Jump to content
LucidDreamer

Ręczna robótka czyli paznokcie naszego autorstwa :)

Recommended Posts

Witajcie! Stworzyłam ten wątek, ponieważ przyznaje się bez bicia - mam fioła na punkcie malowania paznokci. Bardzo dbam o własne, by były mocne i długie. Cały czas szukam inspiracji na pazurki, które mogłabym sobie sama, w domowych warunkach zrobić. Stąd właśnie pomysł na taki wątek. Jest on typowo damski co prawda, ale Panowie oczywiście mogą się wypowiadać ^^ Oto parę moich (najlepszych według mnie) paznokci własnego autorstwa ^^ Kochane podawajcie własne propozycje ;3

13521941_1637152173270847_691124169151171867_n.jpg?oh=f119712c049c27f5d1dafdcebdd7c7a4&oe=57F8571C12688005_1060296310701549_3941175278280126217_n.jpg?oh=ccad9e68450a22c190a0dbf8806df48e&oe=582BD676

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę malować wszystko, od farbowania włosów, przez lakierowanie drzwi, po obrazki akwarelami - ale w kwestii malowania paznokci jestem zupełnie do bani. :D Zdarza się cud, kiedy w ogóle odstają długością poza opuszki palców, chociaż teraz już rzadko gram na gitarze i argument, że źle się dociska struny już mi dawno odpadł. Z reguły są wyjątkowo krótkie, bo denerwuje mnie, kiedy o coś zahaczam albo - nie daj Boże - zbiorę jakiś brud za paznokieć i nie umiem go wydostać; strasznie mnie to irytuje. Mimo to, rzadko bo rzadko, ale zdarza mi się zrobić manicure - bez szaleństw, jednym kolorem, a i tak z reguły w coś się uderzam zanim zdążą wyschnąć i przynajmniej jeden paznokieć zostaje z jakąś zadrą czy wgłębieniem - z doświadczenia już się nauczyłam, że kiedy maluję od nowa, jest jeszcze gorzej... xD Paznokcie to naprawdę nie moja rzecz. Z reguły wychodzi nierówno, wyjeżdżam na skórę i potem przez następne kilka dni odkrywam, że gdzieś jeszcze został lakier, gdzie nie powinno go być - podczas gdy na samych paznokciach już są odpryski. Może to kwestia robienia wszystkiego delikatniej, ale to chyba wychodzi mi jeszcze gorzej niż samo malowanie paznokci. xD

Chociaż sama się do tego nie nadaję, lubię oglądać cudze dzieła... ;) I muszę przyznać, że te "książkowe" są naprawdę śliczne. Jak je zrobiłaś? ♥

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie kwestia wyglądu paznokci/rąk jest szalenie istotna. Mam takie szczęście, że moja synowa zajmuje się tym min. zawodowo i jest w tym doskonała. Widzę, że jesteś kreatywna i odważna co do zdobienia paznokci, życzę powodzenia w rozwijaniu talentu:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję Beatko ^^ Zastanawiałam się czy są jakieś kursy związane ze zdobieniem i malowaniem paznokci - chętnie bym na coś takiego poszła po szkole ^^ A "książkowe" lub "gazetowe" paznokcie robię tak:

 

1. Płytkę paznokcia maluję ulubioną odżywką.

2. Następnie nakładam lakier w kolorze jasnego beżu (może być też biały na przykład, byle był jasny). Raz robiłam te paznokcie na lakierze w kolorze miętowym i pastelowy fiolet.

3. Z czarno-białej gazety, typu Fakt lub inny Dziennik Wschodni, wycinamy prostokąty takie, by przykryły nam całą płytkę.

4. Wycinki z gazety za pomocą pęsety moczymy w bardzo wysoko procentowym alkoholu. Musi to być co najmniej wódka.

5. Przykładamy wycinek do paznokcia i delikatnie przyciskamy. Trzymamy tak około 40 sekund. Nie należy mocno przyciskać, bo papier nam się przyklei do lakieru, a potem ciężko się go pozbyć i nie wygląda to estetycznie.

6. Gdy nam się już napisy odcisną, malujemy całość utwardzaczem do paznokci albo po prostu zwykłym bezbarwnym lakierem. Ja osobiście wolę utwardzacz, nie musi być nawet z jakiejś kosmicznie drogiej firmy. Mam z Lovely (Rossmann) i naprawdę paznokcie bez odprysków trzymają ponad tydzień. Gdyby nie odrosty, mogłabym je jeszcze dłużej trzymać.

 

Co do lakieru na skórkach - za każdym razem go mam. Najlepszy sposób u mnie to mycie włosów. Naprawdę wtedy schodzi, a jak nie to namoczyć i zedrzeć delikatnie. Moja znajoma na przykład myje naczynia i też jej lakier ze skórek schodzi :D

Jeśli mi się spieszy to moczę paznokcie przez parę minut w zimnej wodzie z lodem. Robią się wtedy z wierzchu na tyle twarde, że można coś zrobić, a pod spodem sobie lakier na spokojnie wyschnie. ^^

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Lublinie i nie tylko są kursy manicure i zdobienia paznokci, a ponieważ ten trend święci ostatnimi laty ogromny triumf u wszystkich kobiet świata sadzę, że będzie się jeszcze rozwijał. Z pewnością znajdziesz podobny kurs ze szkoleniem na hybrydę, żel czy akryl:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ola, a czy te wycinki nakładać na jeszcze mokry czy już suchy lakier? ^^ Może kiedyś spróbuję. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak skończę szkołę to chętnie się na taki kurs wybiorę ^^ A wycinki nakładać na suchy lakier :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nails1.jpg.102cb3459ae0d8fde7dbef45067d96be.jpgnails2.jpg.aa73cbed2b99d689587956402a7e2724.jpgnails3.jpg.1629c73356a14cd784ddbd8cb3602a3a.jpgnails4.jpg.eb4510a785a71d1d7f93372ede23d5fa.jpgnails5.jpg.e0165bb8ccdc8bf4218436543cabaaa7.jpg

