australijczycy :)

 

Jeden z dwóch zespołów, które wczoraj poznałem, a których twórczość będę dalej drążył.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletnie nieznany (albo mi nieznany) industrial projekt z Rosji. Muszę powiedzieć, że wokalistka ma parę w płucach, oj ma. I bardzo przyjemnie się tego słucha. Dla nas i ogólnie dla zachodniego słuchacza jest to content jest bardzo ciężko dostępny, bo mało kto czyta cyrylicę. Nieczęsto się zdarza, żebym nie wiedziała jaki tytuł ma kawałek, którego aktualnie słucham, a tu nie wiem i raczej prędko się nie dowiem (bo na razie wiem tylko, że C to z, P to r, a X to ż). Chociaż muszę przyznać, że coś tam rozumiem z tego, co ona śpiewa. I to jest całkiem fajne uczucie :D

Spotify mi dzisiaj ich podrzuciło, a że są dobrzy, to chętnie podam dalej ::)  

 

[spotify]

[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla nas i ogólnie dla zachodniego słuchacza jest to content jest bardzo ciężko dostępny, bo mało kto czyta cyrylicę. Nieczęsto się zdarza, żebym nie wiedziała jaki tytuł ma kawałek, którego aktualnie słucham, a tu nie wiem i raczej prędko się nie dowiem (bo na razie wiem tylko, że C to z, P to r, a X to ż). 

[spotify]

[/spotify]

 

Gorzej że nawet ciężko to wyszukać, bo trzeba napisać nazwę cyrylicą (i liczyć że Spotify ją rozpozna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio na YT pojawił mi się w proponowanych polski zespół Othalan. Grają muzykę etniczną połączoną z rockowym brzmieniem, natomiast teksty traktują o mitologii słowiańskiej   : )

 

 

[video=youtube]

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa, viking/folk-metalowa propozycja z Islandii. W teledysku występują m.in. wokalista HammerFall, Anna Murphy oraz fani z Polski ;)

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.