Jump to content
Sign in to follow this  
Adrian

Nowa wersja DE

Recommended Posts

Witajcie!

 

Od jakiegoś czasu pracuję nad nową wersją DE. Do tej pory zmiany były przeważnie kosmetyczne. Tym razem czas na coś większego. ;)

 

Główne założenia:

 

- serwis i forum powinny być dostępne na wszystkich urządzeniach (komputery, laptopy, smartfony itp.)

- odświeżenie kolorystyki na bardziej żywą i miłą dla oka (obecna jest bardzo ciemna, smutna :()

- uproszczenie formy, żeby serwis był łatwiejszy w obsłudze i żeby bez problemu można było znaleźć najważniejsze rzeczy

- powiększenie czcionek by było czytelniej

- odchudzenie całości żeby serwis wczytywał się szybciej na wszelkich urządzeniach

- dodanie powiadomień o nowych postach w naszych wątkach, gdy ktoś nas zacytuje itp. Będzie można też wspominać o innych jak na Facebooku czy Twitterze, wpisując np. @Adrian

 

Widok wątku na komputerze:

de-desktop.png

 

Widok wątku na smartfonie:

de-mobile.png

 

Jakie są Wasze opinie? Macie jakieś pomysły, propozycje? Jest coś, co wymaga zmian?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko mi się bardzo podoba, tylko ten nowy kolor jest straszny. Niby wesoły i w ogóle, ale jakiś taki... Obecny jest o wiele lepszy, ogólnie kolory NW to stonowane granaty i szarości.

 

Chcemy, żeby forum wyglądało jak Tumblr ( w sensie kolorystycznym)? W sumie czasem content się niezbyt różni :D

 

 

An699Wj.jpg

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też uważam, że obecne kolory są bardziej najtłiszowe ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecne kolory są zapewne bardziej nie tyle Nightwishowe, ale bardziej w stylu Imaginaerum. Żywsza kolorystyka byłaby chyba wskazana, choć może zdecydujmy się raczej na jakiś inny odcień błękitu... mniej, hm, płaski. Bardziej może granatowy? Cała reszta (czcionki itd.) jest dobrym pomysłem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też wolałabym inne kolory. Może coś bardziej w kierunku tych beżobrązów ze środka EFMB? Plus czarne tło. Aczkolwiek nie wiem, czy to wyglądałoby dobrze jako cała wizja, bo mogłoby być też za ciemno w sumie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko bardzo fajne, tylko wg. mnie obecna kolorystyka jest lepsza, ja bym ją zostawił taką jaka jest bo dla mnie niczego jej nie brakuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również wolę obecne kolory. Tworzą taki niebanalny nastrój. Jak tak sobie patrzę, to wiem, że jestem na forum Dream Emporium i chodzi tu o Nightwish. Kolory i styl wyróżniają forum w sieci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do kolorów to hmmm ,te co są teraz nie są złe ,i zostawił bym kolory takie jakie są ,ale ta zmiana którą zaprezentował Adrian jest dla mnie jak najbardziej oki ,zmianie kosmetycznej powinien być poddany Czat ,choć ostatnio jak na nim byłem było nas bardzo mało przeważnie staży bywalcy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wafelki, cieszę się, że ogólnie podobają Wam się moje propozycje. ;) Rozumiem Wasze wątpliwości co do kolorystyki, ponieważ wszyscy zdążyliśmy się już przyzwyczaić do obecnych kolorków i nie zawsze zmiany przychodzą łatwo.

