Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian

Prezent dla zespołu

Recommended Posts

Witajcie!

 

Na początek słowo wstępu: dostęp do tego działu mają wyłącznie wybrani użytkownicy, którzy aktywnie uczestniczą w życiu DE. Dyskutujemy tutaj o najważniejszych sprawach dotyczących przyszłych i teraźniejszych projektów. :)

Wszyscy aktywni zostali oznaczeni gwiazdką w prawym górnym rogu swoich postów (również w profilach).

 

 

Jak wiecie NW niebawem (bo już 26 sierpnia) pojawi się w Polsce. Chcemy zaskoczyć zespół i wręczyć im prezent od polskich fanów. Zróbmy burzę mózgów, co moglibyśmy wręczyć zespołowi by mile wspominali swój pobyt w Polsce?

 

To przygotowali rosyjscy fani:

 

Macie jakieś pomysły?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy pomysł jest potrzebny, taki żebyśmy my fani mogli się pod nim podpisać, upominek od społeczności DE- Wasze pomysły oryginalne i wyjątkowe, może i nas zespól zapamiętałby i wyróżnił?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako grafiko-biolog chętnie zaprojektuję (i nadrukuję) dla Tuomasa okołobiologiczną koszulkę, skoro tak bardzo te tematy lubi :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogłabym przygotować coś słodkiego, ale wszystko zależy od tego, jak i czym będę jechać do Straszęcina. Na pewno nie będzie to taki tort, bo ze względu na odległość i pogodę pewnie by nie dojechał w należytym stanie, ale swoje babeczki zawsze mogę upiec, opatrzyć nightwishowym logo, może jakimiś zdjęciami członków zespołu ?, starannie zapakować i..myślę, że wtedy dotrą w całości..Ot, taki skromny, słodki upominek od DE :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo nie chciałabym powielać pomysłów innych fanklubów, babeczki już dostali od Rosyjskiego fanklubu. Bukiet o którym rozmawialiśmy parę miesięcy temu też już jakoś mi nie pasuje, ale kwiaty to ja sobie bo dokładnym przemyśleniu ogarnę:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie by było zrobić coś, do czego każdy mógłby wyorzystać swój talent. Taki prezent, w którym połączymi kawałki siebie (np. odetnijmy sobie po palcu czy coś Boże, za dużo gry o tron...). Nie mam konkretnego pomysłu, w jakiej dokładnie formie by to miało być, żeby wyszło oryginalnie... Wymyślanie prezentów to najgorsza robota :D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

hietAla ma rację. Fajnie byłoby dać im coś, w co każdy włoży cząstkę siebie. Coś, co będą mogli zachować na dłużej. Babeczki, kwiaty są ok, ale po chwili znikną. A tak mieliby jakąś pamiątkę z Polski, no nie? W końcu tak rzadko tu bywają.

Poza tym, wyszło tak, że jednak nie jadę na koncert. A też chciałabym włożyć w ten prezent kawałek mnie (ee... tylko może jednak nie palec?). Mogłabym coś wymyślić i przysłać Wam wcześniej.

Ooo a jak to angażuje talenty, to mogę dać moje opowiadanie "Imaginaerum", bo mam całkiem dobre angielskie tłumaczenie. Chyba, że wymyślę jeszcze coś innego.

Wyszłaby z tego taka paczka nas :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może coś w rodzaju albumu w którym znalazłyby się zdjęcia fanów? Każdy napisałby kilka słów o sobie, o tym za co lubi zespół itd.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukraiński oficjal mocno wyczerpał pomysły- wręczyli zespołowi b dużo przeróżnych upominków. Musimy się mocno zastanowić nad prezencikami: czy jeden a bardzo konkretny czy zbiór przeróżnych ale z naciskiem, że upominki a nie listy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracam do idei, którą zaproponowałam już raz w związku z planowanym artykułem... album fanartów i fanficków, poważnych i zabawnych? :) To może nawet być wprost artykuł, który zmajstruję. Można by taką sklejkę przygotowaną na artykuł po prostu wykorzystać na prezent i z taką intencją ją tworzyć od początku. Na pierwszej stronie byłaby flaga polski, logo forum i jakiś Adrianowy fanart! :D Inne pomysły już były... w sumie ten też już był, ale czego nie było! Była nawet rzeźba na urodziny Tuomasa od ludzi z jego oficjalnej stronki, była płyta-hołd, wszystko, wszystko! I tak się zdublujemy... byle kreatywnie i byle po naszemu! :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można zrobić coś podobnego jak Apo robili przy premierze swojego albumu ostatniego - zbierali od fanów ich zdjęcia i potem stworzyli z nich mozaikę. 

 

apocalyptica-mosaic-02.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla zespołu kontakt z fanami, to część pracy. I tak sobie myślę: ciekawe co robią z tymi prezentami, kiedy już wrócą do domów? Myślę, że w życiu dostali ich już tyle, że z usmiechem podziękuja i odloza gdzieś w kąt xD

 

Może dlatego nietrwale, pyszne ciasto/tort wydaje mi sie dobrym pomyslem

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tort już był, trafienie w smaki to wyzwanie i jeszcze jedno: w sierpniu najczęściej są ogromne upały- gdzie i jak go przechować- odpada:(

Szukajmy praktycznych upominków, właśnie dlatego że " wszystko " już było!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie dwie opcje.

