Jump to content
LucidDreamer

Avatar

Recommended Posts

Zespół z gatunku melodic death metal, założony w Gothenburg (Szwecja), latem 2001 roku przez perkusistę Johna Alfredssona i wokalistę Christiana Rimmi. Początkowo nosili nazwę Lost Soul.

Obecny skład:

Johannes Michael Gustaf Eckerström - wokal

John Alfredsson - perkusja

Jonas Jarlsby - gitara, wokal wspierający

Henrik Sandelin - gitara basowa

Tim Öhrström - gitara

Dyskografia:

4 Reasons to Die (EP - 2004) Personal Observations (Démo - 2004) Thoughts of No Tomorrow (CD - 2006) Schlacht (CD - 2007) Avatar (CD - 2009) Black Waltz (CD - 2012) Hail The Apocalypse (CD - 2014)

W tym roku ukaże się nowy album - Feathers & Flesh.

Niestety w Internecie jest bardzo mało informacji o tym zespole. Serdecznie zapraszam Was do przesłuchania kilku ich piosenek. Mi nie od razu przypadli do gustu, lecz im bardziej się zagłębiałam w ich twórczość, tym bardziej mi się ta muzyka podobała. :)

 

Oto trzy utwory z nadchodzącego albumu :)

 

The Eagle Has Landed

 

"Regret" & "House of Eternal Hunt"

 

For The Swarm

 

A teraz parę starszych piosenek :)

 

Torn Apart

 

'Let it Burn'

 

Black Waltz

 

Hail The Apocalypse

 

I na koniec moje dwa ukochane numery ♥

 

Bloody Angel

 

Smells Like a Freakshow

 

To tyle ode mnie - życzę miłego słuchania. Może, niektórym akurat przypadnie do gustu Avatar :)

 

News_Avatar.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 stycznia tego roku ukazał się nowy album zespołu zatytułowany "Avatar Country". Zawiera on 10 tytułów, z czego tylko 6 to piosenki. Po tym jak na poprzedniej płycie "Feathers & Flesh" panowie szukali "New Land" dla swojego królestwa, w końcu znaleźli. Nowe wydawnictwo w całości poświęcone jest Królowi, w którego wciela się gitarzysta Avatar - Kungen, co po szwedzku znaczy właśnie "król". Album był poprzedzony dwoma utworami promującymi - "A Statue Of The King" oraz "The King Wants You".

 

 

[video=youtube]

 

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOCZEKALIŚMY SIĘ!

Zespół zagra 2 lutego w warszawskim klubie Stodoła w ramach europejskiej trasy 2019!

Obiecali, że się postarają u nas zagrać i dotrzymali słowa ♥

 

42948901_10156540221535256_8786348724960886784_n.thumb.jpg.f1e8298f463cb9ae67161ec1a6c04b92.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.