Jak przygotuję makietę to pokażę Wam jak by to wyglądało na żywo w całości. Spróbujmy dać szansę nowej opcji, może okaże się to pozytywną zmianą? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Długo się nad tym zastanawiałam, ale w końcu stwierdziłam, że raz na jakiś czas trzeba zrobić jakąś zmianę! I chociaż teraz te kolory wydają się dziwne, inne i zdaniem większości nie pasują do stylu NW, to warto może spróbować i odświeżyć trochę wizerunek serwisu..Dajmy zaistnieć forum w nowej odsłonie i wówczas pewnie łatwiej będzie stwierdzić czy jest lepiej zarówno wizualnie, jak i od strony technicznej :)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już się przyzwyczaiłam do dzisiejszej wersji i będę za nią tęsknić po zmianie. Lubię klimat teraźniejszego Dream Emporium, ale sądzę, że można zaryzykować inną wersję. Pewnie po jakimś czasie stwierdzę, że nowa strona NW jest lepsza od starej :), ale na razie tak mi się troszkę szkoda robi, że coś się tutaj zmieni... Ale na pewno jestem bardzo ciekawa, jak to wszystko będzie inaczej wyglądało :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że powinniśmy spróbować. Wprowadzić nowe forum, zobaczyć jak będzie nam się z niego korzystać i czy damy radę przyzwyczaić się do nowej kolorystyki. Dajmy sobie co najmniej tydzień, a później pomyślimy co dalej, co wy na to?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak pisałam wcześnej, ja też jestem "za"! Chociaż się trochę boję, bo mogą się zmienić niektóre opcje i sobie nie poradzę technicznie, ale może z czasem jakoś ogarnę ;) Myślę, że kolory to kwestia przyzwyczajenia..Trzeba to zobaczyć "na żywo" i potem będziemy decydować..Bez rewolucji, ale od czasu, do czasu zmiany są potrzebne!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem ciekawa nowego forum, ale myślę, że po jakimś czasie zacznę tęsknić do starej wersji. ;___; Teraz wszystko mi się podoba. ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaprezentowana próbka nowego wyglądu nie jest zła. Większa czcionka i wersja na smartfony/tablety/etc. - jestem na TAK :happy: Co do kolorów, to myślę że to kwestia do ustalenia jeszcze, a ich zmiana będzie, jak sądzę, najmniejszym problemem. I ja też raczej wolę ciemniejsze tło. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakbym mógł zobaczyć proponowaną wersję "formatu" forum, to może dałbym szansę. Ja wolę poczekać na tą makietę, czy stronę testową, by można było zobaczyć jak się to obsługuje i w ogóle. Może jakbym sobie poprzeglądał, to może by mi się spodobało. Ale teraz jak na to patrzę, nie widzi mi się ta propozycja.

Jeśli chodzi o sam wygląd, ta nowoczesność jest, nie ciekawa. Tak samo jak obecnie popularne aplikacji i strony. Dalej się trzymam tego. Po prost muszę to zobaczyć w akcji, w pełnym formacie. Nie wiem, no może. Może coś pomiędzy obecnymi barwami, a proponowanymi. Bo te proponowane tak trochę "rażą", coś mi w tym nie "pasi".

Co do obsługi, ja osobiście sobie poradzę. Bo forum nie ma aż tak bardzo skomplikowane obsługi, no przynajmniej dla zwykłego użytkownika. W obecnie, jest jak jest. Ale w tym przypadku powiem, że jednak obsługa mogła by się zmienić, właściwie to chodzi o część związaną ze strony http://forum.nightwish.pl/usercp.php

 

Freyja ujęła tu ważną kwestię, co do tych smartfonów. Proponowana wersja, właśnie kojarzy mi się ze smartfonami. Ja częściej korzystam z laptopa. Czy to byłby nawet zwykły pecet, to wolą obecną wersję, a tą "minimalistyczną", widziałbym na smartfonie.

 

Ogólnie mówiąc pewne rzeczy się nie powinny zmieniać. A raczej nie tak bardzo. Szkoda, że nie będzie opcji wybrania własnego motywu. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Working hard, mam nadzieję wkrótce pokazać Wam efekty ;)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wafelki, nowa wersja forum jest już prawie gotowa. Przedstawię Wam najważniejsze zmiany i ulepszenia:

 

1. Nowe menu

W aktywnej zakładce w menu będą wyświetlały się wszystkie podstrony. Ma to ułatwić do nich dostęp i... przypominać, że istnieją. ;) Dużo wartościowych treści zostaje przez to pomijanych, a tego nie chcemy. :)

 

608434494_Zrzutekranu1.thumb.png.699de8e3b47db0f2975756690aacda61.png

 

2. Nowy edytor

Ogromne ułatwienie w formatowaniu postów. W nowej wersji edytor będzie działał jak w Wordzie. Będziemy mogli widzieć formatowanie bezpośrednio podczas pisania postów, bez konieczności klikania "Podgląd".

