Jump to content
beatag60

Tuomas Holopainen

Recommended Posts

Właśnie tak wyobrażałam sobie jego dom. Pełen sztuki, zaciszny, przytulny.

No i cudowne ma skarpeto-kapcioszki na drugim zdjęciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ;), zdjęcie pochodzi z domu przy ulicy Pajarinniementie 3 w Kitee czyli jeden z górnych pokojów domu Tuomasa który widzicie na zdjęciu :)

 

 

tuomasdom.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdjęcie pochodzi z domu przy ulicy Pajarinniementie 3 w Kitee

 

Dokładnego adresu to ja nie znałam! To co? Organizujemy mu huczną wizytę polskich fanów? Ucieszy się! :-D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taiteilija, jak przybyłaby ekipa z tak dalekiego kraju, powinien przyjąć choćby za płotem;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś przyleciały do niego dwie fanki z Ameryki, ale nie było go w domu. Jego brat je przyjął na herbatę. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś przyleciały do niego dwie fanki z Ameryki' date=' ale nie było go w domu. Jego brat je przyjął na herbatę. :D[/quote']

Więc co? Wpadamy i najwyżej porozmawiamy miło z drugim panem Holopainenem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznajecie?

563410_559232600762135_637487435_n.jpg

Czy podoba się Wam rezydencja Tuo? Może coś byście zmienili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie za duży dom i jakoś tak pusto dookoła (chociaż może to kwestia ujęcia), w sensie, że drzewa jakieś "pomordowane" i ogólnie tak łyso jakoś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest imponująca, choć wolę ją w pierwotnej, drewnianej wersji, jak tu na zdjęciu - niepomalowanej na stalowy niebieski kolor. Poza tym jest bardzo ładna i pięknie usytuowana, wnętrze (z tego co widziałam) też jest bardzo w moim stylu; te ściany z drewnianych paneli, antyki, rzeźbione meble...

Na ogół preferuję raczej małe chatynki, niż takie jak ta - leśne domiszcza, ale dom Tuomasa stanowi wyjątek.;) Może moją opinię motywuje poniekąd świadomość tego, kto jest właścicielem tegoż przybytku? :blush:

 

EDYCJA: Teraz wygląd domu stosunkowo się zmienił, bo to, zdaje się, zdjęcia zrobione podczas jego powstawania, przed ukończeniem. Kolor i otoczenie jest teraz ciut inne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Projekt świetny, aczkolwiek mógł zostać w "surowej" drewnianej wersji. Z tego co widziałam wnętrza, mimo że obszerne, są przytulne.

Jak dla mnie dom nie jest za duży. Wręcz przeciwnie, mogłaby tam mieszkać 4-5 osobowa rodzinka z 2-3 zwierzętami i każdy miałby miejsce na soją samotnię (która każdemu jest czasem potrzebna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macie jakieś foto wnętrza? Jakiś czas temu znalazłem Disneyowy pokój w jego rezydencji:

 

536314_172505442888487_1284430121_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten słynny filmik biografia Tuomasa, to tam jest sporo w pokoju pokazane, generalnie pokój wygląda jak pokój nastolatka ;), nic się nei zmieniło od tamtego czasu i może dobrze bo każdy artysta to poniekąd "duże dziecko" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazywaj jak ci pasuje, a ja na "duże dziecko" odpowiem tak,

:)

Utwory to też zabawki, które nam mącą w głowach, zniewalają nasze umysły, swoim nadzwyczajnym brzmieniem, jak to zabawki. W pewnym sensie jesteśmy materialistami, dźwięk też materiał, ale ważne jakie ma przesłanie, co odczuwasz słuchając tego.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ancient, masz absolutna rację, utwory to tez nasze zabawki, tyle że w sferze emocjonalnej- nigdy bym na to nie wpadła:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ancient - dobrze prawisz. Czasami mam wrażenie, że Tuomasowi czegoś brakowało w dzieciństwie i teraz to sobie rekompensuje, m.in uroczym pokojem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwe :D, myślę sobie

1.To zdjęcie ukazuje jakby to było by coś czego nie powinno się robić, miejsce bez dojrzałości.

mogę się też mylić,

2.To po prostu taki styl, że takie przedmioty tam akurat są.

 

Maggie

Jak dla mnie te zabawki to chyba z jego dzieciństwa.

