Jump to content
Freyja

Okładki albumów

Recommended Posts

Nie mam zwyczaju długiego przyglądania się okładkom, choć wiem że niektóre są piękne. (Inna sprawa że "Oceanborn" mam przylepioną na szafce, więc widzę ją na co dzień).

Podoba mi się "The Silent Force" WT ze względu na zestawienie czerni i ciemnego niebieskiego. Z tego samego powodu spodobała mi się też wrzucona tu wcześniej okładka Evanescence.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erin-hunningolla.png

Erin-sa_osaat.png

 

Podobają mi się te dwie okładki zwłaszcza ostatnia z nich. Przedstawiają wokalistkę w ciekawy sposób. Są proste, ale nie nudne.

Ta pierwsza okładka ( z debiutanckiej zresztą płyty Erin z 2011 r.) pokazuje Erin taką jaka jest, jaki ma styl, co lubi, jakiego brzmienia można spodziewać się po płycie. Pomysł na umieszczenie imienia i tytułu podobnie jak na kolejnej płycie dobrze wkomponowują się w zdjęcie jako naturalny, nienachalny element.

 

Na ostatniej dominuje kolor biały, na którego tle dobrze prezentuje się Erin, ale bez dodatku kolorów zielonego i zwłaszcza czerwonego okładka byłaby niezauważalna, mdła. Dodane kolory ożywiają wyląd całości. I co najważniejsze nie ma przesytu a oczekiwany efekt jest: okładka zwraca uwagę ( co wśród setek innych jest ważne). Jest też estetyczna, piękna w swej prostocie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1800177_10152296531209311_789531616_n.jpg?oh=b76b086b44046348c31f4b91523a924c&oe=54983BEC

 

Nowa okładka płyty Sarea jest super. "This Is Not Goodbye" ma jedną z lepszych okładek jakie widziałam od ostatniego albumu Nightwish. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetnie pomyślane i zrobione : )

Zespołu nie znam, ale okładka jest w takim stylu, jaki mi się najbardziej podoba. Coś w stylu Sound of a playground fading In Flames, tylko lepsze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się podoba okładka takiego jednego, polskiego, progresywnego zespołu Hipgnosis i ich krążka Relusion. Pełna przepychu i idealnie pasująca do bogatej zawartości krążka. Swoją drogą jak ktoś nie słyszał to polecam! ;)

 

 

hipgnosis-relusion.jpg

 

Swoją drogą ładnie wygląda np. taka okładka jak u brytyjskiego Sabbat (Nie mylić z Black Sabbath :P). Według mnie bardzo ładna i klimatyczna jak na thrash metal. Chyba moja ulubiona w tym gatunku.

 

 

491.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetne okładki albumów ma Marilyn Manson. :)

 

Marilyn_Manson_Portrait_Of_An_American_Family.jpg

 

antichrist-superstar-marilyn-manson.jpg

 

e9b91e2eefc115aff4af8b63eac41426deb1c5eb.JPG

 

okl_okl_13195.jpg

 

Marilyn_Manson_-_The_Golden_Age_of_Grotesque.jpg


f6e8d76c6347b060a28fd9091768bfde65c02fa8.jpg

 

mmansonhigh.jpg

 

mm.jpeg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię wszystkie okładki NW, ale te chyba najbardziej -

 

133.jpg?0452

 

Dark_Passion_Play.jpg

 

dpp2.png

 

Nightwish_imaginaerum_cover.jpg

 

OnceNightwishCover.jpg

 

Oraz niektóre okładki singli -

 

islander.png

 

eramaan-viimeinen.png

 

Podoba mi się też to:

 

hqdefault.jpg

 

1000x1000.jpg

 

61TBp92oYML.jpg

 

Tak na razie są to moje ulubione okładki. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widziałam tego tematu :happy:

Z NW bardzo lubię okładkę Dark Passion Play.

