Sarah Brightman...

Sarah Brightman, dla fanów Sarusia, to kobieta o gołębim sercu (artysta UNESCO na rzecz pokoju 2012-2014) i ogromnej odwadze. Doświadczona przez życie, a mimo to nadal chętna do sprawdzenia siebie w ekstremalnych warunkach.

Należy do artystów przygotowujących się do lotu w kosmos; marzyła o tym od ósmego roku życia. Podobno zapłaciła około 30 tys. dolarów za bilet. Wyruszy w dziesięciodniową podróż do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, pokona 6,1 miliona kilometrów i 160 razy okrąży Ziemię, po czym wróci na powierzchnię naszej planety w zabezpieczonej spadochronem kapsule. Lot odbędzie się jesienią w 2015 roku. Zaliczyła już parę testów związanych z planowaną wycieczką i radzi sobie równie dobrze jak wykwalifikowany astronauta. Została wychowana w tradycyjnym angielskim domu z pięknym klasycznym wnętrzem i zgodnie z wspaniałymi regionalnymi zwyczajami.
Dorastała w tym brytyjskim światku: od baletu, przez musical Koty, aż do dobrze nam znanego The Phantom of the Opera (Upiór w operze) autorstwa jej męża Andrew Lloyda Webbera. Kolejne sukcesy to

płyty i wspólne występy min. z Andreą Bocellim i przepiękne Time To Say Goodbye.

Droga do powstania tego genialnego duetu to dość ciekawa historia: Andreę odkrył sam Zucchero (Adelmo Fornacciari) na przesłuchaniu muzycznym. Zorganizował je, ponieważ po odmowie współpracy z Luciano Pavarottim szukał tenoru do nagrania utworu z pogranicza gospelu i opery. Gdy Zucchero wrócił do Pavarottiego z nagraną już płytą z Bocellim, ten mu powiedział:

Quote

Skoro masz już takiego tenora, to do czego ja ci jestem potrzebny?

W efekcie Luciano zaśpiewał Miserere razem z Zucchero i dał się przekonać do edycji pierwszego w swojej karierze występu estradowego Pavarotti&Friends, który wkrótce okazał się ogromnym międzynarodowym sukcesem i miał swój ciąg dalszy. Gośćmi Pavarottiego w programie byli min: Bryan Adams, Jon Bon Jovi, Bono i The Edge, Eric Clapton, Céline Dion, Enrique Iglesias, Elton John, Annie Lennox, Rickym Martin, Brian May, George Michael, Suzanne Vega, Mike Oldfield, Tracy Chapman, Mariah Carey, Gloria Estefan, Boyzone, B.B.King, Lionel Richie, Joe Cocker, Liza Minelli, Sheryl Crow, Stevie Wonder.

Wracając do bohaterki artykułu, poznałam ją przed „odkryciem” Nightwish około 2000 roku. To dzięki Sarze, podczas przeglądania teledysków z jej udziałem, trafiłam na The Phantom of the Opera wykonane przez Tarję Turunen. Teraz gdy do zespołu dołączyła Floor Jansen, marzę o trio – może przynajmniej duetach? Wszystkie wspomniane panie śpiewają sopranem, ale każda z nich inaczej przekazuje klimat wykonywanego utworu.

    Comments