 

Po za tym wieje tym, że filmiku napisali, że "chłopaczyna" nie chce dorosnąć, sam nawet tak sobie myślę o nim, ale dlaczego zabawki mają przeszkadzać mu w dojrzałości? Tego nie rozumiem. Zdaje sobie sprawę jeśli chodzi o zachowanie, ale różnie można się bawić, gdziekolwiek i kiedykolwiek. Samo posiadanie zabawek to dla mnie mało znaczący element w tej dojrzałości, to już po prostu nie istotne.

 

Maciek

O ten filmik ci chodzi?[video=youtube]

Raczej to początek, czegoś. :)

 

Chyba każdy z nas ma jakieś kolekcje, choć nie ruszane i "zakurzone".

Mają układ, segregacje czyli zasady, ale zabawa też ma zasady czasami, jak to mówią, żeby było ciekawiej. :)

A ja mam gitarę i to nie tylko narzędzie do spełniania wizji, to też zabawka, gra na niej żeby była zabawą nie musi nie mieć zasad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ancient, myślę że masz racje- posiadanie zabawek typu np. maskotki nie świadczy o niedojrzałości. Mniemam, że Tuo zafascynowany beztroską dzieciństwa, jako takiego, otacza się nimi dla złagodzenia codzienności. Dają poczucie bezpieczeństwa i akcentują przytulność. Kto z nas nie wspomina z rozrzewnieniem beztroskiego dzieciństwa? Dorosłość jest bezpardonowa:(

Poza tym na świecie są hobbyści- zbieracze, którzy kolekcjonują coś dla siebie wyjątkowego albo ciekawego. Czy Tuo nim jest skoro od dziecka kocha maskotki, a przecież to już mocno dorosły facet?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak chcecie, z tego co zrozumiałem z tej serii co obejrzałem Tuo nie chce dorosnąć.

Ja mam swoją definicje na dorosłość. Dorosłość to podejście pod pewne sytuacje, a nie co robimy w wolnym czasie

Jak by tak pomyśleć, tak naprawdę też sądzi się dzieci. Wydaje mi się ,że tu nie ma granic.

Co jak co mnie to obojętne niech nazywają mnie nawet niemowlakiem :D, mam zasady moralne i uważam, że na wszystko jest czas.

Ale co to by był za rodzic który by nie umiał się bawić, chyba będzie rodzicem, niech taki Tuo pozostanie.

 

Dorosłość, a co za dzieciństwa nikt nie miał obowiązków, z 5 lat i szkoła, ja nawet nie pamiętam tych 5 lat.

A nie było, przynieś, podaj, pozamiataj. :D

Praca, dlaczego ma być to coś "nudnego". Albo, że czasami jest ciężko w pracy, zawsze jest jakiś sposób na to.

Jak przyjdzie coś załatwić w sprawach urzędowych, ale czy w życiu nikt nie kieruje się zasadami jak jest to sprawa prywatna nawet.

Rachunki były zawsze, nie raz w dzieciństwie obowiązywało prawo dzungli, a i w szkole.

Po za tym jest czas wolny i rodzina.

Jest dorosły, tylko co stoi na przeszkodzie, żeby bawić się zabawkami, bo są ludzie którzy wolą zrobić burdel.

Tworzy wspaniałe utwory i prowadzi dobre życie w wolnym czasie. Jeśli reszta jest też jak należy, to z tymi dwoma kryteriami na pewno jest dorosły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

526797_446277532114156_1155375548_n.jpg

 

Największa fanka Tuomasa - jego mama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz wygląd domu stosunkowo się zmienił' date=' bo to, zdaje się, zdjęcia zrobione podczas jego powstawania, przed ukończeniem. Kolor i otoczenie jest teraz ciut inne.[/quote']

Aaa, no to wiele wyjaśnia. Pewnie teraz i otoczenie wygląda lepiej ;)

A co do wielkości, to obecnie mam mieszkanie 100 m2, gdzie mieszka obecnie 4-osobowa rodzina + 2 duże psy i jakoś sobie wszyscy nie wchodzimy w drogę (a dla mnie to i tak za duże mieszkanie zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie porządku :P ). No ale co kto lubi, o gustach się nie dyskutuje. Jak ktoś lubi np. przyjmować gości, to wiadomo, że duży dom to wtedy super sprawa (można wszystkich spokojnie rozlokować itp.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wiecie, że Tuo musiał kiedyś dokonać wyboru miedzy kobietą a muzyką?- jak wiemy wybrał:)

Czy wiecie jaki utwór powinni zagrać na jego pogrzebie?- oryginalną wersję "Walking in the Air".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.