Poza tym, Wintersun ♥

 

220px-Wintersun.jpg220px-WintersunTimeI.jpg

 

Do moich ulubionych należą też okładki Ensiferum i Korpiklaani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marja ja też uwielbiam okładkę AFF, miałem ją ustawioną jako tapetę chyba już wszędzie (kiedyś nawet marzyłem o takiej fototapecie). Zawsze się zastanawiałem czy to miejsce w ogóle istnieje... Miałem się zapytać Tuomasa w liście, ale jakoś nie wyszło :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje ulubione okładki to te z "Fear Of The Dark" Iron Maiden i "Century Child" Nightwish. Za nieco obrzydliwą okładkę uznaję "The Spaghetti Incident" Guns N' Roses, bo ten makaron kojarzy mi się z takimi oślizgłymi robakami (blee...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

foto-materialy-prasowe.jpg

 

Okładka najnowszej płyty Purpli dołączyła do mych faworytów, cudny znak nieskończoności (szkoda, że tego samego nie mogę powiedzieć o zawartości).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam takich okładek,które same w sobie bym uważała za cudne. Jedynie niektóre uwazam za lepsze wśród danego artysty. Moje ulubione okładki Nightwish to Century Child,Imaginaerum i może Wishmaster. Niektóre okładki uważam za lepsze dlatego,że oddają nastrój/zawartość albumu. I tak oto na przyklad:

81ACypquG4L._SX355_.jpg

To_beast_of_not_to_beast_by_lordi.jpg

51avyMTXx6L._SY355_.jpg

95da8f631f2b4625856b4bdae98e5245.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię wszystkie okładki płyt Nightwish i Epiki. Innych ciekawych jest mnóstwo i ciężko wymienić jakiś ranking. Ostatnio zaimponowały mi dwie:

600x400http://www.angrymetalguy.com/wp-content/uploads/2017/01/Seven-Kingdoms_Decennium.jpg[/img]

Obca planeta, niespotykane formy życia. Genialny dobór kolorów. Taki koncept, wyjątkowo mocno do mnie trafia. Moim największym marzeniem jest wiadomość o odkryciu życia pozaziemskiego i oczywiście ujrzenie tych cudaków. Pewnie nie dożyję ;(

600x300https://damnationmag.files.wordpress.com/2017/02/15994409_10153998466326152_174550645936548581_o.jpg[/img]

Uwielbiam literaturę i filmy science fiction. Okłada niezmiernie intrygująca. Wrażenie wywierają także zastosowane odcienie zieleni.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba? nie ma okładki albumu, która by mi się ewidentnie nie podobała. Każda to małe dzieło sztuki określające tematykę i nastrój utworów w niej zawartych. Ogólnie każda kreska coś znaczy, każdy niby przypadkiem nakreślony cień ma swoje ogromne znaczenie. Czasem trudno jest dogłębnie odczytać co grafik miał na myśli łącząc niektóre elementy, ale po uważniejszej analizie utworów staje się to zrozumiałe.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
IQ6sc
 - W ubiegłym tygodniu WT opublikował teledysk do utworu Raise Your Banner. Oto okładka tego singla. Według mnie, ma się nijak do tego, co dzieje się w vieoklipie. Ale według mnie, jest imo lepsza i dosyć ciekawa. Za każdym razem gdy na nią patrzę odkrywam jakieś nowe elementy, detale, przyjemną kolorystykę. Sama twarz przedstawiona na grafice jest interesująca i tajemnicza. O ile nigdy nie zagłębiam się w okładki (z wyjątkiem NW oczywiście ;) ), ta zainteresowała mnie wyjątkowo. Działa mi na wyobraźnię, bo ciągle widzę tu różne, dziwne rzeczy. Też tak macie?
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą, Aniu. Przyciąga wzrok niczym renesansowe arcydzieło. Gdzieś słyszałem, że zespół stworzył jakąś quasi-organizację oporu przed naszym coraz bardziej cybernetycznym, inwigilowanym i konsumpcyjnym światem. Szczegółów nie znam ale wydaję mi się, że okładka w pewien sposób nawiązuję do tego. Na zasadzie pseudo-anty-religii? Obstawiałbym, że ta aureola dotyczy inwigilacji i tworzenia algorytmów które odpowiadają naszym potrzebom, wręcz nam wmawiają, co kupić. Within Temptation być może nawołuję aby temu się przeciwstawić, podnieść swój baner, zdeptać futurystyczną religię konsumpcjonizmu która opanowała Ziemię.

Mnie zainteresowała okładka płyty której nie słuchałem:

a2405161231_10.jpg

Petrichor oznacza zapach ziemi po deszczu a zespół gra progresywny rock. Tyle wiem. Okładka jednak zniewala sugestywnymi barwami, rozpala wyobraźnię, wyalienowuję z rzeczywistości i obiecuję podróż ku .. no właśnie, chciałbym się dowiedzieć. Może eklektycznym doznaniom? Ach, może jednak uda się przesłuchać płytę ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.