Dalsze postępy w nagraniach

W ostatnich dniach września Nightwish zakończył obóz letni. Za to na początku października zespół poleciał do Londynu, żeby uczestniczyć w nagrywaniu orkiestry symfonicznej, chórów (w tym dziecięcego) oraz etnicznych perkusjonaliów. Sesja przebiegła sprawnie i szybko. Nad aranżacjami orkiestralnymi ponownie czuwał Pip Williams, jego relacje i wrażenia z materiału, który znajdzie się na nadchodzącym albumie, możecie przeczytać tutaj.

Floor Jansen:

To był pierwszy raz, kiedy byłam świadkiem nagrywania orkiestry i było to czarujące. Zostałam oszołomiona profesjonalizmem muzyków, dyrygenta, inżynierów dźwięku i niesamowitymi aranżacjami, które ponownie zrobił Pip. Usłyszeć jak to wszystko nabiera kształtów, jest czymś niesamowitym, miałam ciarki przez cały czas.

Kai Hahto dodaje:

Doświadczyłem jednego z najbardziej emocjonalnych momentów w mojej karierze, kiedy usłyszałem chór dziecięcy, śpiewający partie na nadchodzący album Nightwish. Co za niesamowita chwila!

Również Troy Donockley nagrał już niektóre partie instrumentalne, dalszą część nagrań będzie kontynuował w Helsinkach. Wsród instrumentów, które zarejestrował Troy – znalazło się buzuki. Nagrywanie partii na nowy album Nightwish, powoli zmierza ku końcowi. :)