 

1) Polska flaga z naszym tam logo i podpisami na niej jak największej ilości fanów, przez cały dzień zbieralibyśmy je na naszym stoisku na festiwalu, ludzie chętnie by się podpisywali i to byłaby też promocja dla nas, bo by do nas podchodzili. Pytanie tylko czy jeśli nasze spotkanie z zespołem będzie wcześniej mielibyśmy kiedy zebrać podpisy na flagę.

 

2) Prezent praktyczny, czyli coś, co nie zjedzą czy wyrzucą do kosza na drugi dzień, czyli np. książka (oczywiście w 6 egzemplarzach - dla każdego po jednym, w każdym dedykacja, że od polskich fanów). Wszyscy lubią czytać, więc pewnie przeczytają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jeszcze pytanie - czy spotkanie z zespołem w ogóle będzie. Nie spodziewałabym się po nich zbyt wielkiej chęci do współpracy i wyjścia do nas po koncercie (albo przed)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podoba mi się zwłaszcza pomysł z książką - to coś, w czym chyba wszyscy moglibyśmy się wykazać. Część z nas pisze, inna rysuje, gdyby to wszystko poskładać w jedną opowieść o naszym fanklubie razem z fanartami? Żeby to nie było takie tylko o zespole i o tym, jak to ich wielbimy, bo przecież takich rzeczy mają miliardy - ale też o nas jako o grupie, którą łączy nie tylko muzyka, ale też różne inne tematy, a ponadto rozwijające się relacje. Co prawda, problemem, jaki się z tym wiąże, jest ogarnięcie całego projektu (bo raczej musiałyby być to gotowe fotoksiążki czy coś) w całość, no i pinondz - takie ładne wydanie jednej sztuki by kosztowało pewnie 30-40 zł (zależy od firmy, papieru, ilości zdjęć). Ale z drugiej strony: nas też jest całkiem niemało, więc nawet jeśli by nas to kosztowało te 240 zł czy więcej, to pewnie składalibyśmy się po kilka złotych.

 

Tort/ciasto/coś jadalnego też zawsze spoko, tyle że jeśli faktycznie byłby problem ze spotkaniem, to takie trwałe prezenty zawsze można jakoś przekazać, a z jedzeniem już jest mniejsza gwarancja, że dojdzie. Aczkolwiek, jakby było wiadomo, że nie dojdzie, to zawsze możemy sami zjeść. xD

 

I jeszcze pytanie - czy spotkanie z zespołem w ogóle będzie. Nie spodziewałabym się po nich zbyt wielkiej chęci do współpracy i wyjścia do nas po koncercie (albo przed)

Chyba nie doceniasz naszej determinacji. Zwłaszcza determinacji Ani, która potrafiła czekać w zimnie ponad dwie godziny na Charlotte Wessels - to co dopiero na Nightwish! ♥

 

Pomysł z flagą też spoko - jako taki dodatek. Ale wait - to my będziemy mieć swoje stoisko? o.O ♥

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@"PaulaEija" OS już im wręcza kronikę fanów czy coś w tym stylu i to już robią to od grudnia, więc mając tyle czasu i fakt że każdy z nas mieszka gdzie indziej to myślałem o książce, ale o książce do czytania po prostu, jakaś powieść (szczególnie fantastyka, która prawie wszyscy lubią) albo coś o polskich zabytkach lub mitologii słowiańskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobra, ale taką książkę napisaną przez nas (nadal to może być powieść albo lepiej - zbiór przetłumaczonych krótszych form literackich) czy taką kupioną? Bo taka nasza byłaby... No, nasza. Zwłaszcza, że chcieliśmy jakoś wykorzystać nasze forumowe talenty. To można by wzbogacić o jakieś ilustracje forumowych grafików/malarzy/rysowników i spiąć jakimś tematem przewodnim, związanym z NW, ale może żeby to nie były takie typowe fan-arty, ale raczej rzeczy inspirowane klimatem NW? Co myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Książka? a w jakim języku?- ja tego nie "widzę"

Kwiaty i ciasto/tort- odpada jak pisałam wyżej, prawdopodobne sierpniowe upały nie pozwolą przechować, ciężko byłoby!

Parę projektów moich i Adiego są w trakcie realizacji, o tym jak już będą "namacalne".

Flaga z naszym logo- jak najbardziej, niezależnie ile podpisów zbierzemy. Chętny do realizacji tego pomysłu?

Myślę o upominkach praktycznych, takich które mogą przydać się na co dzień- tu bazuje na zainteresowaniach i stylach naszych ulubieńców?

Share this post


Link to post
Share on other sites

(nadal to może być powieść albo lepiej - zbiór przetłumaczonych krótszych form literackich)

Po angielsku. Zresztą, nie musi to być książka - chodzi mi o to (jak wielu z nas), żeby wykorzystać forumowe talenty. A jeśli każdy zabierze się za coś sam, to: albo wyjdzie z tego miliard prezencików, których nawet nie zauważą, albo nie wyjdzie nic, bo przy pracy samemu najtrudniej jest z motywacją. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.