Parę moich propozycji ma paznokcie ^^ Niektóre są banalnie proste - wystarczy kupić fajny lakier ^^ Wybaczcie pomalowane skórki, ale ja po prostu nie potrafię pomalować paznokci, by nie wyjść na skórki :P Ja aktualnie mam panterkę na miętowej bazie ;3


nails6.jpg.315245ed032e94de1355f116a0a77346.jpgnails7.jpg.8fe789e66f7d1212c12b8420e7dea9a2.jpgnails8.jpg.e5ba43efa407fb2acaee11c3898bddd9.jpgnails9.jpg.61ca694cb0fe6742ff96d1b1d71bf2c5.jpgnails10.jpg.b5a7b0db73a47c686d9253cb66cf96ca.jpg

Kolejne propozycje :)


nails11.jpg.427db3039c33d1f250c1fac4fe265843.jpgnails12.jpg.143c24b4978cb9bd5d8f2f72bb11e88e.jpg

I dwie ostatnie ^^ które według Was najładniejsze? Nie biorąc pod uwagę mojego słabego wykonania :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie są świetne, ostatnie super:) A że skórki trochę pomalowane, wcale nie widać. Każde kolejne wykonanie to krok do profesjonalizmu:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To fakt :D Teraz prawie wcale mi się nie zdarza pomalować skórek :) najgorzej z malowaniem prawej ręki :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś czasu robię sobie hybrydę. Nie sama, bo ja to nawet pomalować paznokci równo nie potrafię. Mo lewa ręka jest do niczego i trzęsie się przy próbie wykonania precyzyjnych ruchów. Ale w końcu mam ładne i zadbane paznokcie, a lakier nie schodzi po dwóch dniach :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja planuję pod koniec wakacji zrobić przedłużanie paznokci i hybrydę ^^ Bo moje przez leki są strasznie słabe i ani odżywka, ani skrzyp nie pomaga :

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Uwielbiam piękne paznokcie dlatego zaopatrzylam się w zestaw do hybryd.Jestem samoukien ale idzie mi coraz lepiej. Na telefonie wprawdzie mam tylko jedno zdjęcie ale skoro już znalazłam taki wątek to coś wkrótce powrzucam, zwłaszcza że paznokcie to moje hobbystyczno-lekko zarobkowe zajęcie :-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje paznokcie są słabe i rosną wolno. Dlatego, kiedy miałam pracę chodziłam robienie żelowych paznokci. Wyglądały świetnie i długo się trzymały. To wzór, z którego byłam mega zadowolona:

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

13695178_1130066950368561_524032095_n.jpg.74587f344a4d24be5ef84b519f7bc319.jpg

Ja pod koniec wakacji planuję pójść na przedłużanie paznokci i hybrydę. Marzy mi się coś takiego ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładne paznokcie, dziewczyny ^^ Ja sama w sumie od czasu do czasu coś sobie pomaluję i czysto amatorsko, żadnych ozdób, ale... Podobają mi się wasze pomysły, lub rzeczy, które znalazłam w internecie. Co uważacie o np. takich pazurkach?

806f5c3269a88754e347944418b7ddd6.jpg

3c7a9446945919afeb1a8612d93734f1.jpg

cf682e630e86a5401d2154e329015059.jpg

7f8e5f4ecd5223ba8c338f9a8cbe842d.jpg

320edd0f472cb8c0c05d79f05885b504.jpg

I co myślicie?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się podobają te metaliczne paznokcie, tylko ja zrobiłabym je nie prostokątne, tylko zwykłe, w naturalnym kształcie. 

Ostatnio wyleczyłam się z awersji do wszystkiego, co błyszczące i czasem nawet maluję paznokcie brokatowym lakierem :)) 

 

A czasem (szczególnie zimą, jak mnie nachodzi na minimalizm), to robię takie negative space. Mało roboty, a nie zdzierają się i nie trzeba co chwilę poprawiać :) 

butter-london-pink-ribbon2.jpg?w=940

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od zawsze podobają mi się metaliczne paznokcie :3 szczególnie srebrne :)


Te z "krwią" też są genialne :D ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetne! Co tu masz? Widzę jakiś brokatowy gradient. I teraz też mi się zachciało brokatowych beżów...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest lakier bezbarwny ze złotym brokatem :D niestety kończy mi się, a nie wiem czy teraz dokupię taki sam. Ten kupiłam X lat temu xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetne :)! Bardzo pasują do tego sweterka (bluzki?)! Masz idealną płytkę i na takiej szczególnie pięknie prezentują się świecące motywy. Swoją drogą, to bardzo wytrzymały lakier skoro przetrwał kilka lat ;) Nie zgęstniał? Ja rzadko maluję paznokcie, ponieważ w mojej pracy to zabronione, ale mam kilka lakierów, które czasem już po kilku miesiącach robią się gęste lub rozwarstwiają się. Jakiej firmy masz ten lakier?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To koszula Aniu :D lakier firmy HEAN, kupiony za kilka złoty u mnie na wsi. Nie zgęstniał, nadal się ładnie rozprowadza i trzyma dobrze :) Teraz raczej kupuję lakiery w Rossmannie, najbardziej lubię te z Miss Sporty - też się nimi dobrze maluje i dość długo trzymają, choć ja i tak używam top coat'u, o ile go mam :P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.