Dzień przed premierą filmu Imaginaerum

Jutro jest bardzo ważny dzień w historii zespołu Nightwish i muzyki w ogóle. Długo wyczekiwany, pełnometrażowy film Imaginarum ujrzy światło dzienne po koncercie grupy w Hartwall Areena w Helsinkach. W internecie pojawiło się bardzo wiele artykułów i wywiadów z liderem zespołu, Tuomasem Holopainenem. W fińskich mediach (i nie tylko) jest to temat numer jeden. Wszyscy są ciekawi efektu tego długiego, pracochłonnego i kosztownego przedsięwzięcia. Postaramy się podsumować najważniejsze informacje, które pojawiły się w mediach.

Fiński magazyn Soundi opublikował artykuł, w którym Tuomas opowiada o przyszłości zespołu i o swoich solowych planach. Dowiadujemy się z niego o tym, że:

  1. zespół zarezerwował studio i miejsce prób na 2014 rok – mają dużo pomysłów na nowy album,
  2. w 2013 roku pojawi się solowy album Tuomasa na podstawie książki Dona Rosy Życie i czasy Sknerusa McKwacza – o czym pisaliśmy wcześniej,
  3. Tuomas ostatnio lubi pisać opowiadania. Ma w planach napisanie książki – jednak nie prędzej niż za 10 lat :).

Tuomas udzielił też wywiadu dla fińskiej MTV3. Pytano go o to, czy zespół zamierza szukać nowej wokalistki czy zostaną z Floor. Holopainen nie dał jasnej odpowiedzi:

Zgodziliśmy się z zespołem by zacząć nagrywać nowy album w lipcu 2014. Będziemy mieli dobre 10 miesięcy, nie będziemy robić nic z zespołem – głównie zajmiemy się piosenkami. To dobry sposób na odetchnięcie, spojrzenie na całą sytuację i zastanowienie się nad tym, co robimy.

Tuomas nie wyklucza możliwości uczynienia Floor pełnoprawną wokalistką NW:

Aktualnie Floor jest zastępczą wokalistką, ale wszystko jest otwarte i możliwe. Niczego nie mogę zagwarantować przed 2014.

Pewne jest to, że Jansen zostanie z zespołem do lata 2013 roku, gdy światowa trasa promująca Imaginaerum się zakończy. Zespół zrobi sobie 10-miesięczną przerwę przed rozpoczęciem nagrywania nowego materiału.