 

2144241545_Zrzutekranu3.thumb.png.d48f4cbe54ea8434ec7efa4c29a4cacc.png

 

3. Powiadomienia

Będziemy mieli możliwość otrzymywania powiadomień (podobnie jak na Facebooku) gdy ktoś da nam punkt reputacji, odpowie w naszym wątku, zacytuje nas w poście czy wspomni o nas (znów podobnie jak na Facebooku czy twitterze). Oczywiście będzie możliwość wyboru o czym chcemy być powiadamiani i czy w ogóle chcemy.

 

460505391_Zrzutekranu2.thumb.png.8bcf67ca1e3f2414978b0e1b2d34bd0a.png

 

4. Nowe życie Zina

Nasz zapomniany Zin zostanie zintegrowany z forum. Pozwoli to na swobodne dodawanie treści przez każdego, kto będzie chciał zaproponować swój artykuł. Pozwoli też na komentowanie wpisów przez innych użytkowników. Tego właśnie nam bardzo brakowało - dyskusji w komentarzach. :) Przy wpisach zawsze będzie dodawana notka o autorze - to będzie też dla Was promocja i cenne doświadczenie jeśli ktoś zapragnie starać się o pracę w branży dziennikarskiej. :)

 

Zrzut%20ekranu4.png

 

5. Nowe logo (mogliście je oglądać już na naszej kartce promo)...

 

logo.png

 

Oczywiście to nie wszystkie zmiany... Jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia jak choćby ilustracja w tle. Forum zostało mocno uproszczone, ale nie chcemy popadać w przesadny minimalizm.

 

Poniżej link do testowej strony. Możecie sprawdzić ją sobie również na smartfonach/tabletach. Nie wszystko jeszcze działa w 100% (np. główne menu w wersji mobilnej).

http://www.adrianol.linuxpl.info/test/index.php

 

Co myślicie o zmianach? Macie uwagi/propozycje? :)

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajne zmiany, szczególnie podoba mi się nowy edytor, powiadomienia i możliwość komentowania artykułów. Mam jakieś wątpliwości co do kolorystyki, ale to pewnie przez przyzwyczajenie do ciemniejszego otoczenia. Na pewno dużo zmieni ilustracja w tle, bo na razie forum wygląda trochę goło :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbardziej podoba mi się możliwość otrzymywania powiadomień, kiedy ktoś oznaczy nas w poście. :) Mam nadzieję też, że będzie się dało wyłączyć poszczególne rodzaje powiadomień - np. mam ochotę dostawać powiadomienia o oznaczeniu w postach lub cytacie, ale o reputacji już nie.

 

A nie podoba mi się nowa kolorystyka. Just sayin :>

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi w nowej wersji podoba się wszystko, oprócz czcionek nagłówków podstron, które są takie nijakie w porównaniu z obecną wersją. To chyba jedyna rzecz, której by mi brakowało. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że czcionkę można dowolnie ukształtować i zweryfikować jej wygląd w każdej chwili. Można ją ewentualnie zrobić podobną do tej obecnej.. Adrian :)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że wspólnie wypracujemy najlepszy dla nas kształt DE po wprowadzeniu zmian. Wtedy zobaczycie wszystko na żywo i ocenimy co zmieniamy. :) Ewentualna zmiana kolorystyki nie będzie problemem, tak samo fontów. Cieszę się, że zmiany i usprawnienia się Wam podobają. :)

 

Mam nadzieję też' date=' że będzie się dało wyłączyć poszczególne rodzaje powiadomień - np. mam ochotę dostawać powiadomienia o oznaczeniu w postach lub cytacie, ale o reputacji już nie. [/quote']

Tak jak wspomniałem, każdy będzie mógł ustalić o czym chce być powiadamiany i czy w ogóle chce być. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem *prawie* gotowy by wprowadzać nową wersję. Zostało mi jeszcze trochę ze strony głównej... stay tuned!

Mam nadzieję, że uda mi się ją skończyć jak najszybciej bo szykujemy WIELKIE rzeczy. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że pamiętałeś o naszym nowym logo :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.