Jump to content
beatag60

End of an Era

Recommended Posts

End of an Era – album NW zawierający materiały z koncertu z trasy promującej longplay - "Once" z 21 października 2005. Był to ostatni koncert zespołu z wokalistką Tarją Turunen w składzie.

Koncert jak dotąd mojego życia, chociaż oglądany tylko w monitorze. Kocham tam każdy kawałek i odtwarzam w pamięci każdy gest muzyków- genialne:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co z wami ludzie?? nie oglądaliście?;)

 

 

Z wszystkich DVD jakie widziałem to tez koncert życia, pamiętam jak kupiłem to przez tydzień niemal non-stop ogladałem. Zyleta pod względem wykonania, formy zespołu, zupełnie nie widac tego co się wówczas dzialo wewnątrz grupy.Pełen porfesjonalizm.Niesamowita energia na scenie. bardzo wysoki poziom instrumentalistów. I mimo że obiektywnie patrząc można znaleźc lepsze wykonania poszczególnych utworów na innych koncertach nw a i Tarja nie była w najlepszej dyspozycji tego dnia to pod względem całości, oprawy, emocji to w jakims sensie najelpszy koncert nightwisha przynajmniej z tch sfilmowanych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Maćkiem. EoAE to coś wspaniałego. :) Za każdym razem jak sprzątam czy wykonuję jakieś inne domowe czynności to włączam ten koncert i... siadam i oglądam do końca. :D Także nie polecam oglądać gdy musicie się czymś zająć bo odstawicie to szybko.

 

Bardzo podobają mi się ujęcia. Porównując z DVD Tarji Act I to EoAE wypada o niebo lepiej. Czuć klimat wspaniały i całą tę energię bijącą od publiczności i od zespołu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego koncertu nie da się obejrzeć bez łez wzruszenia i ciepła w sercu. Nie można zakładać, że przy nim wykonasz jakąś inną czynność jak siedzenie i gapienie w ekran.

W EOAE jest magia i czary;)

Prawdopodobnie oprócz absolutnego profesjonalizmu w dostarczaniu muzycznych emocji jest tez sentyment do ostatniego występu z TT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam, uwielbiam, jeszcze raz uwielbiam.

Mam przeogromny sentyment, ponieważ był to pierwszy koncert jaki ich oglądałam.

Mnóstwo emocji, genialne "Ghost Love Score", odejście jak dla mnie, przynajmniej na scenie - w wielkim stylu.

Z całego koncertu największe wrażenie zrobiło na mnie "Creek Mary's Blood", istna magia.

 

Dzięki temu koncertowi pokochałam NW w wersji live, ponieważ uwielbiam dominację głosu Tarji ^.^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sionqa piszesz dokładnie o tym co ja czuje oglądając EOAE: GLS, CMB i jeszcze Siren to bajka:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ze wszystkimi muzycznymi DVD- obejrzałem w całości może ze 2 razy. Niektóre z utworów pewnie więcej.

Najbardziej w pamięć mi zapadły animacje (podobno Tarja nawet nie miała okazji ich obejrzeć) i ciągłe zbliżenia na płaczące gotki ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

End of an Era... Uwielbiam GLS i tylko dzięki temu nagraniu Tarja jeszcze trzyma się w wyścigu z Floor, jesli chodzi o tę piosenkę :)

I to cudowne wykonanie Ever Dream... Ogólnie lubię puszczać sobie cały koncert, ale najbardziej trafia do mnie Creek Mary's Blood, GLS, Kinslayer (może dlatego, że to jeden z moich ulubionych utworów NW ever) i ED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co sądzicie o Uporze z Opery z EOAE?

Jak dla mnie jeden z najlepszych wykonań zespołu pośród wszystkich. Jak dla mnie każdy szczegół jest idealny, zwłaszcza finał. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upiór z Opery to istna perełka na EOAE. Drapieżny i nastrojowy, jak dla mnie jedno z najlepszych wykonań po GLS na koncercie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wykonanie bardzo dobre, ale wykonania z Bukaresztu nie pobiła zwłaszcza końcówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wykonanie bardzo dobre, ale wykonania z Bukaresztu nie pobiła zwłaszcza końcówki.

 

Zgadzam się końcówka Bukaresztu jest miażdżąca ;), na EoaE jest dobrze ale raz że Tarja w gruncie rzeczy nie była w zbyt dobrej formie wokalnej w tym dniu (w zasadzie można by znaleźć do kazdego utworu lepsze wykonania w trakcie once upon a tour) a dwa w miksie jakoś ta końcówka jest wycofana, niemal w tle.

 

Co oczywiście nie zmienia faktu że to biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności to pewnie najwspanialszy koncert NW i jedyny oficjalnie wydany z takim rozmachem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Właśnie mam moje własne, ambitne przemyślenie co do End Of An Era.

Jak już zespół chciał dać koncert z takim rozmachem, mogli już się wykosztować do końca i wynająć całą orkiestrę do tego. Efekt byłby pewnie 1000x lepszy niż puszczanie z taśmy partii orkiestracji i chórów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego, co słyszałam, to miała być jakaś orkiestra i chór, tylko... Maćku, pomóż, bo nie pamiętam. ;)

 

A w sumie, to nie umiem się przekonać, żeby obejrzeć cały koncert. Po tych tańcach Tarji w WIHAA... Nie potrafię, no.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam End Of An Era po prostu wspaniały koncert, na pewno jeden z najlepszych jakie dał NW choć w sumie z orkiestrą no nie powiem było by jeszcze bardziej widowiskowo.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

EoAE - obejrzany z milion razy, mój ulubiony koncert NW. Jednym słowem - epicki. Utwory wykonane bezbłędnie, świetna atmosfera - w ogóle nie widać tego, co tak naprawdę między nimi się działo. Jedyne czego żałuję, to to, że nie udało im się wynająć orkiestry.

 

Pozwolę sobie przytoczyć fragment tekstu pewnego utworu,,Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść - Niepokonanym". Tymi słowami opisałabym ostatni występ Tarji z zespołem.

 

Czasem sobie marzę, że ktoś kiedyś wynajdzie wehikuł czasu i zabierze mnie na ten koncert :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Czasem sobie marzę, że ktoś kiedyś wynajdzie wehikuł czasu i zabierze mnie na ten koncert :D

 

Pluje sobie w brodę, klnę i płaczę, że kiedy był koncert byłam niepełnoletnia... to największe wydarzenie dla każdego Najtłiszowca, który tam był, jestem pewna! Gdyby tak podróże w czasie były możliwe, ach!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze płaczę gdy obejrzę end of an era zwłaszcza kiedy oglądam końcówkę,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze płaczę gdy obejrzę end of an era zwłaszcza kiedy oglądam końcówkę,

 

Ja płaczę na "Phantom of the opera" jak pokazują te dziewczyny w pierwszym rzędzie jak ryczą. To jest tak piękne! Jakie emocje, kurka wodna... Gdybym tam byla to bym chyba zasłabła z wrażenia...

Co ten głos Tarji z człowiekiem robi, ach!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny koncert, Wish I had an angel ma w sobie kopa, jakiego nie ma na płycie, upiór również lepszy niż na krążku. Tak na boku dopowiem, że mam flagę End of an Era wiszącą jako firanka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny koncert, Wish I had an angel ma w sobie kopa, jakiego nie ma na płycie, upiór również lepszy niż na krążku. Tak na boku dopowiem, że mam flagę End of an Era wiszącą jako firanka ;)

 

Pozazdrościć tylko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motorade, a pokażesz nam swoją flagofirankę? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.